Atlas Poland
ul. Towarowa 31, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Maszyny przeładunkowe ATLAS - Oferta firmy i charakterystyka maszyn

Maszyny przeładunkowe ATLAS - Oferta firmy i charakterystyka maszyn

 
4 lipca 2018

Produkty firmy ATLAS charakteryzują się niezwykłą mocą oraz wytrzymałością. Ponadto, warto zauważyć, że marka ta ma od lat ustabilizowaną pozycję na rynku, a klienci, którzy korzystają z asortymentu firmy ATLAS są wysoce zadowoleni z określonych produktów.

Firma ta doskonale zdaje sobie sprawę z tego jak należy dbać o dobro konsumentów i z tego też powodu dostarcza im wielu niezawodnych rozwiązań z zakresu nowych technologii, świetnych propozycji technicznych, a także wielu innych, korzystnych propozycji. 

Maszyny przeładunkowe firmy ALTAS cechują się użyciem w ich produkcji materiałów, które odznaczają się najwyższą jakością. Każdy etap produkcji maszyn przeładunkowych ATLAS jest możliwie dokładny, a pracownicy firmy wykonują każde ze zleceń z jak największym zaangażowaniem oraz dbałością, aby każdy szczegół sprawiał, że użytkownicy maszyn mogli czuć pełen komfort pracy oraz bezpieczeństwo. Pracownicy firmy ATLAS to ludzie, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie z zakresu konstrukcji maszyn przeładunkowych. Sytuacja ta zbiera żniwo w postaci tego, że maszyny przeładunkowe opisywanej marki są nowoczesne i spełniają każdą z norm dotyczących bezpieczeństwa podczas pracy oraz jakości poszczególnych komponentów. 

Oferta maszyn przeładunkowych ATLAS jest bardzo bogata, co sprawia, że każdy klient ma okazje znalezienia oferty, która możliwie najbardziej sprosta jego oczekiwaniom. Modele, które znajdują się w asortymencie firmy są w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb kontrahentów, nawet jeśli ich wymagania są wygórowane. Maszyny przeładunkowe to podstawowy element prac związanych z budownictwem, tworzeniem infrastruktury drogowej, wszelkiego rodzaju prac ziemnych oraz innych temu podobnych. Maszyny przeładunkowe ATLAS świetnie zdają egzamin swojej niezawodności i to właśnie z tego powodu cieszą się one aż taką popularnością. Maszyny ten marki charakteryzują się stosunkowy niskim ryzykiem wystąpienia jakichkolwiek awarii. Wszystkie segmenty ich budowy są w pełni sprawne, a dzięki precyzyjnej budowie doskonale pozwalają się prowadzić. Maszyny przeładunkowe ATLAS to sprzęt, który charakteryzuje się byciem bardzo nowoczesnym, porządnym oraz spełniającym absolutnie wszystkie wymogi związane z bezpieczeństwem. Praca z wykorzystaniem tego sprzętu jest czystą przyjemnością ponieważ budowa maszyn jest wykonywana z myślą o ich operatorach. 

Jakie modele maszyn przeładunkowych ATLAS są dostępne w chwili obecnej?

Na ten moment, dostępny jest wachlarz aż dziewięciu modeli maszyn przeładunkowych tej marki, mianowicie są to:

 • Maszyna przeładunkowa 180MH;
 • Maszyna przeładunkowa 200MH;
 • Maszyna przeładunkowa 230MH;
 • Maszyna przeładunkowa 250MH;
 • Maszyna przeładunkowa 270MH;
 • Maszyna przeładunkowa 300MH;
 • Maszyna przeładunkowa 350MH;
 • Maszyna przeładunkowa 400MH;
 • Maszyna przeładunkowa 520MH

Każdy z wyżej wymienionych modeli jest w pełni niezawodny i sprawia, że operator maszyny może wykonywać swoją pracę w spokoju i bez obaw, że cokolwiek zagraża jego bezpieczeństwu. Każda z maszyn przeładunkowych spełnia wszystkie konieczne wymogi bezpieczeństwa.

Maszyna przeładunkowa 180MH - charakterystyka ogólna

Moc maszyny według ISO 9249 równa jest 95 kW (130 KM). Ilość cylindrów w modelu wynosi 4, podczas gdy wartości alternatora zamykają się w 24 V. Chłodzenie układu chłodzącego wodą stanowi kolejny plus dla tego modelu. Za produkcje opisywanej maszyny odpowiedzialny jest koncern . Deutz TCD 4.1 L4. Pojemność skokowa silnika wynosi dokładnie 4 038 cm3. 

Jeśli z kolei chodzi o układ hydrauliczny to na szczególną uwagę zasługuje kilka kwestii. Po pierwsze, wyposażony on został w kilka zaworów zasilających, które oddziałują na poszczególne z jego funkcji. Istnieje także możliwość regulacji temperatury jeśli chodzi o wentylator chłodnicy. Wartość maksymalnego natężenia przepływu to 260 l/min, a ciśnienie robocze może wynosić do 360 barów. 

Maszyna przeładunkowa 200MH - cechy ogólne

Maszyna ta pod wieloma względami przypomina model 180MH. Jego moc jest jednak odrobinę większa ponieważ wynosi aż 105 kW (143 KM), a liczba jej cylindrów równa jest liczbie 6. Pojemność skokowa silnika również ulega zwiększeniu i tym razem równa się 6 057 cm3.

W kwestii układu hydraulicznego nie zachodzi zbyt wiele istotnych zmian. W większość jest to odbicie możliwości modelu z powyższego akapitu. Warto jednak pochylić się nad napędem jezdnym oraz hamulcami. Szczególnie wart zainteresowania jesy regulowany silnik jezdny oraz układ sterowania typowy dla pojazdów drogowych. W maszynie zainstalowany został także tempomat. Układ hamulcowy maszyny skłasa się z dwóch biegów i jest wielopłytowy. Przełączalna przekładnia stanowi kolejny atut maszyny. Maksymalna jej prędkość wynosi 20 km/h, a trakcie biegu terenowego 5 km/h.

Maszyna przeładunkowa 230MH - charakterystyka

Szybkość, niezawodność, wszechstronność - oto jak można pokrótce opisać ten model. Przejdźmy jednak do specyfikacji technicznej. Otóż, według ISO 9249, jego moc równa jest 116 kW (158 KM). Za jego produkcje odpowiedzialna jest marka CUMMINS QSB 6.7. Jego pojemnosć wynosi dokładnie 6700 cm3, a liczba cylindrów to 6. Układ chłodzenia chłodzi się przy pomocy wody. Specyfikacje baterii można opisać jako:  2x12V / 2x100Ah.

Jeśli chodzi o hydraulikę urządzenia to warto wspomnieć między innymi o dwóch wysoce wydajnych pompach tłokowych, które pozwalają na kontrolowanie obciążenia oraz o siedmiu odbiornikach w jednym bloku sterującym o standardowym działaniu. Maszyna został wyposażona w funkcję chwytania i posiada możliwość podłączenia do dwóch kolejnych obwodów sterujących. Sterowanie maszyną jest wysoce precyzyjne. Warto także wiedzieć, że jest ona bardzo efektywna pod względem zużycia paliwa.

Maszyna przeładunkowa 250MH - cechy szczególne

Moc maszyny równa jest 116 kW (158 KM). Pojemność skokowa silnika zawiera się w 6 700 cm3. Obroty silnika można opisać za pomocą liczb jako 1 800/min. Ilość cylindrów w przypadku opisywanej maszyny to 6, a wartości akumulatora zawierają się w 2x12 V/100 Ah. Warość rozrusznika to 24 V/3,2 kW.

Maszyna została wyposażona w zawory zasilające do wszelkiego rodzaju jej roboczych funkcji oraz w dwa dodatkowe obiegi do odbiorników. Ukłąd hudrauliczny stanowi dwubiegowe rozwiązanie. Ciśnienie robocze w maksimum wynosi 370 barów. Maszyna pozwala sobą sterować w niezwykle precyzyjny sposób, który jest w pełni niezależny. 

Warto wspomnieć także o tym, że maszyna posiada silnik wielotłokowy, który uposażony został w zawór priorytetowy. Maksymalna wartość dla obrotów nadwozia wynosi 11/min. Cechą charakterystyczną dla tego modelu jest przekładnia planetarna. Moment jest wychylenia jest równy 63,2 kNm.

Maszyna przeładunkowa 270MH firmy ATLAS

Charakterystyka tego modelu wygląda w sposób następujący. Moc silnika wynosi nie mniej niż  129 kW (175 KM), a jego pojemność równa jest 6700 cm3. Wyposażony on został w trzy filtry powietrza. Jego obroty wynoszą 1 800/min, a liczba cylindrów to równe 6. Za produkcje maszyny przeładunkowej 270 MH odpowiedzialna jest marka Cummins QSB 6.7. 

Jeśli chodzi o układ hydrauliczny to posiada on możliwość regulowania przepływu pompy, a jego maksymalna wartość wynosi 380 l/min. Sterowanie maszyną nie pozostawia niczego do życzenia. Przebiega ono precyzyjnie, jest bardzo proporcjonalne i w pełni niezależne. Warta uwagi jest także funkcja chwytaka oraz jego obrotu w formie wyposażenia seryjnego. Maksymalne ciśnienie robocze w tym modelu wynosi 340 barów. 

W kwestii mechanizmu wychylnego, warto zaznaczyć, że jego maksymalne obroty to 11 na minutę. A moment wychylenia to 63,2 kNm. Maszyna wyposażona jest w hamulec wahliwy, a konkretnie wielotarczowy hamulec postojowy o działaniu automatycznym. 

Maszyna przeładunkowa 300MH - cechy charakterystczne

Charakterystyka tej maszyny przeładunkowej wygląda w sposób, który następuje. Moc silnika wynosi nie mniej niż .125kW (170 hp), a jego pojemność równa jest 6700 cm3. Na jego wyposażeniu znajdujemy trzy filtry powietrza. Jego obroty równe są 2000/min, a liczba cylindrów to  6. Za produkcje maszyny przeładunkowej 300 MH odpowiedzialna jest firma CUMMINS QSB 6.7 (Stage 3B).

Jeśli chodzi o cechy szczególne to warto wspomnieć o osiowy silniku tłokowym z zaworem priorytetowym, w który wyposażona została opisywana maszyna. Ponadto, koniecznie należy pamiętać o automatycznym hamulcu wielotarczowym oraz o przekładni planetarnej. Zbiornik hydrauliczny wynosi 216 litrów, a układ hydrauliczny 400.

Charakterystyka cech ogólnych - Maszyna przeładunkowa 350MH

Moc silnika w tym modelu równa jest 180 kW (245 KM), a jego pojemność skokowa wynosi 7100 cm3. Suchy filtr powietrza stanowi kolejny pozytywny aspekt jego budowy. Obroty silnika można zapisać w liczbach jako 1 800/min, a ilosć jego cylindrów to 6. Wartość alternatora to z kolei 24 V/55 Ah. 

Wart uwagi w budowie układu hydraulicznego w maszynie przeładunkowej 350MH jest układ AWE 4, czyli po prostu czujnik obciążenia. Regulowana temperatura wentylatora chłodnicy to kolejna charakterystyczna cecha urządzenia. Maszyna została wyposażona w zawory służące do podtrzymywania obciążenia i delikatnego opuszczania w  czasie obiegu podnoszenia. Maksymalne obciążenie przepływu wynosi 610 l/min, a ciśnienie robocze 380 barów. 

Warto wspomnieć także o regulowanym układzie jezdnym. Maksymalna prędkość maszyny wynosi dokładnie 20km/h. Urządzenie zostało wyposażone w dwubiegowy układ hamulcowy wielkopłytowy oraz w dwubiegową przekładnie, co stanowi jego kolejny, niezaprzeczalny atut. Konstrukcja zakłada również hamulec postojowy oraz sprężynowy akumulator oraz zawór służący hamowaniu o działaniu podwójnym. Na biegu pełzającym, maksymalna prędkość wynosi 1km/h.

Charakterystyka modelu maszyny przeładunkowej 400MH

Silnik w modelu maszyny przeładunkowej 400MH ma moc 175 kW (238 HP) zgodnie z ISO 9249. Pojemność skokowa tego silnika wynosi z kolei 6000 cm3, podczas gdy ilość jego cylindrów zawiera się w liczbie 6. Jeśli chodzi o wartość pojemności akumulatora w 400MH to wynosi ona dokładnie 2x12 V/100 Ah. 

Układ hydrauliczny w tym modelu został wzbogacony w układ AWE 4, który jest niczym innym jak czujnikiem obciążenia. Maksymalne ciśnienie robocze w tym modelu równie jest 380 barom, obciążenie przepływu z kolei 640 l/min. Prędkość, jaką może osiągnąć 400MH wynosi w maksimum 16km/h, w trybie pełzającym jest to 1k./h, a w przypadku trybu terenowego wartość ta równa się 5km/h. 

Charakterystyka modelu maszyny przeładunkowej 520MH

Jeśli chodzi o charakterystykę silnika w modelu maszyny przeładunkowej 200MH to jego moc według ISO 9249 wynosi 182 kW (248 KM). Z kolei pojemność skokowa jest równa 7100 cm3. Silnik został wyposażony w 6 cylindrów. Pojemność akumulatora w opisywanym modelu to 2x12 V/143 A. Maszyna ta została wyprodukowana przez koncern Deutz.  

Wart uwagi w tym modelu jest także jego układ hydrauliczny, który został wyposażony w czujnik obciążanie oraz zawory, które umożliwiają zasilanie każdej z jego roboczych funkcji. Tutaj warto wymienić także atuty w postaci oszczędnej regulacji natężenia przepływu oraz dwóch bardzo wydajnych pomp tłokowych, za pomocą których możliwe jest regulowanie obciążenia granicznego. Maksymalne ciśnienie w tym układzie hydraulicznym wynosi nie mniej niż 380 barów. Wyposażony on został w trzy tryby pracy, a mianowicie:

 • Fine;
 • Eco;
 • Power.

Zasięg roboczy ramienia głównego maszyny wynosi 9 m 80 cm. Z ramieniem zasięg ten jest z kolei równy 7 m 50 cm. 

Maszyny przeładunkowe firmy ATLAS to najlepsze tego rodzaju urządzenia, które dostępne się w chwili obecnej na rynku. Łączą w sobie wybór doskonałych komponentów, precyzję wykonania oraz zastosowanie najnowszych technologii. Wszystko po to, aby możliwie najmocniej sprostać oczekiwaniom dzisiejszych klientów i ułatwić im wykonywanie pracy z ich użyciem. Każda z maszyn przeładunkowych ATLAS spełnia absolutnie wszystkie wymogi związane z bezpieczeństwem. Osoby wykonujące prace z ich użyciem nie muszą o nic się obawiać, firma ATLAS zadbała o to, by mogli się oni czuć w pełni komfortowo podczas wykonywania swoich zajęć.

KontaktSkontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy bliższych informacji na temat naszej oferty i usług    


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
ul. Towarowa 31
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 885 818 802

 

Czas pracy: 8.00-16.30 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Copyright © 2018-2020 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję