Atlas Poland
ul. Kwarcowa 3, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Prasonożyce SQUALO

Prasonożyce Ing. Bonfiglioli

Atlas Polska to autoryzowany dealer najważniejszych na rynku recyklingu producentów prasonożyc - Ing. Bonfiglioli. Obie te firmy charakteryzują się nie tylko pozytywnymi opiniami użytkowników, ale również największą w Europie sprzedażą sprzętu. Osiągnięto to poprzez tworzenie najlepszych rozwiązań w zakresie maszyn wspomagających różne branże i procesy przemysłowe oraz dbanie o wysoką jakość oferowanych produktów i usług. Dzięki temu firma Atlas Polska może zapewnić podmiotom gospodarczym kompleksowe, wydajne i optymalne wyposażenie.

Najwyższe standardy jakościowe, wyjątkowa wydajność i wytrzymałość

Oferowane prasonożyce posiadają najwyższe standardy jakościowe i charakteryzują się wyjątkową wydajnością i wytrzymałością. Firma Atlas Polska to przedstawiciel firmy Ing. BONFIGLIOLI, która oferuje prasonożyce dedykowane głównie do recyklingu i złomowisk. W ich ofercie znajdziemy 5 modeli, różniących się między innymi szerokością (od 2,20 m do 3,40 m), minimalną długością ciętego materiału (40 cm do 53,3 cm), skokiem ostrza, oraz maksymalną siłą wczepu i oprawy na materiał przeznaczony do cięcia. BONFIGLIOLI oferuje również dwa rodzaje Diesli (Deutz, Caterpillar) o mocy od 140 KM do 320 KM. Prasonożyce tego producenta charakteryzują się wysoką wydajnością, solidną monolityczną budową oraz prostą obsługą.

Oprócz bogatej oferty nowych maszyn Atlas Polska proponuje również prasonożyce używane. Wszystkie maszyny są po regeneracji producenta oraz posiadają 6-miesięczną gwarancję fabryczną. W celu zapewnienia kompleksowej obsługi klientów, Atlas Polska zapewnia także sprawny serwis wszystkich oferowanych maszyn oraz sprzedaż części i oprzyrządowania. Dzięki oddziałom rozmieszczonym po całym kraju czas reakcji serwisu mobilnego jest bardzo szybki i nie przekracza 24 godzin od zgłoszenia. Celem firmy jest więc dostarczenie najlepszych rozwiązań oraz wsparcie w optymalnym doborze maszyn i pomocy w ich sfinansowaniu. Co więcej, całkowite przejęcie odpowiedzialności za obsługę techniczną oraz sprawny serwis mobilny, czyni firmę Atlas Polska liderem w branży maszyn budowlanych i spierających przedsiębiorstwa w ich codziennym funkcjonowaniu.

Prasonożyce SQUALO

Prasonożyce SQUALO to maszyny, które idealnie nadają się do recyklingu i cięcia złomu. Cięcie i sprasowywanie dużych elementów np. ze stali to ważny składnik w gospodarowaniu odpadami. Dzięki zastosowaniu prasonożyc SQUALO otrzymujemy znacznie mniejsze elementy, których utylizacja czy przeróbka stają się prostsze.

Czym są prasonożyce SQUALO?

Prasonożyce SQUALO to maszyny producenta Ing. Bonfigloli. Jest to potężny sprzęt służący do sprasowywania złomu. W ofercie Atlas Poland znajdziecie Państwo pięć modeli prasonożyc SQUALO, tj.: 4000T, 3000T, 2000T, 1500T, 1000T. Zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, w którym odpowiemy na pytania – gdzie zastosowanie mają prasonożyce SQUALO, co je charakteryzuje – oraz porównamy parametry techniczne wszystkich modeli prasonożyc SQUALO.

Co charakteryzuje prasonożyce SQUALO?

Prasonożyce SQUALO stosowane w recyklingu to najlepiej sprzedające się prasonożyce do złomu w Europie. Producent – Ing. Bonfigloli – opatentował specjalny system funkcjonowania tych maszyn, których wydajność pracy jest niezwykle wysoka. Warto też zaznaczyć, że prasonożyce SQUALO charakteryzuje bardzo solidna konstrukcja, która zapewnia bezpieczną i efektywną pracę maszyn przez długi czas. Dodatkowym atutem tych maszyn jest ich prosta obsługa.

Jakie parametry bierzemy pod uwagę w porównywaniu prasonożyc SQUALO?

Jest aż 17 parametrów technicznych, które warto zestawić, by uzyskać pełen ogląd na maszyny dostępne w ofercie Atlas Poland. Są to:

 • szerokość maszyny,
 • długość ciętego materiału,
 • minimalna długość ciętego materiału,
 • całkowita waga maszyny podstawowej,
 • skok oprawy,
 • maksymalna siła oprawy na złom gotowy do cięcia,
 • maksymalna siła wczepu ostrza na złom gotowy do cięcia,
 • maksymalna siła prasowania bocznych pras na materiał gotowy do cięcia,
 • skok ostrza,
 • maksymalna szerokość materiału w czasie przejścia,
 • szerokość wewnątrz kontenera,
 • rodzaj i moc silnika,
 • średnie spalanie silnika,
 • moc silnika elektrycznego,
 • wydajność maszyny,
 • długość maszyny,
 • opcja cięcia całych karoserii.

W dalszej części artykułu zestawimy modele prasonożyc SQUALO dostępnych w ofercie Atlas Poland w oparciu o powyższe kategorie.

Prasonożyce SQUALO 3000T

Pierwsza maszyna do recyklingu producenta Ing. Bonfigloli to prasonożyce SQUALO 3000T. Jest to największy sprzęt spośród wszystkich modeli dostępnych w Atlas Poland. Jego szerokość to aż 3 metry. Maszyna na posiada regulowaną długość ciętego materiału, zaś minimalna długość ciętego materiału jest równa 50 cm. Prasonożyce SQUALO 3000T to potężna maszyna, której całkowita waga to 98 ton, co stanowi wielokrotność mniejszych modeli tego typu. Skok oprawy w tym przypadku jest równy 1350 mm. Maksymalna siła oprawy na złom gotowy do cięcia dochodzi do 180 ton, natomiast maksymalna siła wczepu ostrza na złom przygotowany do obróbki to aż 270 ton. Parametrem robiącym jednak największe wrażenie jest maksymalna siła prasowania bocznych pras na materiał gotowy do cięcia, która jest równa 1950 ton. Warto też zwrócić uwagę, że skok ostrza w tym modelu to 950 mm, zaś maksymalna szerokość materiału podczas przejścia wynosi 1250 mm. Szerokość wewnątrz kontenera to 2700 mm. W omawianych prasonożycach jest zamontowany silnik, którego moc Diesel wynosi 320 KM (IVECO), a średnie spalanie to 26 l/h. Należy ponadto wskazać, że moc elektrycznego silnika to 250 kW (VEM), a wydajność całej maszyny to około 32 t/h. Prasonożyce SQUALO 3000T mają długość 10 metrów i maja opcję cięcia całych karoserii.

Prasonożyce SQUALO 2000T

Drugi model prasonożyc SQUALO od Atlas Poland to model 2000T. Ta maszyna jest nieco mniejsza, jednak podobnie wydajna. Szerokość tego sprzętu to niemal pół metra mniej niż w przypadku modelu 3000T, bowiem tu wynosi ona 2,55 m, zaś długość to 8,60 m. Podobnie jak w omawianych poprzednio prasonożycach, te także mają regulację długości ciętego materiału. Jego minimalna długość wynosi 45 cm. Dużą różnice obserwujemy na poziomie całkowitej wagi maszyny podstawowej, która w tym modelu jest równa 69 ton. Skok oprawy wynosi 1300 mm, a maksymalna siła oprawy na złom gotowy do cięcia to 150 ton – o 30 ton mniej niż w prasonożycach 3000T. Kolejny parametr, w którym dostrzegamy znaczną różnicę, to maksymalna siła wczepu ostrza na złom gotowy do cięcia wynosząca 242 tony. Maksymalna siła prasowania bocznych pras na materiał gotowy do cięcia jest równa 1300 ton. Skok ostrza w tym modelu to 950 mm, a maksymalna szerokość materiału w przejścia dochodzi do 1100 mm. Wrażenie robi szerokość wewnątrz kontenera, która wynosi 2300 mm. Moc silnika Diesel to 240 KM (IVECO) przy średnim spalaniu 22 l/h. Silnik elektryczny natomiast charakteryzuje się mocą 160 kW (VEM). Wydajność prasonożyc SQUALO 2000T to około 20-22 t/h. Ten model podobnie posiada opcję cięcia całych karoserii.

Prasonożyce SQUALO 1500T

Ten model prasonożyc nieco przypomina 2000T, o czym świadczy ta sama szerokość maszyny – 2,55 m oraz podobna długość – 8,30 m. Długość ciętego materiału jest naturalnie regulowana, zaś jej minimalna długość wynosi 37,5 cm. Większą zmianę dostrzegamy na poziomie całkowitej wagi maszyny, która w tym wypadku jest równa 52 tony. Skok oprawy – podobnie – 1300 mm. Nieznaczna różnica dotyczy również maksymalnej siły oprawy na złom, co w modelu 1500T wynosi 110 ton. Maksymalna siła wczepu ostrza na złom gotowy do cięcia to tutaj aż 230 ton, a maksymalna siła prasowania bocznych pras na materiał do gotowy do cięcia to 1000 ton. W porównaniu z pierwszą opisywaną przez nas maszyną jest to niemal połowa. Skok ostrza charakteryzowanych prasonożyc dochodzi do 912 mm, natomiast maksymalna szerokość materiału w czasie przejścia to 1000 mm. Wnętrze kontenera jest szerokości 2000 mm. Silnik w tym modelu to standardowo Diesel 240 (KM) (IVECO), którego średnie spalanie wynosi około 20 l/h. Silnik elektryczny w tej maszynie ma moc 132 kW (VEM). Wydajność prasonożyc SQUALO 1500T to około 16-18 t/h i, jak poprzednie modele, posiada funkcję cięcia całych karoserii.

Prasonożyce SQUALO 1000T

Ostatni model prasnożyc to SQUALO 1000T, którego parametry wyraźnie świadczą o przeznaczeniu do wykonywania prac recyklingowych w mniejszej skali. Świadczą o tym same wymiary maszyny – szerokość 2,20 m, długość 6,40 m oraz całkowita waga równa 22 tony. Jest to jedyny z omawianym sprzętów, w którym długość ciętego materiały jest nieregulowana i nie jest ona przeznaczony do cięcia całych karoserii. Wydajność tych prasonożyc to około 12 t/h. Pozostałe parametry to:

 • minimalna długość ciętego materiału – 40 cm,
 • skok oprawy – 1150 mm,
 • maksymalna siła oprawy na złom gotowy do cięcia – 100 ton,
 • maksymalna siła prasowania bocznych pras na materiał gotowy do cięcia – 620 ton,
 • skok ostrza – 1350 mm,
 • maksymalna szerokość materiału w czasie przejścia – 1400 mm,
 • szerokość wewnątrz kontenera – 1400 mm,
 • moc silnika Diesel 140 KM (DEUTZ),
 • średnie spalanie silnika Diesel 14 l/h,
 • moc silnika elektrycznego 90 kW (VEM),
 • wydajność ok. 12 t/h.
Prasonożyce Bonfiglioli

Firma Bonfiglioli to włoska firma o światowym zasięgu. Produkuje ona maszyny, których zadaniem jest recykling złomu. W swojej ofercie mają paczkarki, prasonożyce oraz strzępiarki. 

 • Prasonożyce SQUALO - prasonożyce przeznaczone głównie do recyklingu i złomowisk. Ich głównym celem jest pocięcie większych elementów złomowanych tak, aby nadawały się do późniejszego recyklingu. To istotny element gospodarowania odpadami, których w dzisiejszym świecie przybywa każdego dnia. 

Korzystając z prasonożyc SQUALO jesteśmy w stanie otrzymać materiał dużo mniejszy niż początkowo poddany obróbce. Uzyskanie mniejszych elementów sprawia, że ich przeróbka bądź też utylizacja jest dużo prostsza, a co za tym idzie - tańsza, bardziej ekonomiczna. 

Squalo to najlepiej sprzedające się w Europie prasonożyce. Opatrentowany system producenta Ing. Bonfiglioli zapewnia doskonałe funkcjonowanie maszyn. Ich wydajność jest niezwykle wysoka. Dodatkowo konstrukcja przemyślana została tak, aby zapewnić efektywną, a przede wszystkim bezpieczną pracę - na długo.

Podejmując decyzję o zakupie prasonożyc warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim istotne są takie parametry techniczne jak długość ciętego materiału (minimalna i maksymalna), szerokość maszyny, skok oprawy, całkowita waga maszyny, maksymalną siłę oprawy, wczepu ostrza czy prasowania bocznych pras, skok ostrza, rodzaj i moc silnika, jego średnie spalanie lub moc silnika w przypadku silnika elektrycznego, wewnętrzną szerokość kontenera, długość maszyny i jej wydajność, a także czy posiada opcję cięcia całych karoserii. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich wyżej wymienionych elementów będziemy w stanie ocenić, czy zakup maszyny jest służszny, a wybór najlepszy z możliwych. 

KontaktSkontaktuj się z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Chętnie udzielimy szczegółowych informacji dotyczących naszej oferty i usług.


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
ul. Kwarcowa 3
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 669 484 843

 

Czas pracy: 8:00-16:00 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Atlas Poland Sp. z o.o., zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE L nr. 119, str.1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U 2002 nr 144 poz.1204 ze zm)

Copyright © 2018-2024 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję