Atlas Poland
ul. Grunwaldzka 35, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Koparki gąsienicowe SANY

Średnie koparki gąsienicowe Sany

Nowoczesny plac budowy stawia przed firmami budowlanymi coraz więcej wyzwań. Od firmy realizującej budowę oczekuje się nowoczesności oraz profesjonalizmu, co ma się przekładać na szybkość i jakość realizacji projektu. Dobrym rozwiązaniem są w takiej sytuacji średnie koparki gąsienicowe Sany. Znajdują one zastosowanie do bardzo różnorodnych prac są maszynami uniwersalnymi, mającymi zastosowanie w pracach wymagających różnego rodzaju operacji - wykopów budowlanych, gazowniczych, wodno-kanalizacyjnych, kształtowania terenu, prac przeładunkowych itp.

Średnie koparki gąsienicowe są jako maszyny klasyfikowane w grupie koparek o masie eksploatacyjnej do 25 ton. Charakteryzują się wzmocnioną konstrukcją, podwoziem i elementami, co sprawia, że są bardzo wytrzymałe i stabilne. Cechuje je duża moc robocza w stosunku do ich masy. Największą zaletą średnich koparek gąsienicowych jest ich uniwersalizm osiągnięty przez ich wszechstronność oraz wysoką wydajność podczas pracy, ponadto maszyny te dzięki oszczędnym silnikom oraz łatwemu serwisowi charakteryzują się wyjątkowo niskimi kosztami eksploatacji oraz niskim zużyciem paliwa.

Podwozie gąsienicowe

Średnie koparki gąsienicowe Sany wyposażone są tak jak duże koparki w hydrauliczne podwozie gąsienicowe, co daje im możliwość poruszania się w każdych warunkach. Nie trzeba obawiać się pracy na niestabilnym podłożu, kolein, wzniesień czy nawet średnich rozmiarów kamieni, które to czynniki w przypadku koparek kołowych powodują poważne utrudnienia. Gąsienice wykonane zostały z hartowanej stali z ostrogą przeciwpoślizgową o potrójnej grubości wykonaną z walcowanego stopu o wysokiej wytrzymałości, co gwarantuje stabilność i wytrzymałość oraz dobrą przyczepność na każdym podłożu. Zastosowanie gąsienic umożliwia poruszanie się w terenie o nachyleniu do 35O.

Układ hydrauliczny/napędowy

Nowoczesne układy hydrauliczne koparek Sany zapewniają wysokie parametry pracy. Zaawansowana technologia sterowania komputerowego zapewnia w czasie rzeczywistym dopasowanie mocy silnika i mocy pompy głównej. Cztery tryby mocy maksymalizują zużycie paliwa., co daje oszczędności paliwadochodzące do 10%. Jednostką napędową jest Silnik Mitsubishi z pojemnością skokową 5,86L o mocy 114/2050 kW / obr./min, 6-cylindrowy, wyposażony w 4-suwową turbosprężarkę z bezpośrednim wtryskiem, dostosowany do koparek SANY, spełniając najwyższe oczekiwania w zakresie stabilności pracy i niezawodności silnika.

Elementy konstrukcyjne

Wzmocniona konstrukcja koparki jest modelowana narzędziami cyfrowymi i galwanicznie przyspawana na dwóch głównych belkach platformy wahadłowej, co znacznie poprawia wytrzymałość na zginanie. Rolki bieżne, rolki nośne i rolki pośredniczące wykorzystują uszczelkę w trakcie smarowania, która zwiększa żywotność.

Wydajność pracy

Innowacyjny sterownik o szybszym działaniu i większej dokładności skraca czas reakcji elementów hydraulicznych, obniżając wewnętrzną stratę mocy w systemie i zwiększając moc wyjściową i efektywność pracy o 8%pracy. Udoskonalony osprzęt roboczy może wytrzymać wysokie ciśnienie wysokiej jakości elementów hydraulicznych i obwodów dzięki czemu uzyskujemy zwiększenie siły kopania o 9,5%.

Bezpieczeństwo i komfort pracy

Górna płyta kabiny jest zbudowana z grubej wysokowytrzymałej blachy stalowej ze wzmocnionymi żebrami, które maksymalizują bezpieczeństwo operatora stanowiąc ochronę przed spadającymi przedmiotami. Duże lusterko wsteczne średniej koparki Sany SY215C jest zamontowane po obu stronach kabiny, co pozwala obserwować sytuację za koparką bez patrzenia w tył. Duża kabina o niskim poziomie hałasu zapewnia komfort pracy operatora koparki. Komfort sterowania zapewnia regulowane siedzenie z amortyzowanym zawieszeniem oraz układ kierowania/sterowania z dźwigniami i joystickami zaprojektowanymi i rozmieszczonymi zgodnie z zasadami ergonomii.

Osprzęt roboczy

Różne zakończenia wysięgników pozwalają na montaż zróżnicowanego osprzętu roboczego takiego jak młoty hydrauliczne, łyżki wyposażone w rotatory, chwytaki, ubijaki płytowe, frezy obrotowe, świdry ziemne, elektromagnesy oraz wielu innego osprzętu do różnych prac. Dzięki temu stanowią one uniwersalne wyposażenie dla każdej firmy, pozwalając przy posiadaniu jednej koparki wykonywać wiele prac w zależności od bieżących potrzeb.

Konserwacja

Dla poprawienia komfortu obsługi wszystkie elementy zostały rozmieszczone w sposób optymalny. Chłodnica płynu chłodzącego, chłodnica oleju, chłodnica międzystopniowa i skraplacz są umieszczone obok siebie w celu łatwego czyszczenia i konserwacji. Grzejnik, zbiornik paliwa, zbiornik oleju hydraulicznego i miska olejowa są wyposażone w dolne zaślepki śrubowe, które ułatwiają odprowadzanie substancji i ścieków podczas wymiany i czyszczenia oleju. Zbiornik paliwa o dużej pojemności wykonano z zabezpieczeniem antykorozyjnym, wnętrze zbiornika paliwa zostało dobrze zabezpieczone przed rdzą. Nie dojdzie do korozji, nawet jeśli zbiornik jest moczony w oleju zawierającym wodę i kwas fosforowy oraz inne chemikalia przez długi czas.

Koparki gąsienicowe Sany

Koparki są powszechnie stosowanymi urządzeniami. Są wykorzystywane podczas wielu różnorodnych prac. W związku z tym, podczas zakupu koparki warto zapoznać się z jej specyfikacją i parametrami. Posiadanie takiej wiedzy umożliwi dobór koparki odpowiedniej do terenu i rodzaju budowy. 

Koparki gąsienicowe — kiedy warto je wybrać?

Koparki gąsienicowe umożliwiają pracę niemalże na każdym terenie. Doskonale poradzą sobie w błocie, na piasku oraz na gruncie grząskim. Ich nazwa wywodzi się od ich gąsienicowego układu bieżnego, który umożliwia im poruszanie się po powierzchni pełnej rowów i dziur. Cechy te są niewątpliwie ogromnymi atutami koparek gąsienicowych. Sprawiają, że wyróżniają się one na tle koparek kołowych, które mogą być wykorzystywane wyłącznie do niewymagającego podłoża. Minikoparki gąsienicowe pozwolą również dostać się pracownikom budowy do miejsc trudnodostępnych. 

Układ bieżny koparek gąsienicowych zwiększa powierzchnię styku pojazdu z podłożem, zmniejszając przy tym nacisk jednostkowy. 

Koparki gąsienicowe doskonale sprawdzą się do zadań w specjalnych warunkach. Jednak ze względu na swoją specyfikę nie mogą poruszać się one po zwykłych drogach. 

Koparka gąsienicowa SANY SY215C

Koparka SANY SY215C wyposażona jest w silnik Cummins QSB6.7 o pojemności 6.7 litra oraz mocy 122kW. Waży ponad 23 tysiące kilogramów. Pojemność łyżki wynosi 0.93m3. Koparka jest w stanie stworzyć wykop o maksymalnej wysokości wynoszącej 9570mm, odległości 9950 oraz głębokości 6600mm. Zdolność pokonywania wzniesień koparki SANY SY215C wynosi 70%, a jej prędkość robocza wynosi 3.5 / 6 km/h. Koparka wyposażona jest w układ klimatyzacji, szybkozłącze mechaniczne, regulację szerokości toru, lemiesz oraz ostrzeżenie przed przeładowaniem. Wymiana filtra w koparce SANY SY215C jest bardzo prosta i można dokonać jej szybko, dzięki czemu efektywność i komfort pracy zostają zachowane na wysokim poziomie. Nachylona rama gąsienicy ułatwia opadanie gleby i sprawia, że sprzęt można łatwo wyczyścić. Bezproblemowo można wyczyścić również chłodnicę, gdyż dostęp do niej uzyskuje się poprzez otwarcie tylnych drzwi. 


Koparka gąsienicowa SANY SY235C

Koparka gąsienicowa SANY SY235C wyposażona jest w silnik Isuzu CC-6BG1TRP o pojemności 6.494 litra, a więc nieco mniejszej niż w przypadku koparki SY215C. Moc silnika wynosi 128kW, co z kolei wypada nieco lepiej niż w przypadku powyższego modelu. Masa koparki SANY SY235C wynosi ponad 24 tysiące kilogramów. Pojemność łyżki jest równa 1.2m3. Maksymalna głębokość wykopu wynosi 6785mm, odległość 10150, a wysokość 9630mm. Zdolność pokonywania wzniesień jest taka sama jak w przypadku SY215C i wynosi 70%. Prędkość robocza jest równa 5.5/3.5 km/h. 

 

Koparka gąsienicowa SANY SY265C 

Koparka SANY SY265C wyposażona jest w silnik Cummins QSB6.7 o pojemności 6.7 litra, a więc takiej samej jak w przypadku modelu SY215C oraz mocy 142kW. Moc silnika tego modelu jest większa niż w przypadku dwóch powyższych. Waży 25,5 tysiąca kilogramów. Pojemność łyżki w tym przypadku wynosi1.3m3. Koparka jest w stanie stworzyć wykop o maksymalnej wysokości wynoszącej 97460mm, odległości 10225 oraz głębokości 6705mm. Zdolność pokonywania wzniesień koparki SANY SY265C wynosi 70%, a jej prędkość robocza wynosi 5.8/3.7 km/h.

 

Koparka gąsienicowa SANY SY335C

Koparka gąsienicowa SANY SY335C wyposażona jest w silnik Isuzu AL.-6HK1X-S o pojemności 7.79 litra oraz mocy 210 kW. Jest to jak dotąd koparka wyposażona w silnik o największej mocy oraz pojemności. Masa robocza urządzenia wynosi 35 500 kilogramów. Pojemność łyżki jest równa 1,50 m3. 
Maksymalna wysokość wykonywanego wykopu wynosi 10100 mm, głębokość wykopu 7410 mm, a odległość wykopu 1050 mm. Zdolność pokonywania wzniesień wynosi, jak w przypadku pozostałych modeli 70% / 35°. Natomiast prędkość robocza jest równa (km/h)5.2 /3.4. Koparka bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku zadań specjalnych, a prędkość jej pracy jej naprawdę dobra. Sprzęt jest w pełni bezpieczny i zapewnia wysoki komfort pracy

Koparka gąsienicowa SANY SY365C

Koparka gąsienicowa SANY SY365C wyposażona jest w silnik Cummins QSB12, o największej jak dotąd pojemności, która wynosi 9 litrów. Moc silnika jest równa 205 kW. Masa robocza koparki wynosi 36 200 kilogramów. Pojemność łyżki to 1.5 m3. 
Maksymalna wysokość wykopu wynosi 10135 mm, maksymalna wysokość wysypu — 7180 mm, maksymalna głębokość wykopu (mm) — 7330, maksymalna odległość wykopu (mm) — 11070, długość (mm)— 9728, szerokość (mm) — 3080, wysokość (mm) — 3675, zdolność pokonywania wzniesień — 70% / 35 °, prędkość robocza (km/h) — 3,2 / 5,4. Koparka posiada wiele udogodnień, jest łatwa w obsłudze i posiada bardzo dobre parametry, dzięki czemu może być wykorzystywana przy wielu różnorodnych pracach budowlanych. 

Koparka gąsienicowa SANY SY500H

Koparka gąsienicowa SANY SY500H wyposażona jest w silnik Cummins QSL9 o pojemności 11.8 litra. Masa robocza urządzenia wynosi 50 100 kilogramów. Moc silnika jest równa 298 kW. Pojemność łyżki wynosi 2.2 m3. Maksymalna wysokość wykopu (mm) — 10929, maksymalna wysokość wysypu (mm) — 7647, maksymalna głębokość wykopu (mm) — 7705, maksymalna odległość wykopu (mm) — 12035, długość (mm) — 12103, szerokość (mm) — 3080, wysokość (mm) — 3675. Zdolność pokonywania wzniesień przez maszynę wynosi 70% / 35 °. Prędkość robocza jest równa (km/h)5,2 / 3. Koparka gąsienicowa SANY SY500H jest koparką o najwyższych wartościach parametrów ze wszystkich opisanych powyżej. Koparka świetnie poradzi sobie na każdego rodzaju terenie. Dzięki swojej budowie pomoże dostać się nawet do miejsc o trudnej dostępności. 

Koparki gąsienicowe cenione są przede wszystkim ze względu na swoje możliwości. Mogą one bezproblemowo nabierać urobek i przenosić go na niewielkie dystanse. Dzięki temu bez zbędnego trudu możliwe jest wyrównanie określonej powierzchni lub utworzenie w jej obrębie zagłębień różnej wielkości, które mogą posłużyć na przykład do przygotowania fundamentów czy też utworzenia sztucznego zbiornika wodnego. Koparka gąsienicowa posiada możliwość swobodnego przemieszczania się dzięki odpowiednio dobranym gąsienicom. Sprawia to, że zdecydowanie wyróżnia się na tle innych urządzeń tego typu. Na przykład, porównując koparki gąsienicowe do koparek kołowych można zauważyć, że koparki gąsienicowe umożliwiają całkowicie bezproblemowe transportowanie nabranego materiału oraz zbliżanie się do niego. Używając koparki gąsienicowej nie trzeba martwić się nierównym podłożem, które w przypadku koparek kołowych mogłoby powodować bardzo duże ograniczenia, możliwe że nawet takie, które byłyby nie do przeskoczenia. Koparki gąsienicowe doskonale radzą sobie z tego typu przeszkodami, pokonując bez problemu większość, które spotkają na swojej drodze. Wszelkiego rodzaju wypukłości, wzniesienia czy niewielkich i średnich rozmiarów kamienie nie stanowią dla nich żadnego problemu — dzięki gąsienicom ominięcie i pokonanie ich jest jak najbardziej możliwe. Jest to główny powód, dla którego firmy budowlane, a nawet osoby prywatne, które korzystają z określonych usług budowlanych, doceniają możliwości koparek gąsienicowych — w środowisku mają one opinię bardzo profesjonalnego i nowoczesnego sprzętu, dzięki czemu spotykają się z ogromnym zainteresowaniem ze strony wielu osób zajmujących się budową oraz świadczeniem usług budowlanych na najwyższym poziomie każdego dnia. 

Koparki gąsienicowe firmy SANY od lat są cenione przez rynek budowlany. Koparki te są wykonane z wysokiej jakości profesjonalnych materiałów, dzięki czemu są bardzo trwałe. Posiadają one bardzo dobre parametry i umożliwiają szybkie i bezproblemowe wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych prac budowlanych. Koparki gąsienicowe SANY pracują szybko i wydajnie. Ich eksploatacja jest bardzo łatwa. Maszyny bez problemu można wyczyścić. Wymiana części również nie jest skomplikowana, a części są łatwo dostępne. Wszystkie te cechy sprawiają, że praca z koparkami SANY jest przyjemna i łatwa, a usługi świadczone przy ich pomocy są wykonane zawsze na najwyższym poziomie.

KontaktSkontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy bliższych informacji na temat naszej oferty i usług    


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
Ul. Grunwaldzka 35
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 609 607 172

 

Czas pracy: 8:00-16:00 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Atlas Poland Sp. z o.o., zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE L nr. 119, str.1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U 2002 nr 144 poz.1204 ze zm)

Copyright © 2018-2021 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję