Atlas Poland
ul. Towarowa 31, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Koparki gąsienicowe ATLAS

Koparki gąsienicowe ATLAS

 
9 sierpnia 2018

Koparki gąsienicowe to maszyny, które nie boją się nawet najcięższych prac. Dzięki gąsienicom, w które zostały wyposażone, świetnie radzą sobie w trudnym terenie

Koparki gąsienicowe to maszyny, które nie boją się nawet najcięższych prac. Dzięki gąsienicom, w które zostały wyposażone, świetnie radzą sobie w trudnym terenie, jaki często spotyka się na placach budowy. Są to urządzenia wielozadaniowe, a gąsienice jeszcze powiększają zakres ich możliwości. Doskonale nadają się do prac przy prowadzeniu wszelkiego rodzaju przyłączy, świetnie radzą sobie przy budowie dróg, czy kopaniu fundamentów. Wykorzystuje się je także do prac związanych z wyburzaniem, a nawet na składach materiałów budowlanych.

Wybierając koparki gąsienicowe, warto przyjrzeć się ofercie firmy ATLAS. To szczególne maszyny, wykonane z najwyższej jakości materiałów, przez uznanego producenta. Dzięki doświadczeniu konstrukcyjnemu, jakie udało się zdobyć przez lata produkcji, koparki gąsienicowe ATLAS cechują sprawdzone, intuicyjne rozwiązania, połączone z nowinkami technicznymi. Wytrzymałość, precyzja, oszczędność — to założenia, którymi kierują się konstruktorzy ATLAS przy opracowywaniu każdego modelu. Mimo ciężkich warunków, w jakich przychodzi pracować maszynom, słyną z niskiej awaryjności i długiej żywotności.

Oferta koparek gąsienicowych ATLAS

Koparki gąsienicowe ATLAS dostępne są w wielu wersjach, dlatego doskonale sprawdzą się przy każdym zadaniu. Zróżnicowane pod względem mocy, ciężaru, udźwigu, czy zasięgu łyżki maszyny, zadowolą gusta każdego klienta. Choć różnorodne, wszystkie maszyny w standardzie posiadają wygodne i przestronne kabiny, a także cechują się dbałością o bezpieczeństwo, w zgodzie z przyjętymi normami. W stałej ofercie dostępnych jest siedem modeli maszyn:

  • koparka gąsienicowa ATLAS 160 LC
  • koparka gąsienicowa ATLAS 190 LC
  • koparka gąsienicowa ATLAS 215 LCSR
  • koparka gąsienicowa ATLAS 225 LC
  • koparka gąsienicowa ATLAS 240 LC
  • koparka gąsienicowa ATLAS 260 LC
  • koparka gąsienicowa ATLAS 340 LC

Aby ułatwić wybór maszyny, nadającej się do potrzeb i wymagań klientów, poniżej znajduje się ogólny opis każdego modelu.

Koparka gąsienicowa ATLAS 160 LC

To jedna z najmniejsza z maszyn producenta, co wpływa znacznie na jej zwrotność i możliwości poruszania się w trudnym terenie. Egzemplarz ten wyposażono w czterocylindrowy silnik Deutz TCD 4.1 L4 o mocy 80 kW (109 KM). Pojemność skokowa silnika to 4 038 cm³, chłodzony jest za pomocą wody, a do prawidłowej pracy potrzebuje 10loleju. Duży zbiornik paliwa o pojemności 240l pozwala na spokojną pracę przez wiele godzin. Wysokowydajna pompa, zastosowana w układzie hydraulicznym, za pomocą siłowników hydraulicznych, pozwala na niezależne sterowanie ruchami maszyny w różnych płaszczyznach. Maksymalne ciśnienie robocze sięga 360 barów, a pojemność zbiornika na olej hydrauliczny to 157 litrów. Poziom hałasu na zewnątrz maszyny dochodzi do 100 dB(A), tymczasem w wyciszonej kabinie operator narażony jest na hałas rzędu 74 dB(A). Obrotowe nadwozie pozwala na wykonanie 9 obrotów na minutę. Do innych ważniejszych parametrów należy zasięg, który w tym modelu wynosi 10,26m. Głębokość kopania dochodzi do 7,02m, a maksymalna objętość łyżki to 0,92m³.

Kabina koparki gąsienicowej ATLAS 160 LC charakteryzuje się wygodnym szerokim wejściem i doskonałą widocznością we wszystkich kierunkach. Operator ma do dyspozycji wygodny amortyzowany fotel, wyposażony w podłokietnik, oraz regulację odciążającą kręgosłup. Sterowanie odbywa się za pomocą dwóch wyjątkowo precyzyjnych dźwigni oraz pedałów, umożliwiających jazdę do przodu i do tyłu. W kabinie znajduje się intuicyjny kokpit, a także monitor, który wyświetla różnorodne dane eksploatacyjne. W przeciwwadze maszyny znajduje się kamera, która pozwala na monitorowanie tylnej strefy pojazdu. Dzięki unikalnemu ustawieniu dysz, w kabinie panuje dobra wentylacja, a klimatyzacja znajduje się w wyposażeniu standardowym.

Koparka gąsienicowa ATLAS 190 LC

Zastosowany w tym modelu silnik o mocy 105 kW (143 KM), pozwala na rozpędzenie ważącej prawie dwadzieścia ton maszyny do prędkości 4,8 km/h. Ma to też wpływ na swobodne pokonywanie nierówności terenu. Pojemność skokowa chłodzonego wodą silnika wynosi 6 057 cm³, a jego obroty dochodzą do 1800 na minutę. Większy silnik do pracy potrzebuje nieco więcej paliwa, a zbiornik o pojemności 264l na długo zapewnia jego zapasy. W układzie hydraulicznym zastosowano wysokowydajną pompę tłokową, która posiada regulację obciążenia granicznego, regulację mocy, a także automatyczne wyrównanie obciążenia. Duża chłodnica, o pojemności 180l, zapewnia oddzielne chłodzenie dla układu hydraulicznego. Poziom hałasu, generowany przez maszynę nie przekracza 99 dB(A).

Wyposażenie seryjne tej maszyny wygląda dość imponująco. W jego skład wchodzi między innymi klimatyzacja, układ mycia szyb i termoszczelne szyby, zapewniające odpowiednią temperaturę w kabinie bez względu na warunki atmosferyczne. Dodatkowymi walorami kabiny jest wygodny fotel operatora i funkcjonalny monitor. Także deska rozdzielcza zasługuje na uwagę, ponieważ jest przejrzysta, a znajdujące się na niej przełączniki i diody alarmowe obsługuje się intuicyjnie. Maksymalna głębokość kopania koparki gąsienicowej ATLAS 190 LC to 6,26 m, tymczasem zasięg wynosi 9,73 m, co nie stawia jej w czołówce, jeśli chodzi o te parametry. Godna uwagi jest natomiast siła zrywania, którą producent określiła na imponującym poziomie 130 kN.

Koparka gąsienicowa ATLAS 215 LCSR

Ten model posiada silnik o mocy 115 kW (156 KM), chłodzony wodą. Pojemność silnika przekracza 6 litrów, a do smarowania potrzebne jest 13 litrów oleju. To wystarczająco mocna jednostka napędowa, żeby swobodnie poruszać maszyną ważącą nawet do 21,8 tony. W układzie hydraulicznym funkcjonuje pompa o wysokiej wydajności z kontrolowanym limitem obciążenia. O bezpieczną pracę dbają ograniczniki w podnośniku i obwody przegubowe. Maksymalna możliwa pojemność łyżki to 1,12m³, co zapewnia wydajną szybką pracę. Maksymalna głębokość kopania to 7,15m, a zasięg ramienia dochodzi do 9,73m.

Kabina jest bardzo przestronna, a dzięki dużej powierzchni szklanej, zapewnia doskonałą widoczność we wszystkich kierunkach, także ponad maszyną. Maksymalna prędkość, z jaką obraca się kabina, to 9 obrotów na minutę. Zastosowano w niej klimatyzację oraz ogrzewanie, wykorzystujące ciepło pracujacego silnika. Dzięki specjalnej konstrukcji kabina jest bardzo przewiewna inie panuje w niej nieprzyjamny zaduch. Natężenie hałasu w kabinie sięga 78dB(A). Możliwe jest zainstalowanie radia z wyłącznikiem głośności.

Koparka gąsienicowa ATLAS 225 LC

Ta koparka gąsienicowa wyposażona jest w silnik Cummins QSB 6.7, o mocy 116 kW (158 KM). To sześciocylindrowa jednostka napędowa chłodzona wodą, o pojemności skokowej 6 700 cm³, która do prawidłowej pracy potrzebuje 20loleju silnikowego. Ponadto maszyna wyposażona jest w dwa akumulatory 12V o pojemności 100Ah każdy. Za prawidłową pracę dwubiegowego układu hydraulicznrgo, podobnie jak w poprzednich modelach, odpowiadają dwie wysokowydajne pompy. Maszyna ma zaprogramowane trzy tryby działania, które mają bezpośredni wpływ na jej wydajność i tempo pracy. Wysięgniki posiadają pierwotne i wtórne zabezpieczenia przed przeciążeniami, zapewniając tym samym bezpieczeństwo. Dzięki stosunkowo dużej prędkości obracania kabiny (14,5 obrotu na minutę), koparka uznawana jest za zwrotną i szybką.

Kabina tego modelu jest wygodna dla operatora i w wyposażeniu standardowym posiada kilka ciekawych elementów, ułatwiających pracę. Należą do nich uchwyt na butelkę, przegródka na dokumenty, kilka schowków na drobiazgi, a nawet istnieje możliwość zainstalowania elektrycznego pojemnika chłodzącego. Ponadto już standardem w koparkach gąsienicowych ATLAS jest wyposażenie kabiny w klimatyzację i regulowany fotel dla operatora. Warto zwrócić uwagę na zasięg pracy maszyny, który wynosi 10,32 m i głębokość kopania dochodzącą do 6,84 m. Największa obsługiwana przez tę maszynę łyżka maksymalnie może nabrać do 1,37  materiału za jednym razem.

Koparka gąsienicowa ATLAS 240 LC i ATLAS 260 LC

Jednostką napędową obu tych modeli, jest sześciocylindrowy silnik Cummins QSB 6.7, o mocy 129 kW (175 KM). Pojemność skokowa to 6 700 cm³, a zbiornik paliwa w tych modelach ma pomieści 389 litrów oleju napędowego. W wyposażeniu seryjnym zastosowano automatyczną regulację obrotów na biegu jałowym. Układ hydrauliczny tworzą dwie wysokowydajne pompy, które wyposażono w regulację obciążenia granicznego. Ten system umożliwia stabilne oraz precyzyjne sterowanie ramieniem. Bezpieczeństwo pracy zapewniają między innymi specjalne zabezpieczenie przed pęknięciem rury w siłowniku podnoszenia, a także automatyczny wielotarczowy hamulec w mechanizmie wychylnym maszyny. Moment wychylania to 88,10 kNm, a maksymalna prędkość obrotowa nadwozia to 10,5 obrotu na minutę. Modele ATLAS 240 LC i ATLAS 260 LC posiadają dwa biegi, które pozwalają im osiągnąć prędkość do 5,8 km/h. Imponująco wygląda współczynnik siły zrywania, który w obu tych modelach osiąga wartość 161kN.

Kabina pojazdu spełnia wszystkie najnowsze normy bezpieczeństwa. W standardowym wyposażeniu znajduje się monitor, pozwalający na kontrolę parametrów pracy urządzenia, a także wygodny fotel z regulacją, podłokietnikiem i oparciem dla kręgosłupa. Dwa pedały pozwalają na niezależne sterowanie każdą z gąsienic osobno, a funkcjonalne dźwignie pomagają w precyzyjnym sterowaniu. Oba te modele mogą kopać do głębokości 7,69 m, zasięg łyżki to 11,58 m, a jej pojemność to 1,6 .

Różnica między koparkami gąsienicowymi ATLAS 240 LC i ATLAS 260 LC polega na tym, że waga pierwszej to 25,1 t, tymczasem druga waży 26,6 t. Konsekwencją większej wagi modelu 260 LC, jest jej stabilność, a co za tym idzie, maksymalny udźwig wysięgnika w każdym układzie posiada wyższe parametry, niż w modelu 240 LC.

Koparka gąsienicowa ATLAS 340 LC

To największa koparka w ofercie produktów firmy ATLAS, której waga robocza może dochodzić do 35,5 tony. Ten prawdziwy kolos do płynnej pracy potrzebuje potężnej jednostki napędowej. Taką stanowi sześciocylindrowy silnik Deutz TCD 6.1 L6 o mocy 180 kW (245 KM). Maksymalne obroty silnika sięgają 1800 na minutę, a pojemność skokowa to imponujące 7 100 cm³. W układzie hydraulicznym zastosowano dwie wysokowydajne pompy, sterowane przez system komputerowy AWE 4. Dzięki oszczędnej regulacji natężenia przepływu płynu hydraulicznego możliwe jest precyzyjne, proporcjonalne i niezależne od ciężaru sterowanie ramieniem w każdej płaszczyźnie. Maksymalne ciśnienie robocze sięga nawet 380 barów i jest największe wśród prezentowanych modeli. Również maksymalna pojemność łyżki jest największa i wynosi 2 , co sprawia, że maszyna sprawdzi się przy najcięższych pracach i wszędzie tam, gdzie ilość materiału do przeniesienia jest największa. Gąsienice posiadają regulację naprężenia, które za pośrednictwem stalowej sprężyny napręża siłownik smarowy. Wymiary gąsienic to: rozstaw 2600 mm, długość 4800 mm, a same gąsienice mają szerokość 600 mm.

Kabina maszyny posiada panoramiczne szyby, w większości uchylne, a przednia szyba może wsuwać się pod dach kabiny. Ponadto sam dach także może być otwierany, a umieszczone w nim okno daje możliwość obserwacji otoczenia w niemal nieograniczonym zakresie. Antyodblaskowe wnętrze zapewnia większy komfort pracy dla operatora, podobnie jak wygodny regulowany fotel i ergonomiczne dźwignia sterowania. Do sterowania pojazdem, oprócz dwóch wielofunkcyjnych dźwigni, służą także dwa pedały, umożliwiające niezależną jazdę każdej z gąsienicy zarówno do przodu, jak i w tył. Długość kabiny to 1760 mm, a jej szerokość 935 mm. Maksymalny zasięg ramienia maszyny to 11,2 m, a głębokość kopania jest najwyższa spośród prezentowanych modeli i dochodzi do 7,77m.

Jak można było się przekonać, koparki gąsienicowe ATLAS występują w wielu wariantach, które sprawdzą się w każdych warunkach pracy. Różnorodność pod względem zasięgu ramienia, pojemności łyżki, czy mocy silnika, pozwala na dopasowanie odpowiedniej maszyny do wybranych potrzeb. Słynące z niezawodności koparki gąsienicowe wybierane są przez coraz większe rzesze klientów, którym zależy na długotrwałym użytkowaniu maszyny. Ponadto każdy model stworzony jest z dbałością o bezpieczeństwo i możliwie największy komfort pracy operatora. To wszystko sprawia, że ATLAS dominuje na placach budowy, żwirowniach, torfowiskach i wszędzie tam, gdzie w najtrudniejszym terenie potrzebna jest moc pojazdu gąsienicowego.

KontaktSkontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy bliższych informacji na temat naszej oferty i usług    


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
ul. Towarowa 31
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 885 818 802

 

Czas pracy: 8.00-16.30 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Copyright © 2018-2020 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję