Koparki gąsienicowe służą do wykonywania robót ziemnych. Poruszają się na specjalnych gąsienicach. Tego typu napęd umożliwia im pokonywanie dużych przeszkód ziemnych i pracę na trudnym podłożu. Zastosowanie gąsienic wpływa na rozłożenie ciężaru maszyny na dużej powierzchni, dzięki czemu pojazd nie grzęźnie w podłożu, posiada lepszą przyczepność i mniej się ślizga. Koparki gąsienicowe wyróżniają się lepszymi właściwościami jezdnymi niż koparki o napędzie kołowym. Radzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach, gdy koparki bez gąsienic nie mają szans wjazdu i efektywnej pracy na placu budowy.
MINIKOPARKA to sprzęt budowlany, który ułatwia prace w miejscach, w których koparki w standardowych rozmiarach nie mogą pracować. Dzięki niskiej wadze wykorzystywane są do prac ziemnych na niemal każdym podłożu, między innymi na niestabilnych gruntach. Minikoparki są często stosowane do prac w niewielkich, ograniczonych przestrzeniach, takich jak wykopy przy murach i ogrodzeniach. Zastosowanie znajda również przy wykopach pod instalacje światłowodowe lub energetyczne czy przy konstruowaniu fundamentów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o minikoparkach zajrzyj do naszego artykułu (link).
Modele minikoparek SANY dostępnych w naszej ofercie:
Minikoparka to niezwykle przydatny sprzęt budowlany, który ułatwia i przyspiesza prace w miejscach, w których z różnych względów nie można wykorzystać koparki w standardowych rozmiarach.
Przeszkodą w wykorzystaniu dużego sprzętu może być jego wielkość lub waga. Najcięższe z minikoparek mają masę nieprzekraczającą 6 ton, więc mogą być wykorzystywane niemal na każdym placu budowy i podłożu.
Minikoparki gąsienicowe, dzięki wspomnianej już stosunkowo niskiej wadze i równomiernemu rozkładowi ciężaru, są wykorzystywane do prac ziemnych na niemal każdym podłożu, między innymi na gruntach bagnistych, pustynnych, lekkich lub pochyłych i niestabilnych. Minikoparki są często stosowane do prac w niewielkich, ograniczonych przestrzeniach, takich jak wykopy przy murach i ogrodzeniach. Tego typu urządzenia są powszechnie wykorzystywane w pracach przy wykonywaniu wykopów pod instalacje światłowodowe lub energetyczne, konstruowaniu fundamentów, instalacji przydomowych oczyszczalni ścieków, budowaniu systemów odwadniających.
Przed wyborem modelu minikoparki warto wiedzieć, na jakie parametry należy zwrócić uwagę, aby jak najlepiej dopasować sprzęt do swoich potrzeb. Warto zastanowić się nad kwestiami takimi jak:
Kompaktowa koparka, jeden ze sztandarowych produktów firmy SONY. Sprzęt, który cechuje się wysoką wydajnością i niezawodnością. Konstrukcja koparki typu zero tail swing (zeroobrotowa) sprawia, że tylna część koparki nie wychodzi poza obrys gąsienic, co ułatwia prace, zwłaszcza w wąskich i ograniczonych przestrzeniach. SONY SY35U daje sobie radę nawet z twardymi glebami, a wzmocniona konstrukcja łyżki zapobiega jej przedwczesnemu zużywaniu się.
SANY SY50C to niewielka, elastyczna i dynamiczna w działaniu, koparka, która potrafi znakomicie dostosować się do różnych warunków pracy. Ten model uchodzi za lidera w zakresie mocy wyjściowej i komfortu pracy w swojej kategorii wagowej. Konstrukcja maszyny oparta na technologii zero tail swing (zeroobrotowa).
Mała koparka z bardzo dużą mocą. Szybka i ekonomiczna w działaniu. SONY SY75C to maszyna zaprojektowana z myślą o jak najmniejszych kosztach eksploatacyjnych i ochronie środowiska naturalnego. Dzięki wydajnemu silnikowi spalanie jest niskie, a emitowane przez silnik zanieczyszczenia nie przekraczają standardów emisji Tier 3.
Model SY75C wyróżnia się nową konstrukcją kabiny operatora, która zapewnia jeszcze wygodniejsze środowisko pracy. Kabina jest większa i posiada okna, zapewniające szerszy widok. Jest również znakomicie uszczelniona, co gwarantuje ochronę przez warunkami, panującymi na zewnątrz oraz przed hałasem. Wysokiej jakości system klimatyzacji zapewnia niezwykle efektywną regulację temperatury i wilgotności wewnątrz kabiny.
Ergonomiczny kształt wiadra oraz zastosowanie wysokiej jakości płyty przeciwzużyciowej zapewnia wysoką trwałość łyżki. Płyty boczne został dodatkowo wzmocnione. Koparka z powodzeniem daje sobie radę nawet z wykopami w twardym podłożu (mieszance ziemi i skał).
Główne atuty modelu SANY SY75C to między innymi:
Maszyna o dużej mocy, którą zapewnia silnik z czterocylindrową, czterosuwową turbosprężarką z bezpośrednim wtryskiem. Operator może wybrać jeden z czterech trybów pracy silnika. Innowacyjny układ elektrohydrauliczny jest gwarancją dużej mocy. Duża pojemność zbiornika paliwa umożliwia rzadsza tankowanie. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji wysięgnik i ramię mogą zapewnić znaczny zasięg i głębokość roboczą podczas kopania. Łączniki gąsienic mają dodatkowe wzmocnione żebra, aby zwiększyć ich wytrzymałość i odporność na wstrząsy, gdy maszyna porusza się po nierównej powierzchni.
Główne atuty modelu SANY SY135C to między innymi:
Każdy z kolejno opisywanych powyżej modeli minikoparek charakteryzuje się wyższymi parametrami wydajności i mocy oraz coraz większymi wymiarami maszyny, a co za tym idzie - większą efektywnością pracy. Wzrasta również masa urządzenia. Wybór konkretnego modelu uzależniony jest od przeznaczenia maszyny: tego, jaką może mieć ona maksymalną wagę i wielkość, jaka wydajność jest nam potrzebna, do jakiej głębokości koparka ma wykonywać wykopy itd.
Najmniejszą maszyną, o najmniejszej mocy i możliwościach przerobowych, jest pierwszy z opisanych modeli, SANY SY35U. W każdym kolejnym, tj. SY50C, SY75C i SY135C, wyraźnie widać jak niemal wszystkie parametry rosną.
Koparki gąsienicowe to jedne z najprzydatniejszych urządzeń budowlanych. Wykonują one trudne zadania i są w stanie wykonać skomplikowane wyrobiska. W pewnych sytuacjach jednak nie można użyć średnich i dużych koparek gąsienicowych, a do zadania nie można oddelegować innego sprzętu. W takich czynnościach najlepiej sprawdzą się małe koparki gąsienicowe, które są mobilne, lekkie i mają taką samą funkcjonalność co normalne modele. Czym są, jak funkcjonują oraz co mają do zaoferowania ? O tym wszystkim poniżej.
Małe koparki gąsienicowe to koparki przypominające swoim wyglądem i funkcjonalnością normalne modele tylko wykonane w mniejszej skali. Posiadają takie same właściwości i mogą wykonywać te samo zadanie jak kopanie czy podnoszenie i przesuwanie. Wszystkie zadania powinny być adekwatne do ich wielkości. Koparki takie mają zazwyczaj ok. kilku metrów długości, wysokości i szerokości a z rozłożoną łyżką wymiary zwiększają się do kilkunastu metrów. Tak jak w dużych wersjach minikoparki posiadają komfortową kabinę operatora, te same przyrządy do sterowania i działają na takich samych zasadach co duże koparki. Ich największą zaletą jest waga, która oscyluje w zależności od modelu i wersji w granicach od 5 do 10 ton. Pozwala to na pracę w bardzo trudnych warunkach oraz niedewastowanie otoczenia, jeśli trzeba wykonać drobne roboty budowlane.
Małe koparki na gąsienicach posiadają wiele zalet, które są bardzo pomocne przy wykonywaniu wielu rodzajów zadań. Pierwszą jest mobilność. Dobrą zwrotność i możliwość jazdy w trudnym terenie zawdzięczają małym gąsienicom. Są nieocenione w błocie czy grząskim terenie gdzie kołowe lub duże pojazdy budowlane nie mogłyby wjechać. Kolejnym atutem jest możliwość wykonywania tych samych prac co duże koparki. W niczym nie ustępują podobnym — większym modelom i mogą uczestniczyć w takich samych zadaniach co one. Następnymi cechami, które sprawiają, że minikoparki są tak popularne — jest ich cena oraz dostępność. Niskie koszty wynajmu lub kupna sprawiają, że wiele firm decyduje się je włączyć w poczet firmy, a duża dostępność ułatwia tylko to zadanie. Koszty serwisu i utrzymania również są znacząco niższe.
Istnieje kilka dość istotnych parametrów, które wpływają na jakość pracy i możliwości takich koparek. Jeśli wiemy już, do czego będziemy jej używać i podjęliśmy decyzje o jej wykorzystaniu, warto wybrać odpowiedni model, który podoła zadaniu. Pierwszym bardzo ważnym elementem jest zasięg łyżki. W jasny sposób musimy wyliczyć, na jakiej głębokości będziemy kopać i dobrać odpowiednią koparkę. Warto pozostawić sobie kilkanaście procent marginesu, aby nie musi wymieniać modelu w czasie pracy. Drugim elementem jest pojemność łyżki. Musimy zastanowić się, czy dana wielkość wystarczy do komfortowej pracy i czy nie będzie ona spełniać całego procesu kopania. Jeśli tak będzie trzeba dowiedzieć się, czy istnieje możliwość wymiany lub wybrać inny model.
Gąsienice jak w każdym takim pojeździe są bardzo ważnym elementem. Trzeba je odpowiednio sprawdzić przed zakupem tak jak tradycyjne ogumienie. Nie jest to najtańsza część, a ich zły stan może spowodować nieprzewidziane wydatki w krótkim okresie po nabyciu. Jeśli zaś kupujemy nowy model, warto dowiedzieć się, czy w Polsce jest łatwy dostęp do części zamiennych i jak wygląda serwis.
Kabina operatora to miejsce, w którym przez długi czas przebywa pracownik. Przed wyborem modelu trzeba określić potrzeby firmy na tym polu. Jeśli koparka będzie bardzo eksploatowana i to w różnych warunkach pogodowych takich jak np. upał czy temperatury minusowe warto zainwestować w kabinę z klimatyzacją lub ogrzewaniem. Dodatkowe systemy kontroli czy ergonomiczny design również będą bardzo pomocne w trakcie użytkowania.
Osiągi techniczne takie jak moc silnika, udźwig czy parametry układu hydraulicznego to jedna z ważniejszych opcji wpływające na wybór danego modelu. Jeśli po pierwszych oględzinach zdecydujemy się już na konkretne rozwiązanie, trzeba poznać je dokładniej. Na rynku istnieje wiele maszyn w różnych konfiguracjach. Aby koparka była ekonomiczna, wydajna i spełniała swoje zadanie, trzeba jasno określić jakich parametrów będziemy potrzebować. Zbyt mała moc lub udźwig może zmusić właściciela do wymiany koparki po kilku tygodniach użytkowania a zbyt duże osiągi, które będą marnowane — są bezsensownym wydawaniem pieniędzy.
Ciekawą opcją, którą warto rozważyć podczas nabywania małej koparki gąsienicowej — jest wyposażenie dodatkowe. Wiele osób zapomina o tym kroku, a może on znacznie ułatwić pracę i sprawić, że koparka będzie pracowała dużo wydajniej. Do takich elementów zalicza się oświetlenie dodatkowe, które umożliwia pracę w trudnych warunkach, lemiesz zbierający i wyrównujący ziemię czy zabezpieczenie kabiny, jeśli prace odbywają się w niebezpiecznych warunkach. Wartą uwagi elementami podczas zakupu lub wynajmu takiej koparki jest gwarancją, którą może mieć sprzęt używany i zakres takiej gwarancji w przypadku nowych maszyn.
Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy bliższych informacji na temat naszej oferty i usług
Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
Ul. Grunwaldzka 35
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547
Nasz kontakt e-mail
info@atlas-poland.pl
serwis@atlas-poland.pl
czesci@atlas-poland.pl
najem@atlas-poland.pl
Centrala Rumia
+48 58 736 20 63
Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 669 484 843
Copyright © 2018-2023 Atlas Poland - Polityka prywatności
created by WebProjekt - projektowanie stron intrenetoweych