Atlas Poland
ul. Kwarcowa 3, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Strzępiarki

marka BONFIGLIOLI

 

Firma ATLAS, autoryzowany dystrybutor najlepiej sprzedających się w Europie strzępiarek marki BONFIGLIOLI, prezentuje w swojej ofercie cztery wersje użytecznej maszyny. Szeroki wybór strzępiarek marki BONFIGLIOLI stwarza możliwość wyboru urządzenia, które w optymalny sposób spełni oczekiwania oraz pozwoli cieszyć się znakomitymi efektami recyclingu.

Strzępiarki BONFIGLIOLI - zastosowanie

Złomowane sprzęty mogą przyczynić się do ponownego wykorzystania. Strzępiarki BONFIGLIOLI, których zastosowanie opiera się o rozdrabnianie złomu stalowego, swoim działaniem wytwarzają najwyższej jakości materiał złomowy. System działania strzępiarek BONFIGLIOLI jest w pełni automatyczny, co eliminuje do zera ryzyko przeładowania maszyny. Elektronicznie realizowane cykle, opierają się na obciążeniu roboczym, natomiast kosz zasypowy, który nieustannie jest wypełniony złomem, optymalizuje proces cięcia wewnątrz komory.

Strzępiarki firmy BONFIGLIOLI, oferowane przez dystrybutora ATLAS, doskonale sprawdzają się w recyclingu metali. Materiał, wprowadzany do komory podającej, jest automatycznie dostosowywany względem wielkości do wymiarów komory cięcia, dzięki czemu nie ma potrzeby wcześniejszego kompresowania. Praktyczne w użytkowaniu maszyny firmy BONFIGLIOLI, dzięki zastosowanym drzwiom, otwieranym hydraulicznie, stwarzają możliwość wejścia pracownika do wnętrza strzępiarki w celu dokonania niezbędnych przeglądów (sprawdzenie linii) oraz wymiany podzespołów, takich jak prasy. Wydajna praca strzępiarek, pozwala efektywnie pozyskiwać materiał, w zależności od potrzeb, w kilku dostępnych mozliwościach wydajnościowych.

Rodzaje strzępiarek BONFIGLIOLI

Strzępiarka BONFIGLIOLI DRAKE 10 HM

jest maszyną, posiadającą opatentowany mechanizm zasilania i bęben, wyposażoną w silnik diesla (680 KM). Jej średnie spalanie wynosi 38 l/h. Silnik elektryczny VEM - SIEMENS, zastosowany w strzępiarce, posiada moc 500 kW. Maszyna, wyposażona w wirnik 10 - młotkowy oraz cztery osie, może pracować z wydajnością do 14 t/h. Młot w strzępiarce DRAKE 10 HM waży około 115 kg. Strzępiarka przystosowana jest do pracy z ciętymi, cienkimi, sprasowanymi karoseriami, złomem z usypiska, ciętym złomem, ciętymi belami oraz aluminium, wytwarzając najwyższej jakości złom "proler". Sprawne, wydajne działanie strzępiarki uwarunkowane jest przez stałe utrzymywanie napełnionego kosza zasypowego, optymalizując cięcie w komorze. Jednocześnie, dzięki pełnej automatyzacji, nie ma ryzyka przeładowania maszyny, a elektronicznie sterowane cykle działają w oparciu o obciążenie robocze. 

Strzępiarka BONFIGLIOLI DRAKE 12 HM

wyposażona w elektryczny silnik VEM - SIEMENS (600 kW) diesla o mocy 815 KM. Średnie spalanie jednostki to wartość rzędu 55 l/h. Wirnik maszyny jest 12 - młotkowy, strzępiarka posiada cztery osie. Waga młota w modelu DRAKE 12 HM kształtuje się w okolicy 135 kg, z kolei wydajność strzępiarki wynosi około 20 t.h. Materiały, nadające się do urządzenia, to przede wszystkim aluminium, cięte bele, cięty złom, cięte, sprasowane karoserie, złom z usypiska. Strzępiarka DRAKE 12 HM, jak jej odrobinę słabsza wersja, przeprowadza cykle w pełni elektronicznie, przy obciążeniu roboczym, a zastosowany, automatyczny mechanizm zapobiega przeładowaniu. Kosz zasypowy jest stale utrzymywany w postaci napełnionej, aby optymalizować procedurę cięcia w komorze. Materiał, wprowadzany do komory podającej, nie musi być wcześniej kompresowany, gdyż maszyna, dzięki swoim automatycznym funkcjom, dostosowuje wielkość elementów do możliwości komory cięcia. Zastosowane w maszynie drzwi, otwierane ręcznie, sposobem hydraulicznym, pozwalają na bezproblemową kontrolę stanu pras, wykonanie napraw oraz przeglądów maszyny.

Strzępiarka BONFIGLIOLI DRAKE 16 HM

wyposażona w opatentowany system zasilania oraz bęben, posiada silnik diesla o mocy 1020 KM, VEM - SIEMENS silnik elektryczny, zasilający urządzenie mocą 750 kW. Strzępiarka DRAKE 16 HM posiada 16 - młotkowy wirnik, młot, ważący około 135 kg, jest wyposażona w cztery osie. Ten model strzępiarki firmy BONFIGLIOLI może pracować z wydajnością 24 ton złomu, na godzinę. Model strzępiarki 16 HM wykorzystywany jest w pracy ze złomem ciętym, ciętymi belami, aluminium, złomem z usypiska, ale również ze złomem ciętym - ciężkim, złomem ciężkim, a nawet samochodami w całości. Doskonała wydajność przedkłada się na średnie spalanie, w granicach 65 l/h dla silnika diesla. Niezawodność strzępiarki łączy się z pełną automatyzacją działania, eliminując ryzyko przeładowania. Cykle odbywają się dzięki sterowaniu elektronicznemu, w oparciu o obciążenie robocze. Materiały, wprowadzane do komory podającej, są dostosowywane do wymiarów komory cięcia, dzięki czemu nie ma potrzeby ich wcześniejszego kompresowania, natomiast dzięki hydraulicznie otwieranym (ręcznie) drzwiom, jest możliwość serwisowania i przeglądu części maszyny. 

Strzępiarka BONFIGLIOLI DRAKE 20 HM

dzięki silnikowi diesla o mocy 1225 KM, gdzie średnie spalanie  wynosi 75 l. oleju napędowego/h, jest strzępiarką, przystosowaną do pracy z najtrudniejszym jakościowo i objętościowo materiałem. Złom ciężki, samochody w całości, złom z usypiska, a także złom cięty i aluminium - z takimi rodzajami materiałów poradzi sobie strzępiarka 20 HM. Opatentowany mechanizm zasilający i bęben, 20 - młotkowy wirnik w czteroosiowej maszynie o wadze młota około 156 kg, sprawiają, że wydajność urządzenia plasuje się w okolicach 30 t/h. Optymalizacja procesu cięcia w komorze, możliwa jest dzięki utrzymywaniu napełnienia kosza zasypowego, cykle przeprowadza się elektronicznie, strzępiarka jest w pełni zautomatyzowana, jednak jest możliwość wejścia do wnętrza przez drzwi otwierane hydraulicznie, aby dokonać przeglądu, niezbędnych napraw. 

Bonfiglioli strzępiarka DRAKE
  • Strzępiarki DRAKE - to podstawowe narzędzie służące do rozdrabniania złomu, wykorzystywane na złomowiskach w całej Europie.

Współcześnie recykling opiera się w większej mierze na automatycznych procesach. Jest to spowodowane optymalizacją czasu pracy oraz minimalizacją błędu - zwłaszcza ludzkiego. Dzięki zastosowaniu takiej technologii pracy, jesteśmy w stanie zmniekszyć koszty operacyjne oraz zwiększyć wydajnośc, a w efekcie uzyskać większy zysk. 

Strzępiarki marki Inf. Bonfiglioli odnoszą gigantyczny sukces w całej Polsce - najwięcej złomiwisk korzysta właśnie z tej metody rozdrabniania złomu. Głównym powodem jest to, że system działania sprzępiarek DRAKE marki Ing. Bonfiglioli jest w pełni zautomatyzowany. To powoduje, że do zera wyeliminowane jest ryzyko przeładowania maszyny. Cykle pracy maszyny również realizowane są w sposób w pełni elektryczny. Praca strzępiarki opiera się na obciążeniu roboczym. 

Następnie pateriał przechodzi do komory zasypowej. Kosz zasypowy jest wypełniony złomem nieustannie. Dzięki temu zoptymalizowany jest proces cięcia we wnętrzu komory zasypowej. 

Dostępne są cztery wersje tej niezwykle przydatnej maszyny. Szeroki wybór strzępiarek marki BONFIGLIOLI stwarza możliwość wyboru urządzenia, które spełni oczekiwania oraz pozwoli cieszyć się efektami recyclingu. Złomowane sprzęty mogą zostać wykorzystane ponownie. Zastosowanie strzępiarek BONFIGLIOLI opiera się o rozdrabnianie złomu stalowego, swoim działaniem wytwarzają najwyższej jakości materiał złomowy, który nazywany jest PROLER.

Strzępiarki firmy BONFIGLIOLI, oferowane przez dystrybutora ATLAS, doskonale sprawdzają się w recyclingu metali. Modele wyposażone są w silnik VEM – SIEMENS, różnią się jednak jego mocą, który posiada od 680 do 1225 KM. Różnią się także ilością wałów. W zależności od wybranego modelu występują 10-młotkowe, 12-młotkowe, 16-młotkowe oraz 20-młotkowe.

  1. 10HM
  2. 12HM
  3. 16HM
  4. 20HM
Strzępiarki do złomu BONFIGLIOLI

Strzępiarki do złomu Drake, produkowane przez firmę Ing Bonfiglioli, to podstawowe narzędzie wykorzystywane przy rozdrabnianiu złomu stalowego na wysypiskach w całej Europie. 

Nowoczesny recykling w całości opiera się na zautomatyzowanych maszynach. To właśnie dzięki temu konstrukcje takie jak Drake 20HM, 16HM, 12HM czy 10HM osiągają tak spektakularne sukcesy w Polsce, Niemczech czy we Włoszech. Niezawodność, doskonale przemyślany projekt i wzorcowe wsparcie to cechy charakteryzujące przedsiębiorstwo Ing Bonfiglioli. Materiał złomowy otrzymywany przy ich pomocy jest niezrównany, wyróżniając się na tle konkurencyjnych rozwiązań swoimi niewielkim, zunifikowanym rozmiarem. Zawdzięczane jest to automatyzacją procesów oraz oparciu ich na działaniu elektronicznych systemów.

Pierwszą z omawianych maszyn jest Drake 20 HM. To niezawodny sprzed najwyższej klasy - potwierdzają to klienci średnich i dużych przedsiębiorstw, bezpośrednio związanych z recyklingiem. Wszystko za sprawą wysokiej mocy silnika, umożliwiającego przetwarzanie niezwykle dużych ilości materiału. 1225 KM w zupełności wystarcza do wszelkich zastosowań. Średnie spalanie pod obciążeniem to jedynie 75 litrów na godzinę, są to więc wyniki w pełni akceptowalne, patrząc na moc silnika oraz możliwości przerobowe - jest to dowód na niezwykły postęp, który dokonał się za sprawą firmy Ing Bonfiglioli. Klient oprócz silnika spalinowego ma do wyboru równie efektywny silnik elektryczny marki Vem - Siemens o mocy 1020 KM co świadczy o wiodącej roli Ing Bonfiglioli w branży recyklingowej. Warto zwrócić uwagę również na 20-młotkowy wirnik, dzięki któremu rozdrabnianie przychodzi z jeszcze większą łatwością i szybkością. Waga młota to około 156 kilogramów. Dla porównania, model Drake 10 HM wyposażony jest w młot o wadzę 115 kilogramów. 4 osie rozdrabniania gwarantują dokładne obrobienie materiału. Wydajność wynosi niebotyczne 30 ton na godzinę - to doprawdy doskonały wynik, niespotykany w tej klasie. Drake 20 HM jest w stanie rozdrobnić niemal każdy rodzaj złomu. Od samochodów w całości, poprzez złom ciężki, złom cięty czy nawet cięte bele i aluminium. Co stoi za tak dobrymi wynikami maszyn Drake? Każda z nich oparta jest na podobnej technice. Specjalnie zaprojektowany sposób zasilania wraz z bębnem usprawnia załadunek strzępiarki materiałem. Drake wytwarza materiał złomowy najwyższej klasy. Tak zwany "proler" jest czymś, co wzbudza podziw w centrach recyklingu nie posiadających w swoim portfolio maszyn Ing Bonfiglioli. Dodatkowym wyróżnikiem serii Drake jest stałe utrzymywanie kosza zasypowego złomem, przez co operacje przeprowadzane są z precyzją i efektywnością dotąd niespotykaną w tego typu maszynach.

Strzępiarki Drake (modele 20 HM, 16 HM, 12 HM oraz 10 HM) fabrycznie wyposażone są w hydraulicznie otwierane drzwi. W ten sposób regularna, cykliczna konserwacja jest łatwa do przeprowadzenia oraz bezpieczna. Oszczędzane są dzięki temu fundusze na okresowe kontrole, gdyż są łatwiejsze do przeprowadzenia, a w konsekwencji tańsze. Operatorzy mogą w swobodny sposób dostać się do wnętrza maszyn oraz sprawdzić stan poszczególnych podzespołów. Wymiana prasy jest pierwszym przykładem praktycznych zalet hydraulicznych drzwi. Ta czynność dotychczas wymagała kosztownych, czasochłonnych przestojów, w trakcie których specjalnie wyszkolony serwisant umawiał się na konkretną godzinę i dzień, by wymienić daną prasę. Teraz proces ten został znacznie uproszczony, umożliwiając operatorowi wymianę tego elementu we własnym zakresie. Kolejną czynnością, której wykonanie zostało znacznie ułatwione względem konkurencji, jest sprawdzenie stanu linii transportowych wewnątrz strzępiarek. Można w ten sposób wychwycić początkowe stadia usterek i przeprowadzić prostsze naprawy we własnym zakresie.

Pamiętajmy także o jednym: w strzępiarkach Drake nie jest konieczne kompresowanie złomu. To już przeszłość, co pokazują maszyny Drake 20 HM, 16 HM, 12 HM oraz 10 HM. Od dziś materiał wprowadzony do komory podającej dostosowywany jest do wymiarów komory automatycznie, bez ingerencji operatora. To znaczne udogodnienie i ułatwienie. Mnóstwo czasu stracone na ręczne dostosowywanie złomu do rozmiarów komory cięcia odchodzi w przeszłość, wszystko dzięki maszynom firmy Ing Bonfiglioli. To doskonałe wieści dla wszystkich firm z branży recyklingu, gdyż kosztowne, zbędne czynności zostają w pełni zautomatyzowane. Z korzyścią dla wszystkich, od operatorów do właścicieli przedsiębiorstw.

W ofercie Atlas Poland są także inne maszyny Ing Bonfiglioli z serii Drake. Mowa tu między innymi o Drake 10HM. Ten nieco mniejszy model w zupełności wystarcza do zastosowań w małych i średnich sortowniach i przedsiębiorstwach zajmujących się recyklingiem. Same dane techniczne w zupełności nie dają podejrzeń, że jest to najmniejszy model w gamie producenta. Moc silnika to aż bowiem 680 KM, przy średnim spalaniu wynoszącym około 38 litrów na godzinę. Doskonałe wyniki, znacznie odbiegające od średnich wyników konkurencji. Silnik elektryczny o mocy 680 KM jest konstrukcją Vem - Siemens. Za skuteczność układu odpowiada 10 - młotkowy wirnik, rozdrabniający złom przy użyciu czterech osi. Waga młota wynosi zaś 115 kilogramów - wynik w zupełności wystarczający do pracy w średnich firmach. Wydajność strzępiarki to 14 ton na godzinę. To doprawdy świetny wynik, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż jest to najmniejsza z oferowanych maszyn w tej klasie.

Atlas Poland może zaproponować także maszyny pośrednich rozmiarów. Mowa tu przede wszystkim o strzępiarkach Drake 16HM oraz 12HM. Obydwie dzielą poszczególne podzespoły z modelami 10 HM oraz 20 HM, a więc silniki diesla. W przypadku Drake 16 HM motor ten legitymuje się mocą 1020 KM, zaś 12 HM - 815 KM. Obydwa wyniki zaskakują - przyznają to jednogłośnie klienci, zachwyceni precyzją maszyn Drake. Średnie spalanie modelu 12 HM wynosi 55 litrów na godzinę pracy, zaś waga młota to 135 kilogramów. W przypadku modelu nieco większego są to wartości na poziomie 65 litrów na godzinę, w zależności od wybranego trybu pracy. Waga młota pozostaje bez zmian - jest to 135 kilogramów.  Oczywiście również w tych model klient ma do wyboru zastosowanie silniów elektrycznych Vem - Siemens, które legitymują się mocą 1020 KM – w modelu 16 HM oraz 856 KM – w modelu 12 HM.

Wydajność tych strzępiarek nie ma sobie równych w poszczególnych klasach. Konkurencyjne rozwiązania dopiero podążają ścieżką wytyczoną przez Ing Bonfiglioli. Wydajność do 20 ton na godzinę stawia Drake 12 HM na pozycji lidera w branży. Maszyna daje sobie radę z każdym rodzajem złomu - cięte, sprasowane karoserie, bele, aluminium czy wiele innych. Wszechstronność urządzenia ułatwia obsługę i sprawia, że nie trzeba wymieniać sprzętu na nowy przy wprowadzaniu innego typu materiałów.

Strzępiarki Drake to najlepszy sprzęt tego typu dostępny w Europie. Dowodem tego są znakomite wyniki sprzedaży - są to najchętniej wybierane strzępiarki w krajach zachodniej Europy, co samo w sobie stanowi niezbity dowód na to, że mamy do czynienia z maszynami dopracowanymi, znakomicie wycenionymi i niezawodnymi. Łatwa i nieskomplikowana konserwacja redukuje koszty serwisów.

Innowacje wprowadzone na rynek przez Ing Bonfiglioli są powszechnie kopiowane przez konkurencyjne firmy. Stałe utrzymywanie kosza zasypowego złomem znakomicie optymalizuje operacje cięcia materiału złomowanego, a niezwykle drobne elementy otrzymywanie po finalnym procesie przerobu przerastają najśmielsze oczekiwania klientów, zarówno Ing Bonfiglioli, jak i Atlas Poland.

Zniwelowane do minimum są ponadto ryzyka awarii w związku z przeładowaniem. Drake 20 HM, 16 HM, 12 HM oraz 10 HM fabrycznie wyposażane są w zautomatyzowane systemy zapobiegające przeładowaniu. Cykle pracy organizowane są za pośrednictwem komputera i oparte są na obciążeniu roboczym. Taki sposób ułatwia pracę urządzenia, zmniejsza ryzyko awarii i zwiększa przepustowość ostatecznie zapewniając większą siłę przerobową i maksymalizację zysków. Nowoczesne, odważne rozwiązania znalazły setki klientów w całej Europie. Także polscy użytkownicy są zadowoleni z drzwi otwieranych hydraulicznie, ułatwiających konserwację, czy automatycznej dostosowywanej  do materiału i rozmiarów komory cięcia. Atlas Poland oferuje Państwu wszelką pomoc w doborze maszyn dostosowanych najlepiej do Państwa potrzeb.

KontaktSkontaktuj się z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Chętnie udzielimy szczegółowych informacji dotyczących naszej oferty i usług.


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
ul. Kwarcowa 3
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 669 484 843

 

Czas pracy: 8:00-16:00 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Atlas Poland Sp. z o.o., zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE L nr. 119, str.1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U 2002 nr 144 poz.1204 ze zm)

Copyright © 2018-2024 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję