Atlas Poland
ul. Kwarcowa 3, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Kompaktory

Kompaktory TANA

Wysypiska śmieci nie zwiększają swojej powierzchni, a śmieci wciąż przybywa. Jak rozwiązać problem powiększającej się ilości śmieci na wysypiskach, jeżeli nie ma możliwości rozszerzenia przestrzeni lub tworzenia nowych składowisk odpadów? Doskonałym sposobem jest zastosowanie kompaktora. Maszyny firmy TANA, wysokiej jakości kompaktory, zagęszczające śmieci usypane na wysypisku, poprzez zgniatanie i wielokrotne przejeżdżanie po odpadach, są najbardziej wydajnymi tego typu urządzeniami, dostępnymi na rynku. Najwyższej klasy surowce, wykorzystane w procesie produkcji kompaktorów TANA oraz sprawnie działający system Tana ProTrack, są gwarancją bezawaryjnego działania urządzenia, bez zbędnych przestojów, generujących niepotrzebne koszty. 

W ofercie kompaktorów, dostępnych w firmie Atlas, zajmującej się dystrybucją oraz wynajmem i serwisem urządzeń, wykorzystywanych w pracach drogowych, ziemnych i recyclingu, znajdują się trzy modele, produkowane przez TANA. Modele kompaktorów TANA E260, E320 i E380 różnią się od siebie ciężarem, pojemnością silnika, a wraz ze zwiększającą się wartością w nazwie urządzenia, wzrasta jego moc krusząca i zgniatająca odpady.

Jak wyposażone są kompaktory TANA?

Kompaktory E260, E320 i E380 fińskiej firmy TANA wykonane zostały z dbałością o każdy szczegół, by dzięki wysokiej jakości materiałom i nowoczesnym rozwiązaniom, spełniały swoje zadania. Seria kompaktorów E260, E320 i E380 marki TANA pojawiła się na rynku w odświeżonej wizualnie wersji w 2012 r. Maszyny zostały unowocześnione nie tylko technicznie, ale i wizualnie. Kompaktory TANA wyposażono w wysokoprężne, 6 - cio cylindrowe, turbodoładowane silniki diesla Cummins, które są sterowane elektronicznie i wyposażone w aftercooler. Siniki zintegrowane są z systemem informatycznym TCS. Wbudowane wskaźniki, informujące o konieczności czyszczenia są sporym ułatwieniem obsługi kompaktora. Silnik posiada suchy filtr powietrza z wymiennymi wkładami, filtr oleju, tłumik wydechowy, radiator i osobna, doładowująca  chłodnica powietrza, rozrusznik 24 W. 

Zastosowanie dwóch walców ugniatających i zagęszczających, wykonanych ze stali, trudnościeralnych zębów, zgniatająco - zagęszczających oraz dwóch, montowanych na brzegach walców, regulowanych zgarniaczy oraz dwóch, również montowanych na brzegach, regulowanych noży, tnących kable, czyni urządzenia niezwykle praktycznymi i najwydajniejszymi wśród innych modeli. Dzięki temu, że zastosowano dwa walce, urządzenie może zmniejszyć ilość przejazdów po odpadach, jednocześnie tworząc równą i bardziej zagęszczoną powierzchnię po przejeździe. Zęby ugniatające, użyte dla urządzeń, umieszczono w odpowiedniej ilości oraz rozmieszczeniu, aby zwiększyć skuteczność i wydajność pracy kompaktorów TANA. Walce w kompaktorach są jednolite i pełne, co 

Jak wykonane zostały kompaktory TANA?

Kompaktory TANA zbudowano z dwóch, połączonych ze sobą modułów ramy. Połączenie wykonane zostało za pomocą wzmacnianej sworzni i łożysk kulowych, ramą wzdłużną. Połączona centralnie górna rama, sterowana jest hydraulicznie przez dwa cylindry. Lemiesz również sterowany jest przez dwa cylindry, hydraulicznie, wyposażony został w dwa ramiona. Aby ułatwić prace serwisowa, kompaktory TANA wyposażone zostały w poręcze i antypoślizgową nawierzchnię w miejscach platform serwisowych. Serwis urządzeń, diagnostykę i sprawne działanie jest po części zasługą system Tana ProTrack, który monitorując działanie kompaktorów, dzięki dostępowi do internetu, może wysyłać powiadomienia do związanych z obsługą osób, aby jak najsprawniej przeprowadzić konserwację. Można skorzystać z opcji raportowania zużycia  wydajności działania urządzenia. Transmisja mocy odbywa się w układzie zamknietym. Hydroststyczna transmisja mocy stanowi jednocześnie mechanizm hamulca głównego. 

Nowoczesne udogodnienia w kompaktorach TANA

Najnowsza kolekcja kompaktorów fińskiej Tany obfituje w szereg ergonomicznych, nowoczesnych rozwiązań, ułatwiających pracę operatorom. Przede wszystkim istotne jest, iż kabina operatora jest ogrzewana i klimatyzowana, a izolacyjność jest znakomita. Kabina jest wyciszona, oświetlana, oświetlona, posiada filtry powietrza, szyby są laminowane, a operator ma dostęp do gniazda usb i odtwarzacza cd. Zintegrowane drążki sterowania kompaktorów TANA umieszczone zostały w podłokietnikach, ich puszczenie oznacza zatrzymanie ruchu maszyny. Opcjonalnie można skorzystać z systemu TANA ProLoc, dzięki któremu można jeszcze więcej zaoszczędzić miejsca i kosztów przejazdu urządzeń. Wyświetlane na kolorowym ekranie wyniki wykonanej pracy, ilość deponowanych odpadów, może być przesyłana wraz w innymi danymi na urządzenie elektroniczne. Elektroniczny klucz zapłonu oraz zamykana na klucz kabina stanowią ochronę przed zniszczeniami, mogącymi powstać na skutek wandalizmu. 

Oferta firmy Atlas, która oferuje kompaktory marki TANA to duży wybór optymalnych rozwiązań, warto skorzystać i cieszyć się niezawodnością oraz wydajnością urządzeń.

Modele kompaktorów TANA

Kompaktory producenta z Finlandii TANA stanowią znakomite uzupełnienie dla gamy maszyn każdego przedsiębiorstwa związanego z recyklingiem i zarządzaniem odpadami. Od 2012 roku, kiedy miała miejsce premiera w Polsce, kompaktory TANA stanowią niedościgniony wzór na rynku tego typu urządzeń. 

Za sprawą sukcesu kompaktorów TANA stoi przede wszystkim postawienie na nowoczesność. To właśnie ta definiuje klasę i jakość produktów marki TANA.

H 260ECO

Pierwszym stopniem w świecie kompaktorów TANA jest model H 260ECO. Praca tego urządzenia polega na fizycznym zagęszczaniu śmieci na wysypisku. Odbywa się to za pomocą przejeżdżania i przygniatania materiału odpadowego. Pomimo mniejszego ciężaru i mocy silnika, jest to najlepszy wybór dla małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się recyklingiem. Siła nacisku tego urządzenia wynosi aż 127 kiloniutonów. Są to wartości charakterystyczne dla konkurencyjnych maszyn, jednak o znacznie wyższej wadze i cenie. Doskonale świadczy to o jakości urządzeń TANA. 26 ton masy znakomicie sprawuje się przy większości typów odpadów przeznaczonych do skompresowania. Sercem maszyny jest sześciocylindrowy silnik diesla o mocy 265 koni mechanicznych, osiągalnych przy 2000 obrotach na minutę. Dodatkowym atutem jest integracja z systemem informatycznym TCS, stojącym za wieloma udogodnieniami z zakresu eksploatacji. Zakres prędkości waha się, w zależności od wybranego trybu pracy, od 0-4,5 km/h, bądź też od 0-6 km/h. Co wpływa na tak świetne wyniki jakościowe maszyn TANA H 260ECO? Z całą pewnością elementem charakterystycznym jest rama maszyny. Jej unikatowa konstrukcja, składająca się z dwóch oddzielnych części, połączonych wzdłużnie, znacznie poprawia sztywność i skuteczność procesu zgniatania. Taki sposób zaprojektowania chroni wrażliwe elementy maszyny przed uszkodzeniami spowodowanymi dużą ilością materiału odpadowego.

Dwa hydrauliczne cylindry współdziałają z centralnym sterowaniem, w które wyposażona została górna część ramy. To nowoczesne rozwiązanie sprawia, że elektronika znacznie zwiększa efektywność działania maszyny TANA. Przekłada się to na czas pracy, a w konsekwencji na oszczędność pieniędzy. Promień skrętu w obu kierunkach wynosi 40 stopni.

Modele kompaktorów TANA

Każdy model z serii TANA - mowa tu zarówno o H 260ECO, jak i H 320ECO, H 380ECO, H 450ECO czy H 520ECO oraz H 555ECO - fabrycznie zaprojektowany jest pod kątem bezpieczeństwa obsługi. Mowa tu szczególnie o bezpieczeństwie operatora. Poprzez platformy serwisowe ułatwiany jest dostęp do kluczowych elementów układu roboczego. Poręcze ułatwiają wchodzenie i schodzenie. Warto przy tym pamiętać, jak nierówny i niebezpieczny jest teren zakładu recyklingowego. To właśnie pod tym kątem zaprojektowano także elementy antypoślizgowe. W zimie oraz w trakcie deszczu łatwo o wypadek, toteż maszyny TANA wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Sam silnik i elementy napędu chronione są przez zamykaną maskę, nie ma więc ryzyka uszkodzenia jednostki przez przypadkowe ciało obce. Sam proces otwierania maski także jest przemyślany. Dowodem tego są specjalne haki, ułatwiające proces otwierania i zamykania .Taki sposób zaprojektowania urządzenia pozwala uniknąć wysokich kosztów serwisu. Poprzez łatwy dostęp do elementów eksploatacyjnych, sam proces naprawy i konserwacji znacznie się skraca, co przekłada się na niższe koszty obsługi.

Silnik 

Silnik w TANA H 260ECO to konstrukcja opracowana przez firmę Cummins. Oznaczona jako QSL9-C265, posiada 6 cylindrów w układzie rzędowym. Silnik spełnia normy CARB Tier 4 oraz EU Stage IV, jest więc w pełni dostosowany do wymagającego, Europejskiego rynku. Maksymalna moc urządzenia to 265 koni mechanicznych, zaś moment obrotowy osiąga szczytową wartość na poziomie 1119 niutonometrów. Co jeszcze można powiedzieć o rewolucyjnym systemie TCS? Jest to doskonała pomoc dla każdego operatora, informuje bowiem o zanieczyszczeniach filtra powietrza, temperaturze oleju hydraulicznego, jego zbyt niskim lub zbyt wysokim poziomie. To nie wszystko. Poziom paliwa oraz temperatura skrzyni biegów także należą do systemów monitorowanych przez TCS. Może on ponadto informować operatora o zbyt niskim natężeniu energii elektrycznej, napięciu w woltach, zbyt wysoka temperatura płynu chłodzącego, a także... 95 innych typów alarmów. Maksymalna liczba kontrolowanych czynników może wynosić nawet do 500 różnych rodzajów.

H 320ECO

Świetną alternatywą jest TANA H 320ECO. Maksymalna siła nacisku wynosząca 157 kiloniutonów doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie mniejsze modele są niewystarczające. Branża recyklingu chwali sobie ten typ urządzeń właśnie za to, że łączą one niską cenę z wysoką mocą, przy jednoczesnym zachowaniu walorów użytkowych i bezpieczeństwa. Długość 8,26 metra jest wciąż kompaktową wartością, lecz jest to doskonałe wyjście przy średnich przedsiębiorstwach. Masa wynosi 32 tony, można więc śmiało wykorzystywać H 320ECO do nieco trudniejszych zadań. 320 - konny silnik osiąga swoją moc przy 2000 obrotach na minutę, dodatkowym jego atutem jest zaś integracja ze strukturami TCS, podobnie jak w przypadku H 260ECO.

Dodatki

Wszystkie modele z serii TANA wyposażane są fabrycznie w kabiny ciśnieniowe, doskonale chroniące przed temperaturą oraz hałasem. Kabiny posiadają wydatne oświetlenie, zaś materiały izolacyjne są zgodne ze standardami ISO 3795. Wypełniany powietrzem fotel operatora, ergonomicznie wyprofilowany zagłówek, wbudowane przyciski odpowiadające za kontrolę to standard dla każdego modelu TANA. Podgrzewanie fotela wraz z pasami bezpieczeństwa odpowiadają za komfort oraz odpowiednie warunki pracy.

Podobnie jest z szybami: laminowane, specjalnie zabezpieczone, pomagają nie tylko w orientacji, lecz zapobiegają niebezpiecznym rozpryskom. Z zakresu komfortu, do dyspozycji operatora zostają oddane takie udogodnienia jak gniazdo do ładowania telefonu komórkowego czy radio na CD/USB. To doskonała rzecz przy długich, monotonnych pracach, znakomicie wpływająca na efektywność pracy i morale pracowników. Dzięki ładowarce pracownicy są w stanie być w kontakcie przez cały czas, unikając niespodziewanego rozładowania telefonu komórkowego. Należy pamiętać oczywiście o wymiennych filtrach kabinowych we wszystkich maszynach TANA. Zarówno filtry EU3, jak i mikrofiltry EU7 (oraz opcjonalny EU14) są stosowane do kabin maszyn TANA. Opcjonalnie obecne w nich są również filtry z węglem aktywnym. W zakresie kontroli do obsługi kompaktorów używane są przyciski odpowiadające za ustawienia transmisji, hamulca parkingowego. awaryjnego wyłączenia maszyny, wyłącznik zapłonu, przyciski odpowiadające za ogrzewanie oraz klimatyzację, czy wreszcie wycieraczki szyby i światła.

H 380ECO

Kolejny stopień wyżej w hierarchii maszyn z serii Tana stanowi H 380ECO, o masie 38 ton i maksymalnej sile nacisku wynoszącej niebotyczne 186 kiloniutonów. Silnik diesla o mocy 450 koni mechanicznych osiąga szczytową moc przy 2100 obrotach na minutę, co doskonale świadczy o jego elastyczności. Większość konkurencyjnych maszyn pracuje na znacznie wyższych obrotach, konsumując mnóstwo zbędnego paliwa oraz energii. Przy momencie obrotowym wynoszącym zaledwie 1400 RPM, H 380ECO osiąga aż 2305 niutonometrów.

H 450ECO

Dla średnich i dużych przedsiębiorstw polecamy zwłaszcza TANA model H 450ECO. Ten potężny kompaktor legitymuje się masą 45 ton, przy maksymalnej sile nacisku 221 kiloniutonów. Moc na tle powyższych maszyn także jest dużo większa - mowa bowiem aż o 535 koniach mechanicznych, 2644 niutonometrach, wszystko w zakresie od 1400 do 1800 obrotów na minutę. Są to wręcz zdumiewające wartości dla tego typu sprzętu, w doskonałym świetle stawiając efektywność osiągniętą przez inżynierów z Finlandii, odpowiedzialnych za kompaktory TANA.

Największym sprzętem jest zaś Tana H 520ECO. To prawdziwy gigant, o masie około 52 ton i sile nacisku wynoszącej niewyobrażalne 255 kiloniutonów. Taki sprzęt idealnie odnajduje się na największych wysypiskach i przedsiębiorstwach zajmujących się przerobem odpadów. Silnik Cummins wytwarza moc około 535 koni mechanicznych.

KontaktSkontaktuj się z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Chętnie udzielimy szczegółowych informacji dotyczących naszej oferty i usług.


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
ul. Kwarcowa 3
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 669 484 843

 

Czas pracy: 8:00-16:00 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Atlas Poland Sp. z o.o., zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE L nr. 119, str.1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U 2002 nr 144 poz.1204 ze zm)

Copyright © 2018-2024 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję