Atlas Poland
ul. Towarowa 31, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

Koparka gąsienicowa SY215C

Koparka gąsienicowa SY215C

 
21 kwietnia 2020

Kolejny rok z rzędu możemy obserwować rozwój firmy SANY na całym świecie. Prawdziwa potęga branży budowlanej ma 25 fabryk, które realizują zadania dla sześciu regionów sprzedaży i ponad 100 biur z ponad 400 przedstawicielami i 8000 dostawców na całym świecie. 

W Chinach firma SANY założyła sześć parków przemysłowych w Pekinie, Changsha, Szanghaju, Shenyang, Kunshan i Urumchi. Za sprawą światowych centrów badawczo-rozwojowych i fabryk produkcyjnych w Niemczech, Indiach, USA, Brazylii produkty SANY są eksportowane do 150 państw i regionów.

Jednak gdy spojrzy się na fundamenty przedsiębiorstwa, które stawia na jakość, korzystną cenę dla klienta i nieustający rozwój, taki przebieg spraw nie dziwi. SANY Heavy Machinery jest przez to określana mianem producenta, który rozwija się najszybciej w sektorze ciężkiego sprzętu budowlanego.  Inwestuje 5% rocznego przychodu w badania i innowacje, przez co w tym zakresie wyprzedza wszystkie firmy z branży. 

SANY gruntuje swoją pozycję na rynku między innymi poprzez dostarczanie swoich rozwiązań do wielu sektorów gospodarczych. Rozwija zarówno sektor górniczy i wydobywczy, jak i rolniczy. W swojej ofercie prezentuje produkty uniwersalne, mogące wesprzeć działalność niemal każdego przedsiębiorstwa, jak i specjalistyczne, dzięki którym przeprowadzane są skomplikowane zadania charakterystyczne jedynie dla danej branży.

Z perspektywy Polski najistotniejszą fabryką SANY jest ta mieszcząca się w Bedburgu w Niemczech. Zaopatruje ona od 2007 roku rynek europejski w koparki gąsienicowe, reachstackery, maszyny typu STS, RTG, RMG i MHC. Firma SANY zainwestowała 100 mln euro w realizację najnowocześniejszej fabryki w Europie – z sukcesem. Dzięki temu obsługa klienta odbywa się w sposób sprawny.

ATLAS Poland jest w Polsce jedynym autoryzowanym dealerem sprzętu chińskiego producenta SANY Heavy Industry. Jednym z flagowych produktów firmy SANY wytwarzanym w niemieckiej fabryce, jest koparka gąsienicowa SY215C. Ceniona za bogate wyposażenie kabiny, dużą zwrotność, niezawodną siłę i szybkość, ujęła za serce tysiące użytkowników. Jej główne zalety sprawiają, że sprawdza się zarówno przy budowie dróg, jak i przy specjalistycznych pracach górniczo-wydobywczych. Koparka gąsienica SY215C to maszyna, która przeznaczona jest do prac melioracyjnych, wydobywania surowców czy też do prac związanych z budową dróg i mostów. Wspomaga zatem szeroko rozumianą pracę związaną z robotami ziemnymi.

Główne cechy:

 • silnik o maksymalnej mocy 122 kW i pojemności 6,7 l
 • nakładka gąsienic jest trójkołnierzowa, a dodatkowo wykonana została ze stali o zwiększonej wytrzymałości
 • gąsienice mają szerokość 600 mm
 • przy roboczym ciężarze maszyny 23 t uzyskuje ona nacisk na podłoże 47 kPa
 • pokonuje wzniesienia do 35 stopni
 • osiąga prędkość 5,4/3,3 km/h w terenie
 • rolki bieżne, nośne i zwrotne korzystają z uszczelniania w smarowaniu.

Tym, co ma kluczowe znaczenie w wyborze odpowiedniej koparki do wykonania zadania, jest jej waga. Koparki gąsienicowe SANY dostępne są w przedziale wagowym od 1,75 do 60t. Zbyt duża koparka, źle dopasowana do zadania, może spowodować szkody w miejscu pracy, zwłaszcza przy pracy na miękkiej glebie lub na wrażliwych powierzchniach. Z drugiej strony zbyt mała koparka może nie podołać przy podnoszeniu cięższych ładunków i nie nadawać się do prac wymagających dużej wydajności. Dlatego model SY215C o wadze operacyjnej 22,6 tony jest optymalnym rozwiązaniem dla większości przedsiębiorstw.

Bardzo istotnym aspektem w wyborze odpowiedniego modelu jest też wydajność koparki gąsienicowej. To miara skuteczności działania koparki, wskaźnik jej sprawności i konkurencyjności. Można ją analizować z perspektywy wielu czynników: działania silnika, zasięgów ramienia, działania układu hydraulicznego, napędu jezdnego, hamulców, wagi operacyjnej, prędkości pracy oraz kosztów operacyjnych.

SANY w swoich maszynach korzysta z silników wiodących producentów Cummins i Mitsubishi. Dzięki temu wiadomo, że jakość wykonania maszyny jest na najwyższym poziomie. Model SY215C zbudowany jest w oparciu o silnik Mitsubishi 6D34-TL o mocy 114 kW. Osiąga on 2050 obrotów na minutę i moment siły równy 732/1500 niutonometrów.

Wnętrze zbiornika paliwa zostało dobrze zabezpieczone przed rdzą. Nie nastąpi rdzewienie, nawet jeśli zbiornik będzie nasiąknięty olejem zawierającym wodę, kwas fosforowy i inne chemikalia przez długi okres czasu.

To, co wyróżnia SANY na tle konkurencji, to również nieustające działanie w celu wprowadzania do produktów innowacyjnych rozwiązań. Zarówno układy hydrauliczne, jak i napędowe, zostały w maszynie zoptymalizowane. Wykorzystane przy ich produkcji technologie pozwalają osiągnąć lepszą wydajność koparki. Układ napędowy pozwala obniżyć koszty nawet o 10%. Układ hydrauliczny natomiast pozwala zmniejszyć zużycie paliwa, a wydajność operacyjna zwiększona została o 5%.

Te wyniki zostały poprawione dzięki wprowadzonym zmianom:

 1. Zainstalowano innowacyjny sterownik pracujący szybciej, wydajniej i dokładniej. Skraca on czas reakcji elementów hydraulicznych, obniża wewnętrzną utratę mocy systemu i zwiększa roboczą moc wyjściową.
 2. Dodatni przepływ kontrolowany przez układ hydrauliczny znacznie zmniejsza zużycie paliwa. Zaawansowana komputerowa technologia dynamicznego sterowania zapewnia dopasowanie w czasie rzeczywistym między mocą silnika a mocą pompy głównej. Cztery tryby mocy maksymalizują zużycie paliwa.
 3. Dzięki zastosowaniu najwyższej klasy materiałów sprzęt roboczy i obwody hydrauliczne są w stanie wytrzymać jeszcze wyższe ciśnienie i tym samym wzmocnić siłę kopania.

Tym, co zasługuje na uwagę, jest również wspomniana ulepszona i zoptymalizowana hydraulika maszyn firmy SANY. Ogromna pojemność nowoczesnych koparek zależy od ich układów hydraulicznych. Im lepszy układ hydrauliczny, tym lepsze wyniki osiąga koparka. Pozwalają one podnosić setki, a nawet tysiące kilogramów materiałów na raz. Jakość układu określa ilość litrów, które system jest w stanie obsłużyć w trakcie minuty. Im wyższy przepływ zapewniany poprzez układ hydrauliczny, tym większe wytwarza się ciśnienie, co zwiększa wydajność maszyny i przekłada się na ilość wykonanej pracy. Model SY215C obsługiwany jest przez system hydrauliczny złożony z 4 wysokowydajnych pomp tłokowych o przepływie 2x220 L/min. Jego pojemność skokowa osiąga poziom 5,86 l, dzięki czemu spełnia oczekiwania klientów w zakresie mocy i stabilności.

Właśnie dlatego można śmiało powiedzieć, że koparka gąsienicowa SY215C 22,6 ton ma dostosowany silnik, wzmocnione układ hydrauliczny i komponenty i wysoką wydajność operacyjną, dostosowaną do potrzeb niemal każdego przedsiębiorstwa.

Parametry robocze, przy założeniu że pojemność łyżki wynosi 0,93 M3, kształtują się następująco:

 • 9,57 m - maksymalna wysokość wykopu
 • 6,7 m - maksymalna wysokość wysypu
 • 6,6 m - maksymalna wysokość wykopu
 • 9,95 m - maksymalna odległość wykopu.

Kabina zaprojektowana została tak, aby operator maszyny miał zapewniony jak najlepszy komfort, a także z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie jego i otoczenia. Cała kabina jest wytłumiona, co dodatkowo redukuje hałas, a także posiada boczne lusterka, które zapewniają pełne pole widzenia. Górna płyta kabiny została uformowana z grubej blachy stalowej o wysokiej wytrzymałości zintegrowanej ze wzmocnionymi żebrami, które maksymalizują bezpieczeństwo operatora. Dodatkowo zamontowano ergonomicznie rozmieszczone joystiki, dzięki którym sterowanie koparką gąsienicową SY215C jest jeszcze prostsze niż kiedykolwiek. Regulowane siedzisko z zawieszeniem, konstrukcja redukująca hałas i cichy silnik w modelu SY215C to marzenie każdego operatora, który spędza w miejscu pracy codziennie przynajmniej jedną trzecią dnia.

Wszystko to sprawia, że cała konstrukcja koparki jest bardzo wytrzymała, a komfort pracy dla operatora wysoki. Części składowe wykorzystane do budowy maszyny zapewniają większą żywotność, a także jej trwałość i stabilność.

Również jej serwisowanie jest proste i wygodne. Do najważniejszych części maszyny zapewniony jest dogodny dostęp, co pozwala na prostsze uzupełnianie zużytych płynów, dbanie o czystość czy łatwą konserwację koparki.

SANY stara się dostarczać coś więcej niż tylko maszyny. Pracownicy SANY działają jako rodzina, aby wspierać dealerów i klientów na całym świecie. Pracują nad tym, aby tworzyć z nimi relacje oparte na zaufaniu i partnerstwie. Zespół oferuje bezpośrednie wsparcie w zakresie części lub pytań gwarancyjnych, pomoc w znalezieniu rozwiązań pasujących do konkretnego miejsca pracy, pomoc w znalezieniu lokalnego dealera oraz dostęp do sieci partnerów finansowych, którzy sprawiają, że zakup potrzebnego sprzętu jest łatwy, wygodny i niedrogi przy stawkach tak niskich jak 0% przez 48 miesięcy.

Przedsiębiorstwo SANY wie, że kupując nowy sprzęt, klient często musi uwzględnić płatności w ramach procesu budżetowania. Wie również, że klient będzie musiał wykonywać podstawowe prace konserwacyjne i serwisowe, aby maszyny działały dobrze. I ma pełną świadomość , że nie każdy ma budżet na awarię sprzętu.

Inwestując w sprzęt SANY, klient nie tylko korzysta z wyjątkowej jakości maszyn budowlanych, ale także zyskuje niesamowity zasięg sieci punktów sprzedaży, dealerów i autoryzowanych serwisów. W ramach zakupu otrzymuje gwarancję na sprzęt ważną przez pięć lat lub 10000 godzin — w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Oznacza to, że jeśli w tym czasie wystąpi coś nieoczekiwanego, klient może skontaktować się z lokalnym przedstawicielem SANY i zaplanować roszczenie gwarancyjne bez płacenia ani grosza z kieszeni. Może trzymać się swojego budżetu, a jeśli coś się stanie, SANY zapewni wsparcie, aby pomóc w dotrzymaniu terminów.

KontaktSkontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy bliższych informacji na temat naszej oferty i usług    


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
ul. Towarowa 31
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 885 818 802

 

Czas pracy: 8:00-16:00 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Atlas Poland Sp. z o.o., zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE L nr. 119, str.1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U 2002 nr 144 poz.1204 ze zm)

Copyright © 2018-2020 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję