Atlas Poland
ul. Towarowa 31, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Koparki kołowe ATLAS

Koparki kołowe ATLAS

 
29 czerwca 2018

STABILNOŚĆ, SIŁA, WYTRZYMAŁOŚĆ - dewiza firmy ATLAS, uznanego producenta koparek kołowych, oferującej w szerokim zakresie możliwości, wiele pewnych, sprawdzonych, niezawodnych rozwiązań technicznych, dzięki którym praca koparką nabierze nowego wymiaru. 

Koparki kołowe firmy ATLAS wyróżniają się najwyższą jakością materiałów, z których zostały wyprodukowane, dokładnością w procesie produkcji oraz wieloletnim doświadczeniem konstrukcyjnym, które procentuje zastosowaniem zarówno najlepszych, sprawdzonych rozwiązań technologicznych, ale również nowości konstrukcyjnych, dzięki którym koparki kołowe ATLAS są sprzętami nowoczesnymi, spełniającymi surowe normy w zakresie bezpieczeństwa oraz jakości. 

W ofercie koparek kołowych ATLAS znajdują się modele, dostosowane do potrzeb i wymagań każdego klienta. Przeznaczone do prac w budownictwie, budownictwie drogowym, do prac ziemnych, melioracyjnych oraz do wykonywania wszelkiego rodzaju wykopów, koparki kołowe doskonale sprawdzają się, dzięki swojej bezawaryjności i niezawodności. Dostosowany do przejazdów jezdnią, układ jezdny działa sprawnie i jest precyzyjnie sterowany. Wygodna, nowoczesna kabina koparek kołowych ATLAS spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa, a dzięki swoim nowoczesnym, precyzyjnie wykonanym rozwiązaniom, znacznie ułatwia operatorowi pracę. Istotną role odgrywa doskonała widoczność z kabiny operatora. 

Jakie modele koparek ATLAS są dostępne w ofercie?

Aż siedem modeli koparek kołowych, różniących się parametrami technicznymi, wpływającymi na wydajność pracy, dostępnych jest w stałej ofercie. W zależności od potrzeb, można skorzystać z możliwości, jakie niesie za sobą użycie:

  • koparki kołowej ATLAS 140 W,
  • koparki kołowej ATLAS 150 W,
  • koparki kołowej ATLAS 160 W,
  • koparki kołowej ATLAS Wheel Excavator 160 Wsr (ATLAS 160 WSR),
  • koparki kołowej ATLAS Wheel Excavator 180 Wsr (ATLAS 180 WSR),
  • koparki kołowej ATLAS 190 W,
  • koparki kołowej ATLAS 220 W.

 Wszystkie dostępne modele koparek kołowych ATLAS niezawodnie i bezawaryjnie sprawdzają się w najtrudniejszych zadaniach, jednocześnie stanowiąc bezpieczną, stabilną ochronę przed zagrożeniami dla operatora.

Charakterystyka modelu ATLAS 140 W:

Koparka kołowa ATLAS 140 W wyposażona została w czterocylindrowy silnik 80 kW, o mocy 109 KM. Model, zastosowany w koparce to Deutz TCD 4, 1L4. Jego pojemność skokowa wynosi 4038 cm³. Układ chłodzący obejmuje chłodzenie wodą, przy użyciu suchego filtru powietrza. Układ hydrauliczny, zastosowany w koparce ATLAS 140 W, to układ AWE 5 z czujnikiem obciążenia. Zastosowana została wysokowydajna pompa tłokowa z regulacją obciążenia granicznego. Regulacja natężenia przepływu jest oszczędna, a mechanizm sterowania precyzyjny, proporcjonalny, niezależny, zastosowane zostało zabezpieczenie pierwotne i wtórne przed przeciążeniem. Do wszystkich funkcji roboczych wykorzystane zostały zawory zasilające. W celu optymalizacji pracy koparki, zastosowano zawory podtrzymywania obciążenia i delikatnego opuszczania, w obiegu podnoszenia. W wyposażeniu seryjnym modelu ATLAS 140 W nie zabrakło funkcji chwytaka i obracania chwytakiem. Maksymalne natężenie przepływu wynosi 188 l/min, natomiast maksymalne ciśnienie robocze kształtuje się przy wartości 360 barów. Koparka kołowa ATLAS 140 W posiada trzy, zaprogramowane tryby pracy: Fine, Eco, Power.

Dla mechanizmu wychylnego ATLAS 140 W zastosowano silnik wielotłokowy z zaworem priorytetowym oraz przekładnię planetarną. Hamulec wahliwy w mechanizmie to automatyczny, wielotarczowy hamulec postojowy. Maksymalne obroty nadwozia to 9 obrotów/minutę, a moment wyhylania wynosi 34,7 kNm. W koparce kołowej 140  W znajduje się zbiornik paliwa o pojemności 240 l. Kabina operatora posiada bardzo szerokie wejście oraz znaczną przestrzeń w obrębie nóg, dzięki czemu stwarza wygodne warunki pracy. Surowe normy, w zakresie bezpieczeństwa, zostały spełnione. Operator posiada nieograniczona widoczność, w kabinie zamontowano klimatyzację oraz możliwy jest montaż radia. Podłokietniki oraz oparcie wpływają na komfort pracy oraz zdrowie kręgosłupa, cały fotel natomiast jest amortyzowany pneumatycznie, z opcją podgrzewania. Bardzo precyzyjny mechanizm sterowania koparką uwzględnia ekran, wyświetlający dane eksploatacyjne, sygnalizację ostrzeżeń, przyciski są przejrzyście ułożone na panelu sterowania. Wąska kolumna kierownicy oraz ergonomiczne dźwignie sterowania i proporcjonalny zawór zasuwowy wpływają na wygodne użytkowanie oraz bezawaryjność koparki. Hałas w kabinie operatora osiąga poziom 74 dB, na zewnątrz 100 dB. 

Pojemność łyżki koparki kołowej ATLAS 140 W wynosi wg SAE od 0,7 do 1,0 m³, w zależności od wybranego rodzaju. Do wyboru jest wysięgnik typu monoblok 4,22 m o ramieniu 1,98 m. (D32), lub 2,50 m. (D33). Lemiesz można wybrać w opcji podporowo - niwelującej, z łapami podpierającymi. Koparka kołowa ATLAS posiada zabezpieczenie przed pęknięciem rury w siłowniku podnoszenia. 

Koparka kołowa ATLAS 150 W:

W modelu ATLAS 150 W zastosowano silnik o mocy 95 kW (130 KM), czterocylindrowy, o pojemności skokowej 4038 cm³. Układ chłodzący obejmuje suchy filtr powietrza, chłodzenie odbywa się przy użyciu wody. W układzie hydraulicznym użyto czujnika obciążenia w systemie AWE. Maksymalne natężenie przepływu to 260 l/minutę, maksymalne ciśnienie robocze osiąga wartość 360 barów. Koparka kołowa ATLAS 150 W osiąga maksymalne obroty nadwozia o wartości 9 obrotów/ minutę, moment wyhylania natomiast osiągany jest na poziomie 41 kNm. Koparka kołowa, przystosowana do poruszania się po jezdni, może rozwinąć prędkość maksymalną do 20 km/h, na biegu terenowym może przyspieszyć do 5 km/h, natomiast bieg pełzający to prędkość maksymalnie 1 km/h. W modelu ATLAS 150 W umiejscowiono 247 litrowy zbiornik paliwa. 

Kabina operatora, podobnie jak we wcześniej prezentowanym modelu, wykonana została przy użyciu nowoczesnych, bezpiecznych rozwiązań. Szerokie wejście, przestrzeń w okolicy nóg, wygodny fotel, amortyzowany pneumatycznie (opcja podgrzewania fotela), z oparciem i podłokietnikami, stanowią udogodnienia dla operatora. Wnętrze kabiny jest klimatyzowane, jest możliwość zamontowania radia. Dźwignie sterowania są ergonomiczne, zawór zasuwowy proporcjonalny, przyciski na panelu sterowania, przejrzyste i czytelne. Ekran wyświetla dane eksploatacyjne. Sterowanie maszyną jest bardzo precyzyjne, a konstrukcja koparki stabilna, dzięki czemu prace nią wykonywane, są bezpieczne i wykonalne. 

W modelu ATLAS 150 W zastosowane zostało ramię 2,15 m lub ramię o długości 2,65 m, odpowiadające wysięgnikowi typu monoblok 4,32 m. Parametry techniczne zawierają dane, według których występuje od 15,3 t do 16,6 t, a przy wysięgniku przestawnym, do 17,0 t udźwigu. Pojemność łyżki koparki, w zależności od dokonanego wyboru, może wynosić od 0,7 do 1,1 m³.

Koparka kołowa ATLAS 160 W:

Silnik w koparce kołowej ATLAS 160 W to jednostka sześciocylindrowa, o mocy 105 kW (143 KM), pojemności skokowej 6 057 cm³. Czujnik obciążenia, zastosowany w systemie AWE 5 dla układu hydraulicznego, wysokowydajna pompa tłokowa z regulacja obciążenia granicznego, oszczędna regulacja natężenia przepływu, charakteryzują urządzenie. Jak w wcześniej wspomnianych modelach, 160 W posiada zabezpieczenie pierwotne i wtórne przed przeciążeniem, zawory zasilające dla wszystkich funkcji roboczych oraz zawory podtrzymywania obciążenia i delikatnego opuszczania w obiegu podnoszenia. Zabezpieczenie przed pęknięciem rury w siłowniku podnoszenia, jest istotna zaletą. Urządzenie posiada funkcje chwytaka i obracania chwytakiem. Mechanizm wychylny, zastosowano analogicznie do poprzednio wymienionych urządzeń, nadwozie może obracać się maksymalnie 9 razy w ciągu minuty, a moment wyhylania to 41 kNm. 

Nowoczesne i bezpieczne rozwiązania zastosowano i w tym modelu dla kabiny operatora. Przestronność wnętrza, wygoda, klimatyzacja z sprawnie działającymi dyszami w wyposażeniu seryjnym, regulacja wysokości i kąta nachylenia kierownicy, ergonomiczne dźwignie sterowania, przejrzysty panel i monitorowanie zużycia, z ostrzeżeniami i zapisem danych, możliwość zamontowania radia z funkcją wyciszenia dźwięku, wprowadzają znaczne udogodnienia oraz wzrost poziomu komfortu pracy. 

Wysięgnik typu monoblok lub wysięgnik przestawny z udźwigiem od 16 do 17,8 t. Ładowność waha się w przedziale od 0,67 poprzez 0,82, 0,92, aż po 1,12 m³, w zależności od wybranej łyżki.

Charakterystyka modeli ATLAS Wheel Excavator 160 i 180 (160 WSR i 180 WSR):

Koparka kołowa ATLAS 160 WSR posiada silnik o pojemności 95 kW (130 KM). Czterocylindrowa jednostka posiada pojemność skokową 4 040 cm³, rozwija 1800 obrotów/minutę. Model ATLAS 180 WSR z kolei może pochwalić się silnikiem o pojemności 115 kW, co daje moc 156 KM. Silnik czterocylindrowy, obroty na poziomie 1800/minutę. Napęd zastosowano na cztery koła, sterowanie odbywa się za pomocą zaworu tarczowego. Modele koparek kołowych ATLAS WSR 160 i 180 posiadają układ jezdny o możliwościach maksymalnej prędkości 20 km/h, 5 km/h na biegu terenowym oraz 3 km/h dla trybu pełzania. Zastosowano układ hydrauliczny, oparty o system AWE 4. Nadwozie może obracać się 9 razy na minutę, a moment wyhylania w modelu 160 ESR to 37,5 kNm, w modelu 180 WSR - 45 kNm. 

Niezwykle wygodna kabina ATLAS Komfort 935 stwarza możliwość w pełni zautomatyzowanego sterowania oraz wygody operatora. Wyposażenie, standardowe dla wcześniej prezentowanych modeli, poszerzono o elastyczne łożyskowanie, okna termoszczelne, antyodblaskową charakterystykę wnętrza kabiny. Szyba przednia ma możliwość wsunięcia pod dach kabiny, który jest otwieralny, z oknem. Fotel operatora, podobnie jak konsola, są regulowane. Kabina wyposażona została w drzwi przesuwne, układ mycia szyb, klimatyzację. Sterowanie jazdą odbywa się przy użyciu pedału, w dodatkowym wyposażeniu można otrzymać żółte światło ostrzegawcze "kogut".

Ramię w modelu ATLAS WSR 160, o długości 2,15 lub 2,65 m, posiada udźwig od 15,3 do 15,6 t. Łyżka może mieć pojemność od 0,67 do 1,12 m³. Koparka ATLAS WSR 180 posiada udźwig od 17,5 do 21 ton, a pojemność łyżki w granicach 0,82 do 1,12 m³. 

Koparka kołowa ATLAS 190 W:

Silnik, zastosowany w tym modelu, to jednostka sześciocylindrowa, producenta Cummins QSB 6,7. Posiada moc 160 W (150 KM), pojemność skokową 6700 cm³. Nadwozie może obracać się 11 razy w ciągu minuty, moment wyhylania wynosi 63,2 kNm.  Układ hydrauliczny, dwubiegunowy, z siedmioma sekcjami w standardzie dla jednego bloku sterującego. Wybór kierunku jazdy odbywa się za pomocą przycisków w dźwigni sterowania, a silnik jezdny jest regulowany. Kabina operatora, wyposażona w szereg udogodnień, łącznie z klimatyzacją i sprawną wentylacją, jak w modelach 140 W, 150 W, 160 W. Udźwig urządzenia waha się pomiędzy 18,9 a 20,8 t. Pojemność łyżki to 0,76 do 1,3 m³.

Koparka kołowa ATLAS 220 W:

Model koparki kołowej ATLAS 220 W charakteryzuje się analogicznymi rozwiązaniami technicznymi, w porównaniu do poprzednio omówionych modeli, jednak wersja ta jest największa, o największej mocy spośród pokrewnych modeli. Sześciocylindrowy silnik o pojemności skokowej 6 700 cm³, posiada moc 129 kW (175 KM). Udźwig urządzenia kształtuje się na poziomie 22,0 do 22,6 t, natomiast pojemność ładownościowa waha się, pomiędzy 0,75, a 1,3 m³. Kabina operatora, przestronna, bezpieczna i wyposażona nowocześnie, wpływa na wydajność pracy, a co za tym idzie doskonałe efekty działania koparki. Napęd jezdny, wyposażony w zawór hamujący podwójnego działania, regulowany silnik jezdny, przekładnię przełączalną oraz wybór kierunku jazdy za pomocą przycisków w dźwigni sterowania, ma możliwość osiągnięcia prędkości 20 km/h. 

Koparki kołowe ATLAS to przede wszystkim zróżnicowanie pod względem mocy i zakresu działania, dające wiele możliwości. Nowoczesne rozwiązania wpływają na bezpieczeństwo i komfort pracy, co skutkuje bezawaryjnością i niezawodnością urządzeń. Pewne, stabilne wykonanie sprawia, że koparki kołowe ATLAS są bezkonkurencyjne na rynku, a w swojej klasie osiągają doskonałe rezultaty. Praca z koparką ATLAS to komfort, wydajność i doskonała jakość wykonanych zadań. 

KontaktSkontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy bliższych informacji na temat naszej oferty i usług    


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
ul. Towarowa 31
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 885 818 802

 

Czas pracy: 8.00-16.30 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Copyright © 2018-2020 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję