Prezentujemy ci bogatą ofertę solidnych chwytaków do koparek o różnej masie operacyjnej. Oprzyrządowanie to służy do sprawnego manipulowania przedmiotami, poprzez uchwycenie jakiegoś detalu, a następnie utrzymanie go w czasie przewozu i zwolnienie zacisku w momencie, w którym chcemy go upuścić. Chwytaki są jedynymi z najpopularniejszych robotów przemysłowych.
Gdzie możemy wykorzystać to oprzyrządowanie?
Chwytaki świetnie sprawdzają przy pracy z paletami, przy pakowaniu oraz sortowaniu grup elementów. Doskonale radzą sobie z załadunkiem i rozładunkiem maszyn, a także montażem części. Mają one bowiem zastosowanie w tzw. transporcie bliskim, a więc w halach przemysłowych i magazynach. Za pomocą chwytaków bez problemu przeniesiesz ciężkie i duże obiekty w łatwy sposób.
Wykorzystywanie koparek z chwytakami oszczędza nie tylko czas, ale i siły osób pracujących, chociażby przy załadunku towarów. Obecnie na rynku z łatwością dostaniemy nowoczesny sprzęt w dobrej cenie, ponieważ jest to branża, która się rozwija, a co za tym idzie, oprzyrządowania są coraz bardziej innowacyjne. Chcąc przebić się wśród konkurencji, producenci oferują sprzęt jedynie wysokiej jakości, z długą gwarancją żywotności, tak aby klient czuł, że inwestycja w profesjonalne chwytaki mu się opłaca. Za solidnym wykonaniem tych elementów idzie również bezcenne bezpieczeństwo pracy. Oprócz tego należy wspomnieć o łatwiej obsłudze chwytaków oraz tym, że charakteryzują się ogromną funkcjonalnością.
Ta niezwykle praktyczna część do koparek jest dostępna w wielu wersjach, w zależności od budowy napędu. Możemy więc wyróżnić rodzaj pneumatyczny, mechaniczny, hydrauliczny, adhezyjny i elektroniczny. Jeżeli chodzi o funkcjonalność i trzymanie detalu, chwytaki dzielą się na kształtowe, siłowe i siłowo-kształtowe.
Oprócz powyższego rozróżnienia warto zwrócić uwagę na to, jaką końcówkę posiada ta część koparki. Możemy bowiem zakupić chwytaki ze sztywnym, specjalnym, sprężystym lub elastycznym wykończeniem.
Oprzyrządowanie to będzie różniło się również w przypadku kształtu czy wymiaru chwytanego obiektu. Produkowane są bowiem chwytaki dwuszczękowe równoległe zwykłe i o dużym skoku, dwuszczękowe kątowe, trójszczękowe koncentryczne standardowe i o dużym skoku, obrotowe oraz do zastosowań specjalnych.
Pamiętaj o tym, by konkretnie ustalić parametry oprzyrządowania. Po pierwsze określ jakiej siły uchwytu przy zamykaniu i otwieraniu potrzebujesz, a więc czy będziesz przenosić materiały ciężkie, czy tworzywa lekkie. Kolejną ważną kwestią jest ciśnienie robocze, maksymalna siła statyczna oraz dynamiczna, a także największa częstotliwość robocza urządzenia.
Oprócz wiedzy na temat elementu, którym będziesz manipulować za pomocą chwytaka, przyda ci się też dokładne określenie warunków środowiskowych wykonywanej pracy. Odpowiedz sobie na pytanie, czy oprzyrządowanie będzie działało w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia, pył, płyny i kurz, a także dużą ilość wiór i opiłków. Istotna jest nawet temperatura pracy. Musisz widzieć czy przyrząd będzie narażony na substancje żrące. Specyficzne normy muszą spełniać także chwytaki używane w sterylnym środowisku lub w strefie zagrożonej wybuchem.
Jako jedni z najlepszych dealerów maszyn w Polsce, przygotowaliśmy dla ciebie szeroką ofertę produktów. W naszym katalogu znajdziesz solidne i różnorodne chwytaki KINSHOFER. Nie wszystkie dostępne u nas ogłoszenia posiadają odgórną cenę – skontaktuj się z nami, a my pozytywnie cię nią zaskoczymy.
Proponujemy ci solidne uniwersalne chwytaki do koparek, które świetnie sprawdzą się w ogrodnictwie i przy kształtowaniu krajobrazu. Zadbaliśmy także o dostępność modelu kopiącego w wersji kompaktowej, idealnego do minikoparek. Popularnością cieszy się również chwytak z pionowym siłownikiem hydraulicznym, który idealnie nadaje się do drążenia dołów pod fundamenty i do wykopów, a więc sprawdza się zarówno w budownictwie naziemnnym, jak i podziemnym.
Watro zwrócić uwagę na chwytaki z wymiennymi szczękami i na wersje wszechstronne z zastosowaniem zarówno w ogrodnictwie, jak i budownictwie, czy przy pracach leśnych. Naszą ofertę wzbogaciły także chwytaki przeładunkowe do materiałów sypkich, a także wersje wyburzeniowo-sortujące. Chwytaki KINSHOFER umożliwiają również wstępne oddzielenie lub celowe rozdzielenie gruzu budowlanego. Dbamy także o dostępność modeli do bloków betonowych, a także typu dwuszczękowego, z niezwykle mocnym uściskiem, który radzi sobie także w trudnych warunkach i posiada nowoczesną technologię napędu. Ich wielofunkcyjność polega na tym, że są zdolne zarówno do kopania w ziemi i żwirze, jak i do przeładunku towarów o dużych gabarytach, a także odpadów.
Nie mogłoby zabraknąć również standardowego chwytaka, do przeładunku lekkiego, krótkiego drewna, zarośli czy gałęzi, wyposażonego dodatkowo w zawór zwrotny. Posiadamy także modele do długiego drewna, przystosowanego do pracy w trudnych warunkach oraz asymetryczne chwytaki wieloszczękowe i takie, które są zdolne do przenoszenia złomu, odpadów komunalnych, przemysłowych i kamienia.
Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy bliższych informacji na temat naszej oferty i usług
Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
Ul. Grunwaldzka 35
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547
Nasz kontakt e-mail
info@atlas-poland.pl
serwis@atlas-poland.pl
czesci@atlas-poland.pl
najem@atlas-poland.pl
Centrala Rumia
+48 58 736 20 63
Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 669 484 843
Copyright © 2018-2023 Atlas Poland - Polityka prywatności
created by WebProjekt - projektowanie stron intrenetoweych