Atlas Poland
ul. Kwarcowa 3, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Oprzyrządowanie kolejowe

Tłuczeń – podstawa nawierzchni drogowych i kolejowych

Tłuczeń jest rodzajem kruszywa naturalnego. Swoje zastosowanie znajduje nie tylko na torowiskach, ale również w podbudowie i remontach praktycznie każdej kategorii dróg. Idealnie nadaje się do utwardzania placów, parkingów czy chociażby podjazdów, a także wzmacniania nasypów oraz korpusów drogowych. Tłuczeń stabilizuje grunty, zwłaszcza te podmokłe i gliniaste i jest wykorzystywany w różnego rodzaju pracach melioracyjnych. Ma jednak jedną wadę. Jak każde kruszywo łamane ze skały łatwo piętrzy się i tworzy większe nasypy, które trzeba systematycznie rozbijać. Z racji, że zbyt dużo czasu zajmowałoby równanie kruszywa ręcznie, wykorzystuje się do tego specjalne miotły do tłucznia.

Kilka słów o miotłach do tłucznia

Jako jeden z najlepszych dealerów maszyn budowlanych na polskim rynku, pomagamy firmom z wielu sektorów gospodarczych. Dzięki nam możliwe było wyłożenie nie tylko tysięcy kilometrów dróg, chodników czy oczyszczenie hektarowych powierzchni terenów zielonych. Firma ALTAS Poland wspiera również rozwój transportu kolejowego, ponieważ to z pomocą naszych maszyn powstaje solidny grunt i tory pod przejazdy pociągów. Wiemy też, jak ważna jest ich konserwacja, dlatego przedstawiamy ci miotły do tłucznia. Oczyszczanie torów za pomocą tego urządzenia zapobiega usterkom na skutek gromadzenia się nadmiernej ilości kruszca.

 

 

 

 

 

 

Dlaczego należy dbać o nawierzchnię?

Podsypka z tłucznia stanowi ważny element torów kolejowych, ponieważ jej zadaniem jest sprężyste przejęcie nacisków kół pojazdów przekazywanych przez poszczególne szyny oraz podkłady, a następnie przeniesienie ich na podtorze. Oprócz tego kruszywo to ma za zadanie utrzymywać właściwe położenie toru, a także dba o odpowiednie odprowadzanie wody.

Miotły do tłucznia – jak to właściwie działa?

Miotły do tłucznia stanowią agregat doczepiany. Ich zadaniem jest zamiatanie kruszywa, a jego wydajność jest średnio szacowana na 500-700 m/h, w zależności od wysokości osprzętu. Istotne jest przy tym ustawienie głębokości zamiatania. Oprzyrządowanie to sprawnie usuwa z torów nadmierną ilość tłucznia.

Miotła zamontowywana jest do koparki lub innej maszyny budowlanej, a jej sterowanie odbywa się za pomocą belki sprzęgowej. Osprzęt ten porusza się na czterech specjalnych wałkach szynowych. W jego wyposażeniu znajduje się także czteropunktowy łańcuch do załadunku. Oprzyrządowanie to podzielone jest na dwie połówki do ujęcia wałów miotły. Do tego dochodzą też taśmy transportujące.

Nóżki oprzyrządowania posiadają opcję regulacji, co gwarantuje ustawienie miotły w bezpiecznej pozycji, połowę obudowy można natomiast złożyć. Podczas produkcji tych maszyn zwraca się także uwagę na zużycie oraz emisję hałasu. Ich zmniejszenie możliwe jest dzięki obudowie skrzyniowej miotły, która wyścielana jest gumą wulkanizowaną. Kwestią najistotniejszą jest tutaj jednak zasilanie. Osprzęt ten zaopatrywany jest w energię hydraulicznie, dzięki podłączeniu go do koparki lub innej maszyny.

Oferta ATLAS Poland – dostarczamy sprzęt najwyższej jakości

Ogłoszenia, które znajdziesz na naszej stronie, są aktualizowane codziennie. Oferujemy ci nie tylko miotły do tłucznia, ale i inne oprzyrządowanie czy podstawowe maszyny budowlane w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Jako doświadczony dealer sprzętu, zaopatrujemy naszych konsumentów nie tylko w nowy asortyment, ale także w używane urządzenia, będące nadal w dobrym stanie. Poznaj marki takie jak ATLAS, ATLAS WEYHAUSEN, TANA, SANY, ING Bonfiglioli, Willibald oraz Yanmar, ponieważ są one wyznacznikiem wysokiej jakości i wydajności.

W naszych ogłoszeniach mioteł do tłucznia znajdziesz opisane nie tylko wszelkie niezbędne parametry maszyny, ale także dodatkowe informacje od producenta bądź pierwotnego właściciela. Dostarczamy ci także zdjęcia sprzętu, abyś mógł upewnić się, czy cena faktycznie jest warta ich stanu technicznego. Jeżeli natomiast nie znajdziesz na stronie informacji odnośnie do stawki, to skontaktuj się z nami, a my szybko ci ją wyjawimy. W przypadku niektórych ogłoszeń możesz mieć bowiem możliwość negocjacji.

Jak się z nami skonstatować?

Konsultacje z pracownikami naszej firmy odbywają się w niezwykle sprawny sposób. Przygotowaliśmy dla naszych klientów specjalny formularz kontaktowy, a także okienko chatu, pod którym zawsze jesteśmy dostępni. Ty masz pytania niecierpiące zwłoki, a my szybko odpowiadamy. Zawsze staramy się być elastyczni względem potrzeb konsumentów, przez co udało się nam zdobyć już szerokie grono stałych klientów, którzy stanowią najlepszą gwarancję wysokiego poziomu naszych usług.

Kilka słów o urządzeniu do rozkładania podkładów

Tory nie ułożą się same, a co więcej, nie muszą też układać się ręcznie. Jeżeli oferujesz swoje usługi w sektorze kolejowym, rób to w sposób profesjonalny. Zainwestuj najpierw w innowacyjne maszyny, dzięki którym wykonasz prace sprawnie i porządnie. Proponujemy ci urządzenia do rozkładania podkładów na torach. Jesteśmy pewni, że w naszej bogatej ofercie znajdziesz sprzęt idealnie dopasowany do twoich potrzeb.

 

 

 

 

Konkretne zadanie – konkretna maszyna

Chwytak, czy inaczej tzw. rozkładacz do podkładów kolejowych powinien posiadać przede wszystkim solidny system hydrauliczny, dzięki któremu będziesz mógł wykonywać pracę precyzyjnie i na różnej odległości. Najbardziej polecamy modele posiadające krótką teleskopową ramę. Stanowią bowiem lepszą alternatywę wersji z jednym siłownikiem. Unikalny system zawieszenia teleskopowego modelu sprawia, że środek ciężkości nie zmienia się podczas unoszenia podkładów oraz ich rozkładania. Operator nie jest więc narażony na ryzyko dotknięcia sąsiedniego toru podczas podbierania materiału z wagonu. Co więcej, zwiększa się ogólne bezpieczeństwo pracy.

Urządzenia do rozkładania podkładów są  kompatybilne zarówno z głowicą obrotową, jak i obrotowo-wychylną. Sterowanie nimi jest niezwykle łatwe, a ich rozstaw pasuje zwykle do większości form materiałów kolejowych. Nie musimy się więc obawiać, że podkład wyślizgnie się z ramy podczas przenoszenia, a ponadto możemy manipulować nawet pięcioma blokami kolejowymi jednocześnie. Warto wiedzieć, że rozkładacz, tak jak większość oprzyrządowania, mocowany jest do koparki przez szybkozłącza, a za jego wytrzymałość gwarantuje wysokiej jakości stalowa konstrukcja.

Na rozkładaniu praca się nie kończy

Istotne są też urządzenia do wymiany podkładów, które także znajdziesz w naszej ofercie. Osprzęty te również posiadają hydrauliczne zasilanie, dzięki czemu są kompatybilne z większością koparek i maszyn budowlanych. Za ich pomocą można łatwo manipulować wymienianymi podkładami. Urządzenia te wykorzystywane są jedynie na torach zamkniętych od przejazdów pociągów.

Warto zapoznać się także z tradycyjnymi i rolkowymi chwytakami i uchwytami do szyn. Ułatwiaj sobie pracę z tymi ciężkimi elementami o różnych dziwnych formatach i kształtach. Zorientuj się także w uchwytach krzyżakowych, szczypcowych czy klasycznych, a także w trawersach do podnoszenia zestawów kołowych czy podkładów oraz we wciągnikach do szyn. Warto wyposażyć się także w akcesoria dodatkowe do składowania i przechowywania wszelkich elementów konstrukcyjnych. Oprócz uchwytów do podnoszenia szyn godne uwagi są także chwytaki do ich obracania czy manewrowania w powietrzu.

Kilka słów o urządzeniu do wymiany podkładów

Wymiana podkładów torowych wymaga nie tylko fachowej wiedzy i dobrego sposobu, ale i profesjonalnych maszyn, które wpłyną na wydajność całego procesu i solidne wykonanie pracy. Ręczna zmiana drewnianych, betonowych, strunobetonowych czy przede wszystkim stalowych torowisk w niektórych przypadkach mija się z celem. Podpowiemy ci zatem, kiedy stosować daną metodę wymiany, by wszystko odbyło się sprawnie się oraz które maszyny warto wybrać.

 

 

 

 

Maszyny ATLAS Poland – dlaczego wato nam zaufać?

Współpracujemy nie tylko z prywatnymi klientami, ale też z szeroką siatką doskonale prosperujących firm. Wyszliśmy na prowadzenie wśród polskich dealerów maszyn, ponieważ za priorytet stawialiśmy od zawsze wysoką jakość i wydajność urządzeń oraz adekwatne do ich stanu technicznego ceny. Dostarczając naszym konsumentom maszyny do rozkładania podkładów, czujemy się współodpowiedzialni za tworzenie przejazdów kolejowych. Wiemy, że tutaj nie ma miejsca na pomyłki. Zaufaj nam, tak jak zrobiły to już miliony klientów i postaw na sprzęty następujących marek: Atlas, Atlas Weyhausen, Tana, Sany, Ing Bonfiglioli, Willibald i Yanmar. Gwarantujemy, że będzie to inwestycja, która z czasem nie tylko oszczędzi twoje pieniądze, ale również i czas wykonywanych usług.

Poznaj trzy kluczowe sposoby naprawy i rozbudowy torowisk

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest oczywiście stosowanie specjalnych maszyn do wymiany podkładów. Kwestie takie, jak ich potrzebna ilość oraz skład ekipy koniecznej do ich obsługi, szacuje się wcześniej na podstawie procesu technologicznego, który jest zależny od wydajności danego sprzętu. Z tego względu, aby obciąć chociaż trochę koszty usług, warto sięgać po sprawdzone już modele, takie jak chociażby Windhoff czy Kinshofer, które posiada w swojej ofercie ATLAS Poland. Jednak kluczową informacją jest to, że wymiany pojedynczych podkładów przy pomocy specjalistycznych maszyn możemy dokonywać w ramach średnio ciężkich i częściowych napraw jedynie na torze zamkniętym dla przejazdu pociągów.

Jeżeli mamy natomiast do czynienia z usterkami na torze otwartym, gdzie nie dochodzi też do ograniczenia prędkości pociągów, a naprawa odbywa się w przerwach między ich przyjazdami, to dosłownie konieczna jest tutaj ręka fachowca. Istnieje przy tym jeden warunek. Jeżeli wymieniamy pojedyncze podkłady na liniach pociągów rozpędzających się do prędkości ponad 100 km/h, to musi zostać wydany rozkaz o ograniczeniu jej poniżej tej wartości. Metoda ta może być stosowana jedynie na liniach, gdzie przerwy między nadjeżdżającymi pociągami są długie i pozwalają na przywrócenie torowisk do stanu umożliwiającego bezpieczny przejazd danego środka lokomocji ze zwykłą dla siebie prędkością.

Trzeci sposób jest natomiast podobny do wcześniejszego, a więc opiera się na ręcznej wymianie podkładów. Dotyczy on jednak większych szkód, które wymagają ograniczenia prędkości wszystkich pociągów. Jest to metoda stosowana na liniach, na których przerwy między pociągami są na tyle krótkie, że nierealne byłoby dokonanie w ich czasie wymiany części torowisk.

Z technologii warto korzystać

Jeżeli możemy wkroczyć na torowisko ze specjalistyczną maszyną, to już możemy się cieszyć z zaoszczędzonego czasu, a także sił podczas przeprowadzanej naprawy. Urządzenia do wymiany podkładów kolejowych opierają się przeważnie na nowoczesnym zasilaniu hydraulicznym. Oznacza to, że kluczowe oprzyrządowanie jest podłączane do maszyny sterującej, a więc na przykład do specjalnie dostosowanej koparki, która jest w stanie poruszać się po torowisku. Operator manipuluje z kabiny uchwyconymi przez urządzenie podkładami i bezpiecznie montuje je w odpowiednich miejscach. Takim sposobem linie kolejowe zostają sprawnie rozbudowywane na setki kilometrów.

Połączenie urządzeń do wymiany podkładów z koparką czy inną maszyną zapewnia im przede wszystkim nieprzerwane źródło energii. Nie potrzeba więc dodatkowych kabli czy akumulatorów. Oprzyrządowania, które znajdziesz w ofercie ATLAS Poland, są kompatybilne z większością maszyn budowlanych. Urządzenia do wymiany podkładów gwarantują także bezpieczne podnoszenie i układanie danych elementów torowisk, ponieważ są one wyposażone w szczypce z napędem obrotowym. Sprzęty te podsiadają ponadto trzy segmenty szuflowe, w celu sprawnego podbierania torowiska pod rusztowaniem toru.

Parametry istotne przy zakupie maszyny

Nie kupuj pochopnie pierwszego lepszego modelu. Co prawda wszystkie serie urządzeń do wymiany podkładów słyną ze swojej innowacyjności i funkcjonalności, jednak dobierz ten sprzęt odpowiednio do mocy i innych parametrów swojej koparki. Sprawdź zatem długość, szerokość i wysokość danego oprzyrządowania. Oprócz tego zastanów się także, na jakie obciążenie chcesz je narażać. Ważny jest także rozstaw torów, na jakim zamierzasz świadczyć usługi naprawcze. Czasami warto także przyjrzeć się ogłoszeniom używanych maszyn, ponieważ przy dobrej konserwacji nie tracą one na swojej skuteczności, natomiast ich cena znacząco spada. Kwestią szczególnie istotna jest natomiast marka, na jaką się decydujesz. Jako jeden z najlepszych dealerów w Polsce proponujemy ci maszyny jedynie zaufanych producentów, a więc takich jak ATLAS, ATLAS WEYHAUSEN, TANA, SANY, ING Bonfiglioli, Willibald oraz Yanmar. W naszych ogłoszeniach znajdziesz nie tylko najistotniejsze dane techniczne, ale także zdjęcia danego sprzętu, dzięki którym, zwłaszcza w przypadku używanego modelu, będziesz mógł upewnić się, w jakim jest stanie.

KontaktSkontaktuj się z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Chętnie udzielimy szczegółowych informacji dotyczących naszej oferty i usług.


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
ul. Kwarcowa 3
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 669 484 843

 

Czas pracy: 8:00-16:00 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Atlas Poland Sp. z o.o., zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE L nr. 119, str.1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U 2002 nr 144 poz.1204 ze zm)

Copyright © 2018-2024 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję