Atlas Poland
ul. Grunwaldzka 35, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Minikoparki ATLAS KOMPAKT

Maszyny wielozadaniowe

Minikoparki gąsienicowe to maszyny wielozadaniowe. Ze względu na swoje gabaryty dociera do trudno dostępnych miejsc na niełatwym terenie. Odznaczają się wysoką siłą i mocą zadaniową. Komfortowa kabina gwarantuje doskonałą widoczność podczas pracy. Minikoparka gąsienicowa charakteryzuje się wyjątkową stabilnością oraz precyzyjnym sterowaniem, które doceni każdy operator. Oszczędność w użytkowaniu i taniość eksploatacji jest kolejnym atutem.

Wszechstronność

Szerokie zastosowanie minikoparek gąsienicowych pozwala na prace przy wyburzeniach, wszelkich wykopach pod fundamenty, pracach budowlanych związanych z tworzeniem przyłączy, wszelakich pracach budowlanych i drogowych. Zastosowanie w nich różnych zakończeń wysięgników takich jak elektromagnesy, łyżki czy chwytaki daje możliwość użycia ich do różnych zadań. Na wszechstronność zastosowań wpływają także różne konfiguracje. Maszyny te posiadają różne wersje silnikowe i wyposażeniowe. Duży wybór umożliwia dobranie odpowiednich kompozycji do konkretnych zadań - od długiego wysięgnika idealnego przy wyburzeniach do zwiększonego udźwigu do prac przy załadunku. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze minikoparki gąsienicowej?

Ze względu na występowanie maszyn w wielu konfiguracjach oraz mnogość części zakończeniowych trzeba zwrócić uwagę do jakiego zadania będzie ona potrzebna. Odpowiednio dobrana konstrukcja umożliwia bezproblemowe wykonanie zadania i ułatwia wykonywanie pracy. Długość wysięgnika jest jednym za parametrów, który może okazać się bardzo ważny. Wpływa ona za rozpiętość koparki i głębokość wykopu. Następnym atrybutem jest moc silnika, który odpowiada za pracę wszystkich pozostałych układów. Przed zakupem warto sprawdzić czy moc silnika będzie wystarczająca do zamierzonej pracy, gdyż często te same modele silników posiadają różną ilość koni mechanicznych. Kolejnym wyróżnikiem wpływającym na dopasowanie jest udźwig. Jest on istotny w załadunkach i rozładunkach wszelkiego rodzaju materiału.  

 Uwagę powinny przyciągnąć również różne akcesoria i dodatkowy osprzęt. Zabezpieczenie i oświetlenie kabiny i stabilizujące wsporniki umożliwiają pracę w nocy. Minikoparki gąsienicowe mają różne rodzaje napędu. Wszystkie te parametry wpływają na wybór sprzętu do danej pracy.  Jeżeli nie jesteśmy pewni, co do wyboru konkretnego modelu można skorzystać z pomocy doradcy. Dzięki fachowej obsłudze mamy pewność, że sprzęt, który zamierzamy kupić będzie spełniał nasze oczekiwania. 

Kupno, wynajem czy leasing?

To, w jaki sposób koparka trafi do nas zależna jest od pracy jaką chcemy wykonać. W czasie krótkich zamierzeń inwestycyjnych lub okazjonalnych prac budowlanych idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie sprzętu. Rynek oferuje wiele firm zajmujących się wypożyczaniem sprzętu budowlanego w tym minikoparek gąsienicowych. Dużo przedsiębiorstw w swojej ofercie ma również możliwość wynajęcia operatora koparki. Forma wynajęcia jest bardzo wygodna ponieważ w tej formie nabycia koparki - sprzęt zostanie do nas dostarczony, zaplanowana praca zostanie wykonana a po jej zakończeniu maszyna zostanie zabrana z powrotem do firmy wynajmującej. Dzięki temu unikamy kosztów ubezpieczenia, przechowywania i konserwacji sprzętu. 

Przedsiębiorstwom, które używają tego typu sprzęt, a nie posiadają kapitału żeby kupić go na własność leasing jest idealną formą. W małych i średnich przedsiębiorstwach, które zważają na koszty jest to bardzo popularna metoda pozyskiwania sprzętu. Leasing osprzętu działa na zasadach podobnych do leasingu samochodów osobowych. Opłacenie wszystkich rat umożliwia wykupienie koparki na własność za  ustaloną cenę początkową lub podjęcie dalszej współpracy wybierając inny asortyment. 

Trzecią metodą pozyskania sprzętu jest jej kupno. Jeżeli zamierzamy użytkować ją przez długi czas, zakup koparki może okazać się doskonałą inwestycją. Typ, model i funkcjonalność wpływa na cenę za jaką kupimy osprzęt. Kupno używanej koparki może okazać się równie korzystne. Płatność może przebiegać w sposób ratalny, gotówką lub drogą łączoną. 

Minikoparka gąsienicowa zw względu na swoje gabaryty umożliwia prace na małej powierzchni. Jej zwrotność i wielkość pozwala na wykonanie prac tj. wykopy drogowe, na posesjach i innych niewymagających użycia sprzętu ciężkiego

Minikoparki ATLAS KOMPAKT

Minikoparki ATLAS KOMPAKT to efektywne, niezawodne i zdolne sprostać każdym warunkom maszyny. O ich szerokim zastosowaniu świadczy duża liczba  zamówień klientów na poszczególne modele. Klientami są zarówno małe, rodzinne firmy, jak i średnie i duże przedsiębiorstwa. 

 

To właśnie uniwersalność sprzętu oferowanego przez Atlas Poland jest najczęściej docenianym aspektem takich modeli jak AC 08B czy AC 25B.

Atlas Kompakt AC 08B i 18UB

Atlas Kompakt AC 08B to pierwsza z omawianych maszyn. Minikoparka ta charakteryzuje się wagą roboczą nieco ponad jednej tony, zaś moc silnika to 7,2KM. Są to wartości w zupełności wystarczające do pracy na placach budowy, czy dla firm świadczących okazjonalne usługi budowlane. Siła kopania na ramieniu to aż 5.8kN, co wywołuje zdumienie wśród klientów. Konkurencyjne maszyny o znacznie większych gabarytach nie są w stanie osiągnąć takich wyników, śmiało można więc polecić ten model dla mikroprzedsiębiorstw. Łatwy transport sprawia, że nawet bardzo ograniczone zespoły będą mogły dać sobie radę z transportem AC 08B i jej obsługą nawet w trudno dostępnych rejonach. Oprócz tego, minikoparka doskonale sprawdza się w różnego typu pracach ziemnych, pracach drogowych i budownictwie, a także w kopalniach ,czy żwirowiskach. Znane są także zastosowania maszyn Atlas Poland na torfowiskach i wyrobiskach, często widziane są również na wykopach i przy wyburzeniach niepotrzebnych budynków. Jak widać, uniwersalność jest cechą charakterystyczną AC 08B. Nie inaczej jest w przypadku jej większej siostry, a więc Atlas Kompakt AC 18UB. Także i ona oddaje nieocenione usługi podczas wszelkiego rodzaju prac drogowych, ziemnych i podczas wykopów. Różnicą na tle AC 08B jest niemal dwukrotnie większa moc - 14,7KM. Waga robocza to jednak wciąż mniej niż dwie tony - dokładnie 1,88 t. Są to wartości, które sprawiają, że łatwo można tę maszynę załadować na niemal dowolny środek transportu - zwłaszcza na tle znacznie większych maszyn konkurencji, które ze względu na nietypowe gabaryty są uciążliwe w przenoszeniu - w przypadku minikoparek Atlas Poland tego typu problemy nie mają miejsca.

Atlas Kompakt AC 20B

Polecamy także minikoparkę Atlas AC 20B. To nieco inny wariant małych i średnich koparek ze stajni Atlas Poland, legitymujący się mocą 13,3KM przy wadze 1,94 tony. Siła kopana na łyżce to już niebagatelne 22,7kN. Silnik ten ma pojemność 1,116l, zaś maksymalną sprawność osiąga na poziomie 2200 obrotów na minutę. Maksymalna prędkość wynosi do 2 kilometrów na godzinę na pierwszym biegu i do 3,5 km/h na drugim przełożeniu. Niezależnie kontrolowana łyżka ma wymiary 1360x267mm, zaś maksymalna wysokość na jaką jest w stanie podnieść materiał to  3 metry. Maksymalna głębokość kopania to 3,6 metra. Łyżka wychyla się do 75 stopni w lewą stronę ,oraz do 50 stopni w prawą stronę, co czyni z niej wszechstronną maszynę, świetnie wpisujące się w ciasny, trudny w manewrowaniu krajobraz miejskich placów budowy. Ciśnienie układu hydraulicznego osiąga wartość do 220.5 barów, więc swobodnie można używać modelu AC 20B do niemal dowolnych zastosowań, niezależnie od pory roku ,czy stopnia trudności wykonywanych prac.

Atlas Kompakt AC 25B

Jeżeli potrzebna jest większa maszyna, polecamy model oznaczony jako Atlas AC 25B. Model ten charakteryzuje się wagą roboczą 2,58t , z kolei moc silnika wynosi w jej przypadku 15,5KM. Siła kopania to 13kN, z kolei siła kopania na łyżce to aż 20,8kN. Minikoparka wyposażona jest w kabinę, dzięki czemu niestraszne są jej jakiekolwiek wahania temperatur, czy niespodziewane deszcze. Wpływa to w oczywisty sposób na efektywność i komfort pracy  załogi. Za produkcję silnika odpowiada znana i renomowana firma Yanmar. Model oznaczony jako 3TNV82A jest jednogłośnie uznawany jako jeden z najlepszych w tej klasie. Świetna elastyczność to zasługa stosunkowo sporej pojemności - 1,33L - przy zachowaniu kompaktowych rozmiarów i niskiego spalania. 15,5kW osiąganych przy 2200 obrotach na minutę ponownie plasuje produkty Atlas Poland w ścisłej, światowej czołówce. Niezależnie od miejsca przeznaczenia - może być to zarówno plac remontowy w centrum zabytkowej starówki, kopalnia kilkaset metrów pod ziemią, żwirownia na podmokłych terenach, czy po prostu budowa domu jednorodzinnego - AC 25B doskonale sprawdzi się wszędzie.

Atlas Kompakt AC 25FU

Na tym tle świetnie prezentuje się Atlas AC 25FU. Średniej wielkości minikoparka z serii Atlas Kompakt to znakomity wybór wszędzie tam, gdzie liczy się moc i niewielkie rozmiary. 2,65t masy roboczej znakomicie odnajduje się na wyrobiskach i w składach budowlanych. 14 KM jest w stanie poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi  materiałami, dodatkowym zaś atutem tej maszyny jest fakt, iż w standardzie wyposażona jest ona w kabinę. Siła kopania na ramieniu osiąga niebotyczne wartości 12 kN, z kolei na łyżce dwukrotność tej wartości - 24kN. Maksymalna wysokość ramienia to 4355mm, na tle poprzednio omawianych modeli jest to najwyższa wartość. Jeżeli chodzi o maksymalną wysokość załadowanej łyżki - jej wartość to 3 metry (3010mm). Wymiary samej łyżki także imponują. 1500x230mm doskonale wręcz spisują się w niemal dowolnych zastosowaniach, co potwierdzili klienci z Polski i Niemiec. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 26 litrów, zaś płynu hydraulicznego - 24 litry. Polecana jest zwłaszcza do średnich i dużych przedsiębiorstw, jako wsparcie dla największych ładowarek i koparek. Dzięki zróżnicowaniu parku maszynowego, praca może przebiegać znacznie szybciej. Małe minikoparki dotrą wszędzie tam, gdzie nie są w stanie wjechać większe maszyny - a więc do środka budynków, wąskich ulic starówek. Unikamy oddelegowywania pracowników do uciążliwych i monotonnych prac, a także nie ryzykujemy olbrzymich kar od zarządców miast za niszczenie przestrzeni publicznej. Mając na uwadze powyższe sytuacje, z całą pewnością można uznać minikoparki za urządzenia nie tylko ułatwiające pracę, lecz nawet konieczne do jej przeprowadzenia.

Atlas Kompakt AC 40UB i 60B

Dwie najcięższe minikoparki z grupy Atlas Kompakt stanowią modele AC 40UB oraz AC 60B. Ta pierwsza charakteryzuje się wagą roboczą na poziomie około 4,13t, przy mocy silnika wynoszącej aż 24KM. Wartość imponująca, gdyż występuje ona często w znacznie większych koparkach. Siła kopania na ramieniu to już niebotyczne 19,8 kN, z kolei na łyżce - 27,4 kN. Silnik Kubota (3 cylindrowy, 4 suwowy o pojemności 1,826l) to naprawdę udana konstrukcja, umożliwiająca prace w warunkach, które dotychczas nie były przypisywane do minikoparek. Atlas Poland wychodzi jednak przed szereg, oferując produkt kompletny i nadający się zarówno na place budowy, jak i kopalnie, czy torfowiska. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest maszyna z pojemną i mocną łyżką. Nowoczesna kabina umożliwia precyzyjne, niezależne kontrolowanie łyżki, oraz wszystkich koniecznych w sprawnym poruszaniu się podzespołów. Dobrze zaprojektowana, ułatwia operatorowi pracę zarówno w dzień, jak i w nocy. Czytelny i zaprojektowany w przemyślany sposób komputer sprawnie informuje o ewentualnych usterkach, czy innych zdarzeniach związanych z pracą. AC 60B to z kolei największa obecnie maszyna z klasy Atlas Kompakt. Minikoparka ta legitymuje się wagą roboczą na poziomie 6,24t, przy mocy silnika wynoszące 33,7KM. Siła kopania na ramieniu to około 34 kN, z kolei na łyżce - niemal 47 kN. Wysokie wartości sprawią, że AC 60B to wręcz wymarzony sprzęt na większe place budowy. Doskonale nadaje się do większych przedsiębiorstw, gdzie liczy się efektywna i szybka praca. W ten sposób roboty będą posuwać się znacznie szybciej, a pracownicy oddelegowani zostaną do ważniejszych zajęć. Wygodna kabina to także bardzo duży plus tego modelu. Chwalona przez operatorów w całej Europie, może poszczycić się jednym z najlepiej zaprojektowanych komputerów pokładowych. Małe wymiary, w połączeniu z wysoką mocą i efektywnością to cecha wspólna dla całej rodziny Atlas Kompakt. Przekonali się o tym klienci z Polski, Niemiec i wielu innych krajów.

KontaktSkontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy bliższych informacji na temat naszej oferty i usług    


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
Ul. Grunwaldzka 35
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 669 484 843

 

Czas pracy: 8:00-16:00 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Atlas Poland Sp. z o.o., zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE L nr. 119, str.1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U 2002 nr 144 poz.1204 ze zm)

Copyright © 2018-2022 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję