Generatory to maszyny, bądź też urządzenia, które posiadają szerokie zastosowanie. Wśród nich wymienić można liczne modele oraz ich specyfikacje. Wśród nich znajdują się:
Zastosowanie generatorów jest bardzo obszerne i - co ważniejsze - uzależnione od ich rodzajów. Jak już wspomniano, wśród nich wymienia się różne modele, które tworzą między innymi prąd, wysokie napięcie i drgania.
Generatory elektryczne
Generatory elektryczne to urządzenia, które przetwarzają - jak sama ich nazwa wskazuje - różnego rodzaju energie, również mechaniczną na energię elektryczną. Ich źródłem w generatorach jest przegrzana para wodna, która napędza turbinę parową, uzyskaną ze spalania paliwa lub promieniowania słonecznego.
Generatory drgań
Generatory drgań mają na celu wytworzenie drgań elektrycznych. Modele te składają się z dwóch najważniejszych elementów, to jest obwodu dodatniego sprzężenia zwrotnego oraz wzmacniacza. Podają one sygnał z wyjścia wzmacniacza do jego wejścia. Częstotliwość drgań - co ważne - jest zależne od obwodu sprzężenia zwrotnego, a amplituda - od parametrów wzmacniacza.
Generatory wysokiego napięcia
Wśród generatorów wysokiego napięcia wyróżnia się generatory kaskadowe, kroplowe Kelvina, Marxa, Tesli i Van de Graaffa. Jak sama nazwa wskazuje, generują one napięcie większe od tysiąca woltów w górę, przy czym częstotliwość jest nie większa niż 60 herców w przypadku obwodów prądu przemiennego. Napięcie z kolei w obwodzie prądu stałego jest większe od tysiąca pięciuset woltów. Generatory tego typu wytwarzają energię elektryczną i odpowiednio przekształcają ją, a następnie przesyłają do linii przesyłowych sieci elektroenergetycznej.
Generatory izotopowe
Generatory izotopowe są używane między innymi w diagnozowaniu chorych pacjentów metodą medycyny nuklearnej. Jego to urządzenie, które zawiera izotop promieniotwórczy. W wyniku jego rozpady powstaje izotop pochodny.
Gazogeneratory
Dość nietypowym generatorem jest czadnica, czyli gazogenerator służący do produkcji gazu generatorowego (drzewnego). Proces przygotowania takiego gazu jest bardzo długi i złożony etapowo, jednak gazogeneratory produkują go dla spalania w kotle. Dzięki niemu, nie ma potrzeby stosowania systemu do oczyszczania gazu, bowiem ryzyko uszkodzenia palników kotła jest wręcz znikome.
Nasza firma działa na terenie całego kraju już od blisko 16 lat i jest autoryzowanym dealerem sprzęty między innymi Atlas, Tana, Sany, Yanmar i Willibald w Polsce. Wśród naszych generatorów znaleźć Państwo mogą między innymi dwa popularne modele: DIMET Generator do elektromagnesu oraz DYNASET generator HMG.
Elektromagnes DYNASET gwarantuje pracę dokładną i precyzyjną bez względu na panujące warunki. Doskonale potrafi oddzielić elementy metalowe od części niemetalowych. Model ten, podobnie jak i generator DYMET działają na zasadzie prostych praw fizyki. Po ich uruchomieniu, wytwarza się pole magnetyczne za sprawą przepływu prądu elektrycznego. To z kolei sprawia, iż magnesy przyciągają wszelakie metalowe elementy do jego powierzchni, a wcześniej odrywają je od podłoża. W momencie jednak wyłączenia prądu, pole magnetyczne zanika.
Warto wspomnieć, że oba modele posiadają chwytak magnetyczny, a także hydrauliczny generator. Dzięki temu, ich obsługa jest bardzo prosta - wystarczy je uruchomić za pomocą hydrauliki maszyny roboczej, bez dodatkowego zasilania. Dzięki temu, szybkie rozmagnesowywanie pozwala operatorowi w pełni kontrolować upuszczenie materiału. To z kolei gwarantuje bezpieczeństwo w trakcie pracy.
Zarówno chwytaki elektromagnetyczne DYNASET, jak i DIMET są urządzeniami o wysokiej jakości. Posiadają bardzo głęboko osadzone zwoje aluminiowe, mocną i wytrzymałą ramę, dobrze zabezpieczoną skrzynkę połączeniową oraz punkty zaczepienia. Co więcej, są one kompatybilne z innymi maszynami, takimi jak koparki oraz żurawie samochodowe. Nie działałyby one jednak bez zasilania, czyli generatorów! Generatory wspomnianych marek mogą generować moc od kilku nawet do kilkudziesięciu kW i zasilać nią bez przerwy opisywane chwytaki.
Urządzenia te są w głównej mierze spotykane w budownictwie, przy wyburzaniu budynków. Elektromagnesy mogą zebrać wszelkie elementy zbrojeniowe, a także wyciągnąć ciężkie i lekki profile stalowe spod gruzów. Co więcej, odpowiednio je segregują i oddzielają części metalowe od niemetalowych. Popularnością cieszą się także w kolejnictwie, przy rozbiórkach torów kolejowych (i tym podobne). Dzięki nim, praca jest precyzyjna, a ryzyko niezauważenia nieodpowiednich elementów jest wręcz znikome. Co więcej, dzięki urządzeniom tym można zaoszczędzić czas oraz odciążyć pracowników, którzy - w wyniku podnoszenia dużych ciężarów - są narażeni na utratę zarówno zdrowia, jak i niejednokrotnie życia.
Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy bliższych informacji na temat naszej oferty i usług
Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
Ul. Grunwaldzka 35
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547
Nasz kontakt e-mail
info@atlas-poland.pl
serwis@atlas-poland.pl
czesci@atlas-poland.pl
najem@atlas-poland.pl
Centrala Rumia
+48 58 736 20 63
Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 669 484 843
Copyright © 2018-2023 Atlas Poland - Polityka prywatności
created by WebProjekt - projektowanie stron intrenetoweych