Atlas Poland
ul. Grunwaldzka 35, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Prasonożyce SQUALO

Prasonożyce Ing. Bonfiglioli oraz Colmar.

Atlas Polska to autoryzowany dealer dwóch najważniejszych na rynku recyklingu producentów prasonożyc - Ing. Bonfiglioli oraz Colmar. Obie te firmy charakteryzują się nie tylko pozytywnymi opiniami użytkowników, ale również największą w Europie sprzedażą sprzętu. Osiągnięto to poprzez tworzenie najlepszych rozwiązań w zakresie maszyn wspomagających różne branże i procesy przemysłowe oraz dbanie o wysoką jakość oferowanych produktów i usług. Dzięki temu firma Atlas Polska może zapewnić podmiotom gospodarczym kompleksowe, wydajne i optymalne wyposażenie.

Najwyższe standardy jakościowe, wyjątkowa wydajność i wytrzymałość

Oferowane prasonożyce posiadają najwyższe standardy jakościowe i charakteryzują się wyjątkową wydajnością i wytrzymałością. Takim przykładem będą automatyczne prasonożyce firmy COLMAR, które znajdują zastosowanie w branży złomowania pojazdów, oraz szeroko pojętym recyklingu. Są to niezwykle wydajne maszyny, które mogą być używane zarówno jako zagęszczarki, jak i nożyce. Atlas Polska oferuje 5 typów maszyn z tej serii, różniących się między innymi siłą nacisku, wydajnością oraz gęstością sprasowanego materiału.

Niezależnie jednak od modelu, dzięki funkcji cięcia metali, które mogą być trudne do sprasowania jak np. szyny kolejowe lub metalowe dźwigary, oraz funkcji prasowania i paczkowania otrzymujemy materiały odpadowe, których koszty transportu i przechowywania drastycznie maleją. Na wyróżnienie zasługuje również serce tego doskonałego sprzętu i jest to czterosuwowy silnik diesla z bezpośrednim wtryskiem, turbosprężarką, chłodnicą międzystopniową oraz systemem tłumienia drgań i komorą izolującą hałas.

Konstrukcja strukturalna maszyny wykonana jest ze stali WELDOX 700 – T1 A, natomiast kontener zasypowy, nożyce oraz noże tnące z wysokogatunkowej stali odpornej na ścieranie. Istotna jest również możliwość zdalnego sterowania drogą radiową oraz scentralizowany automatyczny system smarowania. Najnowszy i zarazem wyjątkowy sprzęt należący do tej grupy maszyn, to automatyczne prasonożyce serii EAGLE, które na rynku polskim oferowane są w trzech wersjach: EAGLE 1250, EAGLE 1000, oraz EAGLE 750. Jest to z pewnością jedyny taki produkt na rynku, którego jakość i wydajność przewyższa wszystkie inne dostępne maszyny z asortymentu prasonożyc i paczkarek. Kontenery tych urządzeń mają 6 lub 7 metrów długości, a siła cięcia może osiągnąć nawet 1250 ton.

Dzięki szybkości, z jaką pracują EAGLE wydajność pozwala na uzyskanie 50 ton przerobionego materiału na godzinę. Do konstrukcji kontenerów również wykorzystano nieścieralny Hardoc 450, a trzy silniki elektryczne VEM/SEIPEE o mocy całkowitej 396 kW zapewnią nieprzerwaną i wydajną pracę. Na szczególną uwagę ze względu na wydajność i uniwersalność zasługują również nożyce horyzontalne CAYMAN. Wydajność maszyny zapewnia praca w trybie ciągłym, a łatwa obsługa i zamontowane urządzenia autodiagnostyczne i smarujące gwarantują niezawodność. Nożyce znajdują zastosowanie w skupach złomu, gdzie służą do cięcia materiałów żelaznych i nieżelaznych na określone wymiary. Dzięki temu zapewniają lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej, zmniejszają koszty transportowe oraz dostarczają optymalne kawałki metali do przetopu w piecach.

Materiał cięty jest przez gilotynę horyzontalną, a specjalna płyta umieszczona wewnątrz urządzenia i pod ruchomym nożem, nadaje wymaganą długość cięcia. Nożyce horyzontalne są niezwykle mobilne, a to oznacza, że mogą być użytkowane w różnych miejscach. Mogą być szybko zamontowane, jak i rozmontowane ze zwykłej naczepy za pomocą 4 cylindrów umieszczonych na korpusie maszyny. Również waga (30 ton) i wymiary nożyc, dopuszczają ją do ruchu drogowego. Firma Atlas Polska to również przedstawiciel firmy Ing. BONFIGLIOLI, która oferuje prasonożyce dedykowane głównie do recyklingu i złomowisk. W ich ofercie znajdziemy 5 modeli, różniących się między innymi szerokością (od 2,20 m do 3,00 m), minimalną długością ciętego materiału (42 cm do 50 cm), skokiem ostrza, oraz maksymalną siłą wczepu i oprawy na materiał przeznaczony do cięcia. BONFIGLIOLI oferuje również dwa rodzaje Diesli (DEUTZ, IVECO) o mocy od 140 KM do 320 KM. Prasonożyce tego producenta charakteryzują się wysoką wydajnością, solidną monolityczną budową oraz prostą obsługą.

Oprócz bogatej oferty nowych maszyn Atlas Polska proponuje również prasonożyce używane. Wszystkie maszyny są po regeneracji producenta oraz posiadają 6-miesięczną gwarancję fabryczną. W celu zapewnienia kompleksowej obsługi klientów, Atlas Polska zapewnia także sprawny serwis wszystkich oferowanych maszyn oraz sprzedaż części i oprzyrządowania. Dzięki oddziałom rozmieszczonym po całym kraju czas reakcji serwisu mobilnego jest bardzo szybki i nie przekracza 24 godzin od zgłoszenia. Celem firmy jest więc dostarczenie najlepszych rozwiązań oraz wsparcie w optymalnym doborze maszyn i pomocy w ich sfinansowaniu. Co więcej, całkowite przejęcie odpowiedzialności za obsługę techniczną oraz sprawny serwis mobilny, czyni firmę Atlas Polska liderem w branży maszyn budowlanych i spierających przedsiębiorstwa w ich codziennym funkcjonowaniu.

Prasonożyce SQUALO

Prasonożyce SQUALO to maszyny, które idealnie nadają się do recyklingu i cięcia złomu. Cięcie i sprasowywanie dużych elementów np. ze stali to ważny składnik w gospodarowaniu odpadami. Dzięki zastosowaniu prasonożyc SQUALO otrzymujemy znacznie mniejsze elementy, których utylizacja czy przeróbka stają się prostsze.

Czym są prasonożyce SQUALO?

Prasonożyce SQUALO to maszyny producenta Ing. Bonfigloli. Jest to potężny sprzęt służący do sprasowywania złomu. W ofercie Atlas Poland znajdziecie Państwo pięć modeli prasonożyc SQUALO, tj.: 3000T, 2000T, 1500T, 1300T, 1000T. Zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią artykułu, w którym odpowiemy na pytania – gdzie zastosowanie mają prasonożyce SQUALO, co je charakteryzuje – oraz porównamy parametry techniczne wszystkich modeli prasonożyc SQUALO.

Co charakteryzuje prasonożyce SQUALO?

Prasonożyce SQUALO stosowane w recyklingu to najlepiej sprzedające się prasonożyce do złomu w Europie. Producent – Ing. Bonfigloli – opatentował specjalny system funkcjonowania tych maszyn, których wydajność pracy jest niezwykle wysoka. Warto też zaznaczyć, że prasonożyce SQUALO charakteryzuje bardzo solidna konstrukcja, która zapewnia bezpieczną i efektywną pracę maszyn przez długi czas. Dodatkowym atutem tych maszyn jest ich prosta obsługa.

Jakie parametry bierzemy pod uwagę w porównywaniu prasonożyc SQUALO?

Jest aż 17 parametrów technicznych, które warto zestawić, by uzyskać pełen ogląd na maszyny dostępne w ofercie Atlas Poland. Są to:

 • szerokość maszyny,
 • długość ciętego materiału,
 • minimalna długość ciętego materiału,
 • całkowita waga maszyny podstawowej,
 • skok oprawy,
 • maksymalna siła oprawy na złom gotowy do cięcia,
 • maksymalna siła wczepu ostrza na złom gotowy do cięcia,
 • maksymalna siła prasowania bocznych pras na materiał gotowy do cięcia,
 • skok ostrza,
 • maksymalna szerokość materiału w czasie przejścia,
 • szerokość wewnątrz kontenera,
 • rodzaj i moc silnika,
 • średnie spalanie silnika,
 • moc silnika elektrycznego,
 • wydajność maszyny,
 • długość maszyny,
 • opcja cięcia całych karoserii.

W dalszej części artykułu zestawimy modele prasonożyc SQUALO dostępnych w ofercie Atlas Poland w oparciu o powyższe kategorie.

Prasonożyce SQUALO 3000T

Pierwsza maszyna do recyklingu producenta Ing. Bonfigloli to prasonożyce SQUALO 3000T. Jest to największy sprzęt spośród wszystkich modeli dostępnych w Atlas Poland. Jego szerokość to aż 3 metry. Maszyna na posiada regulowaną długość ciętego materiału, zaś minimalna długość ciętego materiału jest równa 50 cm. Prasonożyce SQUALO 3000T to potężna maszyna, której całkowita waga to 95 ton, co stanowi wielokrotność mniejszych modeli tego typu. Skok oprawy w tym przypadku jest równy 1350 mm. Maksymalna siła oprawy na złom gotowy do cięcia dochodzi do 180 ton, natomiast maksymalna siła wczepu ostrza na złom przygotowany do obróbki to aż 270 ton. Parametrem robiącym jednak największe wrażenie jest maksymalna siła prasowania bocznych pras na materiał gotowy do cięcia, która jest równa 1950 ton. Warto też zwrócić uwagę, że skok ostrza w tym modelu to 950 mm, zaś maksymalna szerokość materiału podczas przejścia wynosi 1250 mm. Szerokość wewnątrz kontenera to 2700 mm. W omawianych prasonożycach jest zamontowany silnik, którego moc Diesel wynosi 320 KM (IVECO), a średnie spalanie to 26 l/h. Należy ponadto wskazać, że moc elektrycznego silnika to 250 kW (VEM), a wydajność całej maszyny to około 30-35 t/h. Prasonożyce SQUALO 3000T mają długość 10 metrów i maja opcję cięcia całych karoserii.

Prasonożyce SQUALO 2000T

Drugi model prasonożyc SQUALO na www.atlas-polan.pl to model 2000T. Ta maszyna jest nieco mniejsza, jednak podobnie wydajna. Szerokość tego sprzętu to niemal pół metra mniej niż w przypadku modelu 3000T, bowiem tu wynosi ona 2,55 m, zaś długość to 8,60 m. Podobnie jak w omawianych poprzednio prasonożycach, te także mają regulację długości ciętego materiału. Jego minimalna długość wynosi 42 cm. Dużą różnice obserwujemy na poziomie całkowitej wagi maszyny podstawowej, która w tym modelu jest równa 58 ton. Skok oprawy wynosi 1300 mm, a maksymalna siła oprawy na złom gotowy do cięcia to 150 ton – o 30 ton mniej niż w prasonożycach 3000T. Kolejny parametr, w którym dostrzegamy znaczną różnicę, to maksymalna siła wczepu ostrza na złom gotowy do cięcia wynosząca 242 tony. Maksymalna siła prasowania bocznych pras na materiał gotowy do cięcia jest równa 1300 ton. Skok ostrza w tym modelu to 950 mm, a maksymalna szerokość materiału w przejścia dochodzi do 1100 mm. Wrażenie robi szerokość wewnątrz kontenera, która wynosi 2300 mm. Moc silnika Diesel to 240 KM (IVECO) przy średnim spalaniu 22 l/h. Silnik elektryczny natomiast charakteryzuje się mocą 160 kW (VEM). Wydajność prasonożyc SQUALO 2000T to około 20-22 t/h. Ten model podobnie posiada opcję cięcia całych karoserii.

Prasonożyce SQUALO 1500T

Ten model prasonożyc nieco przypomina 2000T, o czym świadczy ta sama szerokość maszyny – 2,55 m oraz podobna długość – 8,30 m. Długość ciętego materiału jest naturalnie regulowana, zaś jej minimalna długość wynosi 30 cm. Większą zmianę dostrzegamy na poziomie całkowitej wagi maszyny, która w tym wypadku jest równa 43 tony, czyli aż 15 ton mniej niż 2000T. Skok oprawy – podobnie – 1300 mm. Nieznaczna różnica dotyczy również maksymalnej siły oprawy na złom, co w modelu 1500T wynosi 110 ton. Maksymalna siła wczepu ostrza na złom gotowy do cięcia to tutaj aż 230 ton, a maksymalna siła prasowania bocznych pras na materiał do gotowy do cięcia to 1000 ton. W porównaniu z pierwszą opisywaną przez nas maszyną jest to niemal połowa. Skok ostrza charakteryzowanych prasonożyc dochodzi do 912 mm, natomiast maksymalna szerokość materiału w czasie przejścia to 1000 mm. Wnętrze kontenera jest szerokości 2000 mm. Silnik w tym modelu to standardowo Diesel 240 (KM) (IVECO), którego średnie spalanie wynosi około 20 l/h. Silnik elektryczny w tej maszynie ma moc 132 kW (VEM). Wydajność prasonożyc SQUALO 1500T to około 16-18 t/h i, jak poprzednie modele, posiada funkcję cięcia całych karoserii.

Prasonożyce SQUALO 1300T

Przedostatni model prasonożyc SQUALO dostępnych w Atlas Poland to model 1300T. Jego parametry są konsekwentnie niższe niż poprzednio opisywanych maszyn. Szerokość i długość maszyny to kolejno 2,49 m oraz 7,50 m. Tak jak we wszystkich dotychczas omówionych sprzętach, długość ciętego materiału jest tu regulowana, zaś jego minimalnie wynosi ona 30 cm. Waga maszyny podstawowej w ujęciu całkowitym to 38 ton, a skok oprawy mierzony w mm to wartość 1240. Niższe parametry techniczne obserwujemy ponadto, analizując maksymalną siłę oprawy na złom gotowy do cięcia, maksymalną siłę wczepu ostrza na złom gotowy do cięcia oraz maksymalną siłę prasowania bocznych pras na materiał gotowy do cięcia. Wynoszą one kolejno: 108 ton, 220 ton oraz 900 ton. Skok ostrza w tym modelu prasonożyć SQUALO to 912 mm, a maksymalna szerokość materiału w czasie przejścia jest równa 1000 mm, natomiast wnętrze kontenera maszyny – tak jak w przypadku 1500T – to szerokość 2000 mm. Zarówno silnik Diesel jak i elektryczny w modelach 1500T i 1300T są identyczne zarówno pod względem mocy jak i spalania. Wydajność maszyny w ujęciu ogólnym jest jednak nieco niższa i wynosi 14-16 t/h. Ostatni parametr, czyli funkcja cięcia całych karoserii, dotyczy wyłącznie małych aut.

Prasonożyce SQUALO 1000T

Ostatni model prasnożyc to SQUALO 1000T, którego parametry wyraźnie świadczą o przeznaczeniu do wykonywania prac recyklingowych w mniejszej skali. Świadczą o tym same wymiary maszyny – szerokość 2,20 m, długość 6,20 m oraz całkowita waga równa 18 ton. Jest to jedyny z omawianym sprzętów, w którym długość ciętego materiały jest nieregulowana i nie jest ona przeznaczony do cięcia całych karoserii. Wydajność tych prasonożyc to około 12 t/h. Pozostałe parametry to:

 • minimalna długość ciętego materiału – 42 cm,
 • skok oprawy – 1150 mm,
 • maksymalna siła oprawy na złom gotowy do cięcia – 100 ton,
 • maksymalna siła prasowania bocznych pras na materiał gotowy do cięcia – 620 ton,
 • skok ostrza – 1350 mm,
 • maksymalna szerokość materiału w czasie przejścia – 1400 mm,
 • szerokość wewnątrz kontenera – 1400 mm,
 • moc silnika Diesel 140 KM (DEUTZ),
 • średnie spalanie silnika Diesel 14 l/h,
 • moc silnika elektrycznego 90 kW (VEM),
 • wydajność ok. 12 t/h.
Prasonożyce Bonfiglioli

Firma Bonfiglioli to włoska firma o światowym zasięgu. Produkuje ona maszyny, których zadaniem jest recykling złomu. W swojej ofercie mają paczkarki, prasonożyce oraz strzępiarki. 

 • Prasonożyce SQUALO - prasonożyce przeznaczone głównie do recyklingu i złomowisk. Ich głównym celem jest pocięcie większych elementów złomowanych tak, aby nadawały się do późniejszego recyklingu. To istotny element gospodarowania odpadami, których w dzisiejszym świecie przybywa każdego dnia. 

Korzystając z prasonożyc SQUALO jesteśmy w stanie otrzymać materiał dużo mniejszy niż początkowo poddany obróbce. Uzyskanie mniejszych elementów sprawia, że ich przeróbka bądź też utylizacja jest dużo prostsza, a co za tym idzie - tańsza, bardziej ekonomiczna. 

W ofercie posiadamy 5 modeli, wymienionych poniżej, które różnią się między innymi skokiem ostrza, minimalną długością ciętego materiału (42 cm do 50 cm), szerokością (od 2,20 m do 3,00 m), oraz maksymalną siłą wczepu i oprawy na materiał przeznaczony do cięcia. Prasonożyce SQUALO marki Bonfiglioli mogą być wyposażone w dwa różne rodzaje silnika (DEUTZ, IVECO) o mocy od 140 KM do 320 KM. To, co wyróżnia prasonożyce SQUALO na tle konkurencji, to solidna, monolityczna budowa, prosta obsługa i wysoka wydajność. 

 1. 1000T
 2. 1300T
 3. 1500T
 4. 2000T
 5. 3000T

To najlepiej sprzedające się w Europie prasonożyce. Opatrentowany system producenta Ing. Bonfiglioli zapewnia doskonałe funkcjonowanie maszyn. Ich wydajność jest niezwykle wysoka. Dodatkowo konstrukcja przemyślana została tak, aby zapewnić efektywną, a przede wszystkim bezpieczną pracę - na długo.

Podejmując decyzję o zakupie prasonożyc warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim istotne są takie parametry techniczne jak długość ciętego materiału (minimalna i maksymalna), szerokość maszyny, skok oprawy, całkowita waga maszyny, maksymalną siłę oprawy, wczepu ostrza czy prasowania bocznych pras, skok ostrza, rodzaj i moc silnika, jego średnie spalanie lub moc silnika w przypadku silnika elektrycznego, wewnętrzną szerokość kontenera, długość maszyny i jej wydajność, a także czy posiada opcję cięcia całych karoserii. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich wyżej wymienionych elementów będziemy w stanie ocenić, czy zakup maszyny jest służszny, a wybór najlepszy z możliwych. 

KontaktSkontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy bliższych informacji na temat naszej oferty i usług    


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
Ul. Grunwaldzka 35
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 669 484 843

 

Czas pracy: 8:00-16:00 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Atlas Poland Sp. z o.o., zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE L nr. 119, str.1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U 2002 nr 144 poz.1204 ze zm)

Copyright © 2018-2023 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję