Atlas Poland
ul. Towarowa 31, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Ładowarki kołowe

Ładowarki kołowe

 
29 lipca 2018

Ładowarki kołowe są szeroko wykorzystywane w różnego rodzaju pracach ziemnych, budowlanych czy melioracyjnych, dlatego muszą być wyjątkowo wytrzymałe

Ładowarki kołowe są szeroko wykorzystywane w różnego rodzaju pracach ziemnych, budowlanych czy melioracyjnych, dlatego muszą być wyjątkowo wytrzymałe, odporne na awarie oraz uszkodzenia mechaniczne, a także w pełni sprawne, by spełniać swe zadania w długotrwałej, uciążliwej i wymagającej eksploatacji. Postulaty te doskonale spełniają koparki kołowe firmy Atlas, która jest jednym z wiodących producentów tego rodzaju sprzętu. Urządzenia wykorzystują bowiem najbardziej innowacyjne technologie oraz zaawansowane techniki oparte na zwiększonej sile udźwigu. Koparki, pomimo stosunkowo niewielkich gabarytów, są wyjątkowo stabilne, ponieważ stanowią konstrukcje wykonane z należytą starannością oraz dbałością o każdy detal. Do produkcji ładowarek użyto najlepszej jakości surowców i komponentów poddanych surowej obróbce, by spełniać wszelkie normy bezpieczeństwa oraz wytyczne związane z higieną, i efektywnością pracy. Przebudowy, remonty, prace wykończeniowe i porządkowe w ogrodzie, obejściu, na drodze, w zabudowaniach gospodarczych czy przemysłowych nie stanowią już wyzwania związanego z przykrą koniecznością, lecz stają się prawdziwą przyjemnością pracy z użyciem praktycznych oraz zapewniających komfort urządzeń. Firma Atlas przedstawia mnóstwo zróżnicowanych modeli ładowarek kołowych, wśród których każdy klient znajdzie rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb i oczekiwań. Wszystkie modele bez trudu przechodzą najbardziej rygorystyczne testy eksploatacyjne oraz cieszą się licznymi rekomendacjami usatysfakcjonowanych użytkowników. Dodatkową zaletą koparek jest stylowy, nowoczesny design.

Katalog dostępnych modeli

   Ponieważ najwyższym priorytetem firmy Atlas jest zaspokajanie indywidualnych potrzeb poszczególnych klientów, w ofercie znalazły się liczne modele koparek kołowych, m.in. dziewięć interesujących modeli, jak:

  • ładowarka kołowa Atlas AR30;
  • ładowarka kołowa Atlas AR35 Super;
  • ładowarka kołowa Atlas AR40;
  • ładowarka kołowa Atlas AR60;
  • ładowarka kołowa Atlas AR65e;
  • ładowarka kołowa Atlas AR75e;
  • ładowarka kołowa Atlas AR95e;
  • ładowarka kołowa Atlas AR105e;
  • ładowarka kołowa Atlas AR250e.

Warto przyjrzeć się cechom charakterystycznym wszystkich modeli, by dokonać optymalnego i zadowalającego wyboru.

Specyfikacja ładowarki kołowej Atlas AR30

Koparka kołowa Atlas AR30 została wyposażona w silnik o mocy 24,6 kW oraz w łyżkę o pojemności 0,32 . Jej maksymalny udźwig wynosi 2150 kg. Koparka odznacza się dużą zwrotnością i swobodą ruchów nawet na obszarze o niewielkiej powierzchni. Idealnie sprawdzi się zatem w pracach ogrodniczych, rekultywacyjnych oraz rolniczych. Niewielkie rozmiary urządzenia nie stoją na przeszkodzie, by charakteryzowało się ono parametrami technicznymi dostępnymi zazwyczaj jedynie większym modelom. Pracę z wykorzystaniem tego modelu koparki kołowej ułatwia doskonałe wyprofilowanie ramienia ładującego, który zwęża się delikatnie ku górze. W ładowarce wykorzystano silnik Perkins 403D-15, który posiada funkcję oszczędzania paliwa, zapewniając wysoki moment obrotowy przy jednoczesnej stosunkowo niskiej wartości prędkości obrotowej. Zaletą koparki jest także przystosowanie do jazdy po różnych typach podłoża, dzięki przegubowemu układowi kierowniczemu. Urządzenie ma uniwersalny charakter. Kabina jest przestronna i ułatwia widoczność, dach i pałąk można ściągać w zależności od potrzeb chwili, a szybkozłącze hydrauliczne pozwala na błyskawiczne przeistoczenie koparki w dodatkowy sprzęt. Ładowarka ma oddzielny hamulec hydrauliczny, co zapobiega jego przypadkowemu naciśnięciu. Sprzęt jest przeznaczony do pracy w trudnych warunkach. Hydrostatyczny napęd jezdny obsługuje wszystkie cztery koła, zaś jeden wygodny joystick umożliwia obsługę rozmaitych funkcji. Napięcie robocze wynosi 12 V, ciśnienie robocze 230 bar, a pojemność 58 l paliwa, oraz 28 l oleju hydraulicznego. Urządzenie pozwala na podnoszenie i transport różnego rodzaju materiałów i odznacza się niezawodnością.

Zalety modelu Atlas AR35 Super

Ładowarka kołowa Atlas AR35 Super, jak sama nazwa wskazuje jest zawsze świetnym rozwiązaniem w pracach, w których obligatoryjne okazuje się wykorzystanie sprzętu ciężkiego. Model posiada wysokoprężny, trzycylindrowy silnik Perkins 403D-15T, gwarantujący niskie zużycie paliwa, przy mocy 24,9 kW. Koparka odznacza się dużą siłą wyrywu, szybkozłączem hydraulicznym, odrębnym hamulcem hydraulicznym oraz samoblokującym mechanizmem różnicowym 45%. Pojemność łyżki to 0,4 , a rozstaw kół wynosi 1070 mm. Koparka podnosi nawet do 2875 kg, przy jednoczesnej filigranowości konstrukcji oraz niesamowitej zwrotności pojazdu. Przestronna i wygodnie urządzona kabina zapewnia komfort pracy, który zostaje utrzymany na najwyższym poziomie, nawet przy jeździe po wyboistym terenie. Stabilność pojazdu gwarantuje nisko osadzony środek ciężkości.

Model Atlas AR40

Wmontowany w tym modelu silnik o trzech szeregowych cylindrach, mocy 24,9 kW oraz pojemności skokowej 1496 cm³ zapewnia efektywną, niczym niezakłóconą pracę, a także ograniczenie spalania paliwa. Solidna instalacja elektryczna warunkuje długotrwałą eksploatację. Urządzenie posiada w pełni hydrauliczny centralny układ sterowniczy, hamulec bębnowy na przedniej osi uruchamiany cięgnem i obsługujący wszystkie cztery koła, pierwszy i drugi bieg hydrauliczny, jak również wielofunkcyjny joystick do kierowania całym osprzętem roboczym. Bak zmieści 70 l paliwa oraz 28 l oleju hydraulicznego. Model charakteryzuje się (jak wszystkie modele z serii AR) szybkimi reakcjami w zakresie podnoszenia (4 s), opuszczania (3,5 s.) i wysypywania (zaledwie 1 s.). Mocne i wytrzymałe ogumienie sprawia, że urządzenie doskonale radzi sobie na różnych typach podłoża, zarówno na piasku, żwirze, asfalcie, jak i na traktach leśnych. Urządzenia ładujące działają na najwyższym poziomie. Sprzęt wykorzystuje szybkozłącze hydrauliczne, automatyczną pozycję środkową, dużą siłę wyrywającą, funkcję automatycznego powrotu łyżki, czy prowadzenie równoległe przy pracy z widłami do palet. Ciężar roboczy koparki wynosi aż 3300 kg.

Koparka obrotowa Atlas AR60

Ładowarka korzysta z niezawodnej technologii silnika Yanmar 4TNV88-BD o mocy 36,5 kW, maksymalnym momencie obrotowym 140 Nm oraz pojemności skokowej 2190 c. Silnik ma cztery szeregowe cylindry. Mechanizmy tego typu spełniają restrykcyjne normy w zakresie zapobiegania nadmiernej emisji spalin. Koparka posiada oddzielny hamulec hydrauliczny (Inch Pedal) oraz hamulec negatywny minimalizujący ryzyko zsunięcia się pojazdu ze stromego zbocza. Pojemność łyżki to 0,85 m³, natomiast maksymalny udźwig to 4300 kg. Ładowarka sprawdza się, zarówno w budowlance, jak i ogrodnictwie, architekturze, czy infrastrukturze. Hydraulika robocza i układ kierowniczy sterowane są przez pompę zębatą. Koparka wykorzystuje multifunkcyjny joystick do obsługi wszystkich obszarów działania. Sprzęt operuje automatycznie powracającą łyżką, blokadą hydrauliki roboczej zgodną z kodeksem drogowym oraz prowadzeniem równoległym przy pracy z widłami do palet. Bardzo solidne ogumienie (405/70 R 18 SPT9) pozwala na pracę w ekstremalnych warunkach, jak np. podłoże żwirowe i teren z dużą zawartością gliny. Kabina ROPS została wyposażona w izolację akustyczną, a także ma zapewnioną świetną widoczność (oszklenie panoramiczne z termoizolacją). To zdecydowanie sprzęt na miarę bardzo wyśrubowanych potrzeb.

Ładowarka obrotowa Atlas AR65e

Ten model legitymuje się wyjątkową wytrzymałością oraz mocą udźwigu (aż do 5150 kg). Koparki z generacji "e" oznaczają efektywność pracy (mniejsze zużycie paliwa przy maksymalnej mocy), małą emisję spalin, nowoczesność zastosowanych rozwiązań, które odpowiadają wszelkim normom bezpieczeństwa. Urządzenie posiada silnik czterocylindrowy o mocy 54 kW. To wysokoprężny napęd z poziomem spalin 3B, chłodzoną zewnętrzną recyrkulacją spalin i utleniającym katalizatorem DOC. Napęd hydrostatyczny działa na wszystkie koła, a wielofunkcyjny joystick gwarantuje obsługę wszystkich stref. Cztery koła posiadają hamulec wielotarczowy, w sprzęcie występuje także hamulec postojowy z mechanizmem sprężynowym. Model Atlas AR65e posiada ponadto sztywne osie z planetarnymi przekładniami redukcyjnymi w piastach kół oraz elektrycznie włączaną blokadę dyferencjału w przedniej i tylnej osi (100%). Jak inne koparki z serii AR ta również posiada hydrauliczne szybkozłącze, funkcję automatycznego powrotu łyżki, a także kinetykę "Z" z ogromną mocą wyrywania. W baku mieści się 100 l paliwa oraz 76 l oleju hydraulicznego. W standardzie występują m.in.: ogrzewana kabina z czterostopniową dmuchawą, oszklenie panoramiczne z termoizolacją i centralna deska rozdzielcza ze wskaźnikami nagrzewania świec, oraz silnika, zapasu paliwa, i wykonanych roboczogodzin.

Opis modelu Atlas AR75e

Koparka ma wmontowany silnik o mocy 54 kW. Opiera się na technologii silników Deutz (TD 2.9 L4 (DOC) lub opcjonalnie TD 2.9 L4 DPF). Napęd tego typu efektywnie redukuje cząstki sadzy oraz NOx, zatem wystarczający okazuje się katalizator utleniający (DOC). Sprzęt przeznaczony jest do podnoszenia i transportu materiałów o znacznym ciężarze. Charakteryzuje się też olbrzymią siłą wyrywania. Jest solidny, a jednocześnie zwrotny i stabilny niezależnie od typu podłoża, co gwarantuje przegubowy układ sterowniczy. Pojazd nie wymaga częstych napraw oraz renowacji, lecz mimo wszystko ma zapewniony łatwy dostęp do obsługi serwisowej. Model posiada samodzielny hamulec hydrauliczny oraz hamulec negatywny. Wykorzystuje solidne ogumienie w standardzie 405/70 R20 EM, które jest właściwe dla maszyn budowlanych i ogrodniczych pracujących w wymagających warunkach. Siła wyrywająca wynosi 6210 daN, siła poprzeczna 5250 daN, zaś siła podnoszenia 5510 daN. Maksymalny ciężar roboczy to z kolei 5760 kg.

Cechy koparki Atlas AR95e

Ładowarka kołowa Atlas AR95e to sprzęt służący do przewożenia znacznych obciążeń, nawet do 7900 kg. Maszyna posiada silnik Deutz o mocy 85 kW i czterech cylindrach. Maksymalny moment obrotowy wynosi 460 Nm, a pojemność skokowa 3621 cm³. Standardowe ogumienie, którym dysponuje koparka to 15.5-25 EM (przeznaczone do jazdy po miękkim typie podłoża) wymienne na ogumienie specjalne typu 460/70 R24 XMCL. W baku zmieści się 120 l paliwa oraz 106 l oleju hydraulicznego. Podstawowymi elementami koparki są m.in.: system diagnostyczny Atlas (ADS) do kontroli parametrów maszyny z wbudowanym immobilizerem elektronicznym, obsługa jednodźwigniowa za pomocą joysticka Atlas, kabina ROPS z izolacją akustyczną, bezstopniowa regulacja kolumny kierownicy, czy oszklenie panoramiczne z termoizolacją. Siła wyrywająca wynosi 7200 daN, poprzeczna 6400 daN, a podnosząca 8200 daN. Uśredniony poziom hałasu wynosi 99,6 dB(A).

Koparka Atlas AR105e

Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest niezawodna siła i wytrzymałość eksploatacyjna sprawdzi się także ładowarka kołowa Atlas AR105e. Gwarantuje ona oszczędność paliwa, ograniczenie emisji spalin oraz profesjonalne i długotrwałe działanie. Ciężar roboczy wynosi aż 9450 kg. Siła wyrywania to 7000 daN, siła poprzeczna 7400 daN, a siła podnosząca 6800 daN. Jak inne modele z serii AR koparka posiada samodzielny hamulec hydrauliczny, napęd hydrostatyczny na cztery koła, mocną kinetykę "Z", joystick Atlas do obsługi poszczególnych funkcji. Występuje tu elektrycznie włączana blokada dyferencjału w przedniej i tylnej osi w 100%. Wysokoprężny silnik Deutz o mocy 105 kW zapewnia maksymalny moment obrotowy o wartości 550 Nm, a pojemność skokową o wartości 4040 cm³. Silnik posiada cztery cylindry oraz system oczyszczania substancji szkodliwych (AGN). To napęd chłodzony wodą z turbodoładowaniem chłodzeniem powietrzem doładowującym i chłodzoną zewnętrzną recyrkulacją spalin. Posiada też system wtryskowy Deutz Common-Rail oraz elektroniczną regulację silnika (EMR4). Silnik spełnia wymogi EU Poziom IIIB i US EPA Tier 4 interim. System oparty jest na najbardziej innowacyjnych rozwiązaniach i sam się regeneruje podczas pracy za pomocą technologii Heat. Co istotne, ładowanie nie jest powodem jakiegokolwiek pogorszenia efektywności i skuteczności pracy.

Podstawowe parametry koparki Atlas AR250e

Ten model powstał z myślą o wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii w służbie myśli technicznej, przemysłowej czy gospodarczej. Urządzenie jest większe i bardziej wytrzymałe od prezentowanych powyżej, zatem zniesie jeszcze bardziej rygorystyczne użytkowanie oraz ekstremalne warunki pracy. Koparka jest w stanie przyjąć obciążenie 9960 kg (w pozycji wyprostowanej) i 8800 kg (przy skręcie). Korzysta z wysokoprężnego i energooszczędnego silnika o mocy 160 kW. Pojemność łyżki waha się od 2,4 do 3 . Sprzęt doskonale sprawdzi się na placach budowy czy miejscach przeładunków ciężkich materiałów. Jest wytrzymały i stabilny na różnych typach podłoża. Zapewnia nieoceniony komfort pracy, związany z przestronną kabiną o optymalnej widoczności. Posiada samodzielny hamulec hydrauliczny, mocną kinetykę "Z", przegubowy układ sterowniczy, wielofunkcyjny joystick oraz wiele innych udogodnień, które sprawiają, iż użytkowanie pojazdu jest nie tylko w pełni bezpieczne, ale przede wszystkim pozwala na szybkie i sprawne wykonywanie podjętych aktywności.

Wszystkie przedstawione modele są wydajne i nastawione na maksymalną ochronę środowiska naturalnego przy jednoczesnej pracy na pełnych obrotach. By dopasować model idealnie korespondujący z własnymi potrzebami, należy jednak szczegółowo zapoznać się ze specyfikacjami konkretnych sprzętów, które dostępne są na stronie internetowej producenta.

KontaktSkontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy bliższych informacji na temat naszej oferty i usług    


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
ul. Towarowa 31
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 885 818 802

 

Czas pracy: 8.00-16.30 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Copyright © 2018-2020 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję