Atlas Poland
ul. Kwarcowa 3, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Rozdrabniacze

Przewaga rozdrabniaczy TANA

Rozdrabniacze to maszyny służące do pomniejszania objętości odpadów o różnej twardości i trudnych do rozdrobnienia. Można tu wymienić ryzy papieru, zderzaki, drewno, opony oraz takie materiały jak złom czy tworzywa sztuczne. 

Stosowanie rozdrabniaczy wydaje się niezbędne między innymi na składowiskach odpadów czy przedsiębiorstwach zajmujących się gospodarką odpadami i recyklingiem. To idealne rozwiązanie, które pozwala zamienić odpady w realny zysk dla firmy. 

ATLAS POLAND w swojej ofercie posiada dwa modele rozdrabniaczy firmy Tana:

  • Tana Shark 220D
  • Tana Shark 440D

Dzięki swojej uniwersalności rozdrabniacze TANA Shark uznawane są za najbardziej uniwersalne rozdrabniacze na rynku. Od wielu lat na branża recyklingu posługiwała się rozdrabniaczami stworzonymi do stricte konkretnych zadań. Procesy jak również wymogi nieustannie się zmieniają. Zmieniają się także potrzeby, które obejmują bardzo szeroki zakres obejmujący wytwarzanie energii z odpadów, redukcję objętości czy produkcję surowców. Uwzględniając te wszystkie czynniki powstał projekt rozdrabniaczy TANA Shark. Są to maszyny uniwersalne, charakteryzujące się niską prędkością, przeznaczeniem do wykonywania różnorodnych zadań. Produkty Tana łączą w sobie wydajność, niezawodność oraz najwyższą jakość. Wybierając rozdrabniacz oprócz spełniania przez niego obecnych potrzeb, należy też jednak uwzględnić potrzeby, które mogą się pojawić w przyszłości. Większość rozdrabniaczy przeznaczonych jest do prac wyłącznie na określonych typach materiałów.

Rozdrabniacz TANA Shark natomiast posiada wiele zastosowań takich jak:

  • Rozdrabnianie wstępne
  • Rozdrabnianie wtórne
  • Rozdrabnianie małych cząstek w jednym przejściu
  • Zastosowanie w systemach wbudowanych.

Są one w stanie rozdrabniać między innymi opony, odpady budowlane, handlowe czy przemysłowe, tworzywa sztuczne, papier, żwir i wiele innych. Jak już wspomniano w poprzednim artykule o recyklingu odpadów w wielu krajach wprowadza się przepisy, które prowadzić mają do ograniczenia umieszczania odpadów na składowiskach. Pożądane jest przekształcanie odpadów w energię oraz recykling, jednak związane jest to bezpośrednio z nowymi procesami i zapotrzebowaniem na maszyny. Dlatego w tej kwestii uniwersalność masz jest bezcenna. Należy tu przytoczyć hasło przewodnie firmy TANA, a mianowicie „From Waste to Value”, czyli Od odpadów do zysku. Pozwala to użytkownikom maszyn firmy TANA na zwiększenie swoich dochodów.

Kluczowym argumentem przemawiającym za zakupem rozdrabniacza TANA Shark 440DT jest zdolność rozdrabniania nie tylko opon, ale także tworzyw sztucznych czy materacy. Kolejna zaletą produktów firmy TANA prosty w obsłudze interfejs. System sterujący TCS odpowiada za monitorowanie i sterowanie funkcjami maszyny. Posiada 12 gotowych programów pracy adekwatnie do typu materiału na jakim będzie się pracowało, a także pozwala klientowi zainstalować własny program. Chcąc zapewnić lepszą kontrolę nad rozdrabnianiem maszyny TANA Shark ważą rozdrobniony materiał w czasie rzeczywistym. Pozwalają również dokonywać oceny operatorów i porównywać skruszone w danym czasie ilości.

Rozdrabniacz TANA Shark posiada wbudowane funkcje, które określane są jako TANA SMART SITE. System ten pozwala uniknąć przestojom. Umożliwia dostęp do Internetu oraz wyświetlanie parametrów maszyny w czasie rzeczywistym przez specjalistów Centrum Serwisowego Tana, przedstawiciela firmy Tana na danym obszarze jak również przez samego klienta. Pozwala to zminimalizować przestoje oraz wpływa na poprawę dokładności rozwiązywania problemów. Dzięki temu możliwe jest zapobieganie ewentualnym awariom. System pozwala nie tylko obserwować maszynę w czasie rzeczywistym, lecz także umożliwia dostęp do informacji o planowanych konserwacjach, zużyciu paliwa czy liczbie przepracowanych godzin. Zarówno akcesoria jak i filtry, które są niezbędne by wykonać zaplanowane konserwacje znaleźć można w przygotowanych już zestawach serwisowych TANA.

Inżynierowie firmy TANA zaprojektowali maszyny tak, aby były zapewnić trwałość i wysoką sprawność. TANA Shark wyposażona jest hydrostatyczny układ przeniesienia napędu, taki sam jaki używany jest w kompaktorach TANA. Układ ten posiada opatentowaną konstrukcję ruchomej ramy. W maszyny Shark części ruchome wykonane są z opracowanego specjalnie dla tej maszyny stopu. Dodatkowym atutem, jest fakt, że zarówno noże jak i noże przeciwległe posiadają dwie powierzchnie zużywalne, które wydłużają ich czas eksploatacji. Ten sam nóż przeznaczony do wszystkich materiałów, konfiguracja wirnika oraz zastosowana konstrukcja noża sprawiają, że maszyny TANA Shark są w stanie rozdrabniać praktycznie wszystkie rodzaje odpadów stałych. Śrubowy mechanizm mocowania noży pozwala na ich wymianę już w kilka godzin.

Rozdrabniacze TANA dzięki swojej uniwersalności pozwalają wykonanie wielu zadań za pomocą jedne maszyny. Nie ma konieczności używania rozdrabniacza wstępnego, właściwego oraz przesiewacza. Powoduje to znaczne obniżenie kosztów paliwa oraz robocizny.

Oba dostępne modele tj. TANA Shark 220D oraz 440D, wyposażone są w silnik diesla, Caterpillac C15. Moc znamionowa w przypadku obu urządzeń wynosi 433 kW, a liczba cylindrów hydraulicznych wynosi 6. Masa robocza w przypadku modelu TANA Shark 220D wynosi 24 040 kg, dla porównania model 440 D waży 27 100 kg. Długość podczas transportu osiąga w obu przypadkach 10 530 mm, natomiast długość całkowita podczas pracy 15 790 mm. Wybór modelu najczęściej zależy od ilości, a także rodzaju materiału, który będzie rozdrabniany. W związku z tym oba modele różnią się średnicą wirnika, w 220D wynosi ona 870 mm, natomiast w 440D – 920 mm. Kolejną różnicą pomiędzy modelami jest ilość noży wirnika. Lżejszy model posiada 22 noże, natomiast cięższy 33.

Wszystkie opisane cechy ukazują, iż rozdrabniacze TANA Shark są urządzeniami niezawodnymi, a ich zakup będzie świetną decyzją.

Rozdrabniacze do zadań specjalnych

Rozdrabniacze Tana Shark 220D i 440D są niezawodnymi urządzeniami, które dzięki odpowiednio dobranym elementom, tworzą nowoczesne i wydajne maszyny do zadań specjalnych Rozdrabniacze Tana doskonale radzą sobie z najtrudniejszymi odpadami, których wielkość lub twardość stawiają je wśród odpadów trudnych do przetworzenia. Dzięki zastosowaniu rozdrabniaczy Tana, można wykorzystać odpady metalowe, z tworzywa w procesie dalszego przetwarzania, tworząc z nich potrzebne przedmioty. Proces recyclingu, tak istotny dla zachowania czystości środowiska naturalnego, jest niezwykle istotny z punktu widzenia gospodarowania odpadami. Urządzenia, takie jak rozdrabniacze Tana Shark, rozdrabniają już powstałe odpady, skutecznie zmniejszając ich objętość, a jednocześnie tworzą podstawę do przetworzenia rozdrobnionych materiałów w potrzebne produkty.

Specyfikacja rozdrabniaczy Tana Shark

Dwa, dostępne modele rozdrabniaczy, 220D i 440D, wyposażone zostały w wysokoprężny silnik diesla, Caterpillac C15, moc znamionowa obydwu urządzeń wynosi 403 kW, rozdrabniacze posiadają 6 cylindrów hydraulicznych. Modele Tana Shark są zróżnicowane pod względem ciężaru operacyjnego, 220D waży 23450 kg, natomiast 440D osiągnął 26500 kg. W obydwu, prezentowanych w ofercie firmy Atlas rozdrabniaczach, długość całkowita transportera jest równa 10530 mm, natomiast długość operacyjna stanowi 15740 mm. 

Użytkowanie rozdrabniaczy marki Tana jest z reguły dostosowane do ilości oraz rodzaju rozdrabnianego materiału, w związku z potrzebami użytkowników, modele 220D oraz 440D różnią się średnicą wału. W modelu Shark 220D ma on długość 870 mm, natomiast w urządzeniu Shark 440D wynosi ona 920 mm. Ilość noży w wale rozdrabniającym, również jest odmienna dla obydwu urządzeń. W lżejszym modelu, zastosowano 22 noże, z kolei model cięższy, wyposażony został w 33 noże tnące w wale rozdrabniającym. W obydwu urządzeniach długość wału rozdrabniającego została ustalona na poziomie 3000 mm, a prędkość obrotowa wału wynosi maksymalnie 30 rpm. 

Zastosowanie rozdrabniaczy Tana Shark

Uniwersalność maszyn oraz znakomita jakość wykonania, połączona z zastosowaniem materiałów o wysokiej odporności na zużycie, sprawiają, że rozdrabniacze Tana mogą być stosowane do praktycznie każdego zadania. Głównym celem działania rozdrabniaczy jest cięcie na mniejsze elementy wielkogabarytowych odpadów, aby móc wykorzystać je w procesie recyclingu, jako materiał do wytworzenia innych produktów. Rozdrabniacze Tana Shark 220D i Shark 440D stanowią gwarancję rozdrobnienia komunalnych odpadów stałych, odpadów gabarytowych, opon, kabli, odpadów drewnianych, odpadów z tworzywa sztucznego, zielonych, odpadów z opakowań, odpadów kolejowych oraz odpadów twardych, trudnych do rozdrobnienia, jak np. sprasowany papier przemysłowy. 

Zalety stosowania rozdrabniaczy Tana Shark

Zastosowany w rozdrabniaczach, wysokoprężny silnik diesla, stanowi idealne zabezpieczenie przed przegrzaniem, przeciążaniem, uszkodzeniem maszyny. Rozdrabniacze, napędzane hydraulicznie, wyposażone zostały w pojedyncze, wolnoobrotowe wały rozdrabniające. Sporym udogodnieniem w użytkowaniu maszyn jest możliwość regulowania odległości sita, czyli ramy przesiewającej, od wału rozdrabniającego. Duży wybór wielkości sit oraz rodzaju i wielkości przepuszczalności, to możliwość dostosowania do potrzeb oraz uniknięcia zatykania się sita. Dzięki podłączeniu na stałe systemu kontroli rozdrabniacza, do sieci internetowej, można uniknąć długich przestojów oraz podnieść poziom czasowy usług serwisowych urządzeń. system Tana Pro Truck jest nowoczesnym oraz pewnie i niezawodnie działającym udogodnieniem, które znacznie podnosi jakość i wydajność pracy z rozdrabniaczem. 

Opcją przy wyborze rozdrabniacza, jest możliwość skorzystania w ramach programu Tana Pro Truck z usługi raportowania kosztów eksploatacyjnych. Dokonując wyboru dostępnych opcji wyposażenia, można zdecydować się na hydrauliczne podpory, wentylator wsteczny, stojak transportowy do sita, elektryczną pompę paliwa, wstępny, powietrzny oczyszczacz silnika, wydłużony przenośnik taśmowy. 

KontaktSkontaktuj się z nami

Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Chętnie udzielimy szczegółowych informacji dotyczących naszej oferty i usług.


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
ul. Kwarcowa 3
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 669 484 843

 

Czas pracy: 8:00-16:00 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Atlas Poland Sp. z o.o., zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE L nr. 119, str.1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U 2002 nr 144 poz.1204 ze zm)

Copyright © 2018-2024 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję