Atlas Poland
ul. Grunwaldzka 35, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Koparki gąsienicowe

Wiele modeli w różnych konfiguracjach

Koparki gąsienicowe to wielozadaniowe maszyny, które poradzą sobie z każdym zadaniem nawet w bardzo trudnym terenie. Główną zaletą tego typu koparek jest obecność gąsienic, które znacznie zwiększają możliwości. W tym artykule prezentujemy szczegóły związane z tymi urządzeniami oraz odpowiadamy na pytania związane z wyborem modelu czy możliwością uzyskania sprzętu. Wszystkie informacje poniżej.

Do jakich zadań używać koparek gąsienicowych ?

Zakres zastosowania koparek gąsienicowych jest bardzo szeroki. Mogą one służyć przy wyburzeniach, wykopach pod fundamenty, pracach budowlanych związanych z tworzeniem przyłączy, pracach drogowych, pracach budowlanych czy pracy na składach materiałów. Możliwość zastosowania różnych zakończeń wysięgników takich jak łyżki, elektromagnesy czy chwytaki powoduje, że koparek takich można używać jako przenośników w skupie złomu lub przy wycince. Na wielozadaniowość wpływają także różne konfiguracje. Maszyny te są dostępne w różnych wersjach silnikowych czy wyposażeniowych. Taki wybór umożliwia dobranie odpowiednich konstrukcji do konkretnych zadań — przy wyburzeniach zdecydowanie najlepiej sprawdza się koparki z długim wysięgnikiem a przy załadunku te o większym udźwigu.

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze modelu ?

Koparki gąsienicowe złożone są z wielu części oraz występują w wielu konfiguracjach. Dobranie odpowiedniej konstrukcji pozwala bezproblemowo wykonać zadanie oraz ułatwić samą pracę. Pierwszym parametrem, którym może okazać się bardzo ważny — jest długość wysięgnika. Znacząco wpływa na zasięg koparki i głębokość kopania. Kolejnym jest moc silnika, który zawiaduje pracą wszystkich układów. Te same modele mógł mieć mniej lub więcej koni mechanicznych i warto sprawdzić przed zakupem czy taka moc będzie wystarczająca. Następnym ważnym parametrem jest udźwig. Będzie on istotny przy załadunkach i rozładunkach np. kruszywa czy złomu.

Na chwile zastanowienia zasługują akcesoria i dodatkowy osprzęt. Bardzo przydatne mogą okazać się wsporniki stabilizujące, zabezpieczenie kabiny czy oświetlenie pozwalające na pracę w nocy. Koparki gąsienicowe tak jak koparki kołowe posiadają różne warianty napędu. Jeśli wybieramy koparkę używaną, warto sprawdzić stan gąsienic, aby nie trzeba było ich wymieniać, gdyż jest to trudna i kosztowna operacja. Koparki gąsienicowe nie są popularne w wersji umożliwiającej poruszanie się po torach, ale istnieje taka możliwość. W razie konieczności zastosowania takiego rozwiązania warto przed wyborem modelu zorientować się, czy maszyna będzie się do tego nadawała. Systemy takie można zamontować do podwozia, ale żeby było to możliwe, potrzebne są wbudowane elementy, o które producent dba podczas budowy koparki.

Doradztwo i korzystanie z pomocy profesjonalistów podczas wyboru modelu lub zakupu jest bardzo dobrym posunięciem. Jeśli nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie, warto poprosić o fachową opinię specjalistę, który od podszewki zna temat. Pomoże on wybrać i dopasować najlepszą opcję co z kolei pozwoli zaoszczędzić środki oraz sprawdzi, czy oferowany nam produkt jest wart swojej ceny. Bardzo zaawansowana technologia lub szczegóły, na które nie zwrócimy uwagi, może mieć duże znaczenie na funkcjonowanie koparki, dlatego dobrze jest upewnić się przed wyborem czy to słuszna decyzja. Ceny za konsultacje są znikome w porównaniu z kosztem wynajmu lub zakupu i mogą np. pomoc wybrać nam lepsze rozwiązanie w tej samej cenie.

Wynajem, leasing czy kupno ?

Metoda zdobycia takiej koparki powinny być uzależniona od prac, jakie mamy do wykonania. Podczas krótkich inwestycji lub okazjonalnej budowy doskonałym rozwiązaniem będzie wynajem koparki. Na rynku funkcjonuje wiele firm wypożyczających sprzęt budowlany. Istnieje również opcja wynajmu osoby, która może sterować maszyną. Taka forma jest bardzo wygodna, gdyż po podpisaniu umowy i wniesieniu opłaty koparka zostanie dostarczona w miejsce budowy, wykona zadanie i zostanie z niego zabrana. Brak konieczności przechowywania, zabezpieczania i dbania o sprzęt to duże plusy i wygoda.

Leasing koparki to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy używają takiego sprzętu w celach zawodowych, a nie stać ich lub nie chcą kupować sprzętu na własność. Taki model pozyskiwania sprzętu jest popularny, zwłaszcza w małych i średnich firmach gdzie bardzo istotne są koszty. Leasing działa na podobnych zasadach jak ten dotyczący samochodów osobowych. Po spłaceniu wszystkich rat mamy możliwość wykupu koparki za ustaloną wcześniej cenę lub kontynuowanie współpracy wybierając inny sprzęt.

Kupno to bardzo dobra inwestycja, jeśli planujemy używać koparki przez długi okres. Ceny są różne w zależności od typu, modelu czy funkcjonalności. Wybór ten rozszerza jeszcze opcja kupna używanej koparki. Takie rozwiązanie znacznie zmniejsza cenę zakupu. Form płatności równiej jest kilka. Najwygodniejsza jest — zaplata z góry za towar, ale jeśli nie chcemy wybierać takiej opcji, to do dyspozycji są kredyty gotówkowe, kredyty pod koparkę lub połączenie wpłaty własnej i rozłożeniem reszty należności na raty.

Modele koparek gąsienicowych

Koparki gąsienicowe Atlas to seria doskonałych maszyn, zdolnych sprostać każdym warunkom, niezależnie od okoliczności. Siła i moc idzie tu w parze ze świetnym, przemyślanym rozmieszczeniem kluczowych komponentów. 

Dzięki tym cechom operator jest w stanie wykonywać swoją pracę w sposób szybki i przyjemny. Ustrzeże go to przed kosztownymi i czasochłonnymi pomyłkami przy pracy. Firma Atlas Poland od lat oferuje polskim klientom doskonałej jakości produkty, co docenili nie tylko Polacy - Atlas skutecznie konkuruje także na zachodnich rynkach, oferując minikoparki, ładowarki kołowe, koparki kołowe i omawiane tu koparki gąsienicowe.

Atlas 160 LC to pierwsza z omawianych maszyn gąsienicowych. Waga robocza w jej przypadku wynosi 18 ton. Jest to najmniejsza propozycja z tej serii gąsienicowych koparek Atlas. Sprawia to, że doskonale wpisze się ona w krajobraz budowy, wykopów, wyburzeń i innych prac ziemnych, gdzie liczy się precyzja i niewielkie wymiary. To bardzo istotne chociażby w wąskich, chronionych starówkach europejskich miast, gdzie każdy centymetr zabudowy jest na wagę złota. Mała maszyna sprawia więc, że unikamy kosztownych kar, sięgających często połowy wartości zlecenia. Moc silnika wynosi w przypadku modelu 160LC aż 109 koni mechanicznych (80 kilowatów), są to więc znakomite wyniki - porównywalne ze znacznie większymi konstrukcjami. Pojemność łyżki w najmniejszym wariancie to niecały metr sześcienny. Siła zrywania, wynosząca 64 kiloniutonów, umożliwia sprawną i efektywną prace w każdych warunkach.

Nieco większą alternatywą jest Atlas 190 LC. Waga robocza wynosi w jego przypadku 19,7 ton, zaś moc silnika to aż 143 konie mechaniczne - znacznie więcej niż u wspomnianego wyżej 160 LC. Maksymalna głębokość kopania to 6,26 metrów, znakomicie predestynując tę maszynę do pracy przy budowie dróg, wykopaliskach i niestandardowych remontach. Większa pojemność łyżki (1,12 metra sześciennego) oraz doskonałe wyposażenie kabiny to cecha wyróżniająca 190 LC na tle konkurencyjnych rozwiązań. Silnik Deutz TCD o pojemności 6057 centymetrów sześciennych jest jedną z najlepszych konstrukcji w tej klasie, deklasując konkurencyjne propozycje. Seryjnie wyposażony w Atlas Excavator Management 2, innowacyjny system do wyświetlania danych eksploatacyjnych, 190 LC jest prawdziwym osiągnięciem techniki. Warto wspomnieć także o kamerze umieszczonej w przeciwwadze, sprawiającej, że manewrowanie nigdy nie było tak łatwe i bezstresowe. Są to korzyści zarówno dla operatora, jak i właściciela firmy.

Atlas 215 LCSR to kolejna w hierarchii maszyna, oferująca użytkownikowi tym razem już 156 koni mechanicznych (115 kW). Aż 21,8 ton wagi roboczej czyni z tego sprzętu świetną hybrydę małej i średniej koparki gąsienicowej. Maksymalna głębokość, do jakiej sięga łyżka podczas kopania to już 7,15 m. Bogate wyposażenie, takie jak instalacja przygotowana pod radio, sprawia, że korzystanie z tego sprzętu to prawdziwa przyjemność. Standardowo montowana klimatyzacja, wygodny, wyprofilowany fotel z opcjonalnym wyposażeniem w podgrzewanie - oto udogodnienia czekające na operatora Atlas 215 LCSR. Panoramiczne okna bardzo usprawniają operowanie w ciasnych, wąskich lokacjach. To także komfort, a więc zwiększona efektywność pracy. Kabina Atlas Comfort Cabin jest prawdziwym szczytem techniki, co potwierdzają niezależni recenzenci z całej Europy. Polecają ją także zadowoleni konsumenci z krajów takich jak Niemcy, Dania czy Finlandia.

Kolejnym krokiem naprzód jest 225 LC. Model ten dysponuje wagą roboczą o wartości niemal 24 ton. Moc silnika wynosi 158 koni mechanicznych przy (116 kW). Największa osiągalna głębokość kopania wynosi 6,84 metrów. Maksymalny zasięg to z kolei 10,32 metrów. Duża pojemność łyżki (1,37 metra sześciennego) ułatwia sprawny załadunek materiałów budowlanych czy jakichkolwiek innych materiałów. Jako maszyna prawdziwie wszechstronna, 225 LC jest w stanie poradzić sobie w pracach drogowych, budownictwie, wykopach, wyburzeniach, na żwirowniach oraz torfowiskach. Doskonała stabilność całej serii koparek gąsienicowych Atlas zawdzięczana jest sile i mocy, a także dokładnemu sterowaniu, ułatwiającemu operatorowi pracę w każdych warunkach. Sercem maszyny jest wydajny i niezawodny silnik Cummins QSB 6,7, w pełni wystarczający do najcięższych prac. Mechanizm wychylny oparty jest na silniku wielotłokowym z zaworem priorytetowym - jest to element występujący wyłącznie w maszynach najwyższej klasy. Trójżebrowe płyty podłogowe to kolejna cecha charakterystyczna maszyn Atlas, podobnie jak konstrukcja typu "X". Uszczelnione sworznie gwarantują wydłużoną żywotność urządzenia, zaś zbiornik paliwa mieszczący aż 389 litrów to pewność, że nie zostaniemy niemile zaskoczeni podczas długiej pracy na budowie.

Atlas 240 LC to z kolei ciekawa alternatywa dla wyżej wymienionych maszyn. Nieco cięższa, ważąca 25,1 ton koparka może pochwalić się maksymalnym zasięgiem 11,58 metrów. Komfortowa kabina oraz duże gabaryty zapewniają największą możliwą efektywność pracy, przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowych gabarytów. Bardzo precyzyjny sposób kontroli sprawia, że manewrowanie Atlasem 225 LC przypomina jazdę małym wózkiem widłowym - to niezwykle proste i przyjemne doświadczenie. Dla średnich i dużych przedsiębiorstw polecamy z kolei model 260 LC. To drugi największy model w gamie, dysponujący mocą 175 koni mechanicznych przy masie 26,6 tony. Używany jest do najcięższych zadań, gdyż jest to jedna z najbardziej trwałych i potężnych konstrukcji na rynku maszyn gąsienicowych. Instalacja pod młot znacznie zwiększa zakres możliwości Atlasa 260 LC, wyposażenie go w tylną kamerę niweluje ryzyko kosztownych błędów ludzkich związanych z manewrowaniem na placu. Świetna widoczność w każdym kierunku oraz duża ilość miejsca na nogi poprawiają komfort operatora. Doskonałej jakości fotel pneumatyczny, osobne regulowanie fotela oraz konsoli to zaś ukłon w stronę rynku motoryzacyjnego - dotychczas tego typu opcje znane były bowiem wyłacznie z aut osobowych oraz autobusów znanych marek. Bardzo niski poziom hałasu w kabinie zawdzięczany jest zgodności ze standardem ISO 6396 - jego wartość nie przekracza poziomu 72 decybeli, a poziom hałasu na zewnątrz nie przekracza 103 decybeli. W pełni zautomatyzowany monitoring, sygnalizowanie ostrzeżeń o ważnych zdarzeniach oraz zapis kluczowych danych sprawił, że klienci bardzo upodobali sobie właśnie model 260 LC.

Największą koparką gąsienicową Atlas jest zaś model 340 LC. To prawdziwy mistrz wagi ciężkiej, waga robocza wynosi w jego przypadku 35,5 ton. To nie wszystko - moc tej maszyny wynosi bowiem zawrotne 245 koni mechanicznych. Wystarcza to w zupełności do prac na budowach dowolnego typu. Polecamy ja zwłaszcza największym przedsiębiorstwom. 340 LC sprawdza się doskonale przy budowach dróg, mostów, wyrobiskach i budowach wysokich budynków, dodatkowa jego zaleta jest ponadto niezawodność. Silnik Deutz o pojemności 7,1 litrów sprawia, że nawet najtrudniejsze zadania stają się bardzo łatwe. Automatyczna regulacja obrotów na biegu jałowym wydłuża żywotność, zaś dodatkowy czujnik ciśnienia oraz akumulator ciśnieniowy ułatwiają serwisowanie. Kabina Atlas Komfort 935 to znany w całej Europie projekt, zdobywający liczne nagrody i wyróżnienia konsumenckie. Przednia szyba wsuwana jest pod dach kabiny, sam dach otwierany jest wraz z oknem. Antyodblaskowe wnętrze zapobiega problemom z orientacją, a panoramiczne termoszczelne okna pomagają w pracy w trudnym terenie. Część boczna tego najcięższego modelu w gamie Atlas posiada asymetryczny profil dachu. Kolejnym udogodnieniem jest hydrauliczny napęd gąsienic przy pomocy przekładni planetarnej. Atlas Poland poleca zapoznanie się z pełną ofertą - w sprzedaży znajdują się bowiem rożne wersje wyposażeniowe, warianty podwozia oraz wersje dodatkowe i specjalne. Warto także zapoznać się z różnymi typami wysięgników oraz ramionami. Te ostatnie dostosowane są do wysięgników typu monoblock lub do wysięgników przestawnych. Jak widać, szeroka oferta sprosta wszelkim wymaganiom.

KontaktSkontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy bliższych informacji na temat naszej oferty i usług    


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
Ul. Grunwaldzka 35
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 669 484 843

 

Czas pracy: 8:00-16:00 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Atlas Poland Sp. z o.o., zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE L nr. 119, str.1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U 2002 nr 144 poz.1204 ze zm)

Copyright © 2018-2022 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję