Atlas Poland
ul. Towarowa 31, 84-230 Rumia
+48 58 736 20 63

BONFIGLIOLI

BONFIGLIOLI

 
28 maja 2020

Firma Bonfiglioli to włoska firma o światowym zasięgu. Produkuje ona maszyny, których zadaniem jest recykling złomu. W swojej ofercie mają paczkarki, prasonożyce oraz strzępiarki. 

Firma ATLAS Poland jest jedynym autoryzowanym dealerem produktów marki Ing. Bonfiglioli na terenie Polski. Posiadamy w swoim asortymencie następujące produkty:

 • Paczkarka ARIETE 2006/480 - Paczkarka to urządzenie do zgniatania i paczkowania towarów, w tym przypadku jest to konkretnie recykling samochodów. 

Pomagają one wielu firmom w zapanowaniu nad nieładem, który potrafi łatwo wkraść się do firmy zajmującej się złomowaniem samochodów. Sprasowane metalowe odpady łatwiej uporządkować, dodatkowo zajmują one też mniej miejsca. Ze względu na swoją kompaktowość, można je efektownie składować, są też doskonale przygotowane do późniejszego ewentualnego transportu.

Do zakupu tych maszyn zachęca przede wszystkim rosnące zapotrzebowanie, dostępność oraz przystępna cena. Stosuje się najczęściej w autozłomowiskach. Pomagają one znacząco zwiększyć wydajność złomowiska w przeliczeniu na metr kwadratowy. Dzięki nim powierzchnia przechowywania zmniejsza się znacząco. Nazwa "PACZKARKA" wzięła się od produktu, jaki uzyskujemy na skutek pracy ARIETE. JEst to metalowy sześcian, który kształtem przypomina paczkę. Takie paczki można ustawiać nawet jedna na drugiej, zyskując tym samym miejsce na złomowisku. 

Wykonanie paczkarek ARIETE jest bardzo solidne: są zrobione z grubego metalu, który zapobiega uszkodzeniom transportowym. Jest to istotne, gdyż paczkarka - w zależności od wersji - może być zamontowana stacjonarnie, bądź też funkcjonować jako urzadzenie mobilne przytwierdzone do samochodu. Paczkarka składa się z chwytaka do przenoszenia aut lub złomu oraz kabiny operatora. 

W skład paczkarki ARIETE wchodzą: pojemnik paczkujący, dźwig z chwytakiem obrotowym, kabina operatora. Wyposażona jest sześciocylindrowy silnik Diesel DEUTZ o mocy 130 KM, który porusza 3 pompami wysokociśnieniowymi, którego średnie spalanie wynosi od 10 do 12 l/h. Jej wydajność to 8-10 ton na godzinę.

Praca paczkarki polega na wykorzystaniu ogromnej siły, z jaką działa cały system. W specjalnym pojemniku przeznaczonym do zgniatania materiału umieszcza się elementy, które mają zostać sprasowane. Po uruchomieniu maszyny przy pomocy skomplikowanego układu hydraulicznego paczkarka składa się w pół, tym samym ogromną siłą zgniatając umieszczony w pojemniku materiał. W efekcie prasowany złom nabiera zwartą i ścisłą formę o kształcie sześcianu. Kiedy maszyna zakończy prasowanie materiału, wraca do uprzedniego kształtu. Praca maszyny kończy się i otwiera się ona, aby móc ponownie zapełnić pojemnik na złom. Proces zgniatania trwa do ok. kilkunastu minut. 

Decydując się na paczkarkę, warto zwrócić uwagę na kilka parametrów. Pierwszym z nich jest siła zgniatania, która jest wypadkową mocy silnika i jakości układu hydraulicznego. Kolejnym elementem jest wielkość pojemnika, w któym umieszczany jest prasowany materiał. Im większy pojemnik, tym większa wydajność - o ile idzie to w parze z pierwszymi dwoma parametrami. Słaby silnik i układ hydraulizny nie poradzą sobie z dużą komorą na materiał. Natomiast warto zwrócić uwagę na fakt, że możliwość sprasowania większej ilości aut w przeciągu godziny wpływa na wzrost zysku. 

Dodatkowo należy przyjrzeć się, czy maszyna ma wbudowany wysięgnik do umieszczania materiału w pojemniku. Dzięki temu niepotrzebny jest dodatkowy dźwig, który z pewnością generowałby dodatkowe koszty. Co również jest istotne to rodzaj paliwa, a także średnie spalanie na godzinę. Należy pamiętać o tym, że koszt maszyny to nie tylko kwota potrzebna do jej zakupu, ale też późniejsze koszty eksploatacyjne. 

 

 • Prasonożyce SQUALO - prasonożyce przeznaczone głównie do recyklingu i złomowisk. Ich głównym celem jest pocięcie większych elementów złomowanych tak, aby nadawały się do późniejszego recyklingu. To istotny element gospodarowania odpadami, których w dzisiejszym świecie przybywa każdego dnia. 

Korzystając z prasonożyc SQUALO jesteśmy w stanie otrzymać materiał dużo mniejszy niż początkowo poddany obróbce. Uzyskanie mniejszych elementów sprawia, że ich przeróbka bądź też utylizacja jest dużo prostsza, a co za tym idzie - tańsza, bardziej ekonomiczna. 

W ofercie posiadamy 5 modeli, wymienionych poniżej, które różnią się między innymi skokiem ostrza, minimalną długością ciętego materiału (42 cm do 50 cm), szerokością (od 2,20 m do 3,00 m), oraz maksymalną siłą wczepu i oprawy na materiał przeznaczony do cięcia. Prasonożyce SQUALO marki Bonfiglioli mogą być wyposażone w dwa różne rodzaje silnika (DEUTZ, IVECO) o mocy od 140 KM do 320 KM. To, co wyróżnia prasonożyce SQUALO na tle konkurencji, to solidna, monolityczna budowa, prosta obsługa i wysoka wydajność. 

 1. 1000T
 2. 1300T
 3. 1500T
 4. 2000T
 5. 3000T

To najlepiej sprzedające się w Europie prasonożyce. Opatrentowany system producenta Ing. Bonfiglioli zapewnia doskonałe funkcjonowanie maszyn. Ich wydajność jest niezwykle wysoka. Dodatkowo konstrukcja przemyślana została tak, aby zapewnić efektywną, a przede wszystkim bezpieczną pracę - na długo.

Podejmując decyzję o zakupie prasonożyc warto zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim istotne są takie parametry techniczne jak długość ciętego materiału (minimalna i maksymalna), szerokość maszyny, skok oprawy, całkowita waga maszyny, maksymalną siłę oprawy, wczepu ostrza czy prasowania bocznych pras, skok ostrza, rodzaj i moc silnika, jego średnie spalanie lub moc silnika w przypadku silnika elektrycznego, wewnętrzną szerokość kontenera, długość maszyny i jej wydajność, a także czy posiada opcję cięcia całych karoserii. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich wyżej wymienionych elementów będziemy w stanie ocenić, czy zakup maszyny jest służszny, a wybór najlepszy z możliwych. 

  

 • Strzępiarki DRAKE - to podstawowe narzędzie służące do rozdrabniania złomu, wykorzystywane na złomowiskach w całej Europie.

Współcześnie recykling opiera się w większej mierze na automatycznych procesach. Jest to spowodowane optymalizacją czasu pracy oraz minimalizacją błędu - zwłaszcza ludzkiego. Dzięki zastosowaniu takiej technologii pracy, jesteśmy w stanie zmniekszyć koszty operacyjne oraz zwiększyć wydajnośc, a w efekcie uzyskać większy zysk. 

Strzępiarki marki Inf. Bonfiglioli odnoszą gigantyczny sukces w całej Polsce - najwięcej złomiwisk korzysta właśnie z tej metody rozdrabniania złomu. Głównym powodem jest to, że system działania sprzępiarek DRAKE marki Ing. Bonfiglioli jest w pełni zautomatyzowany. To powoduje, że do zera wyeliminowane jest ryzyko przeładowania maszyny. Cykle pracy maszyny również realizowane są w sposób w pełni elektryczny. Praca strzępiarki opiera się na obciążeniu roboczym. 

Następnie pateriał przechodzi do komory zasypowej. Kosz zasypowy jest wypełniony złomem nieustannie. Dzięki temu zoptymalizowany jest proces cięcia we wnętrzu komory zasypowej. 

Dostępne są cztery wersje tej niezwykle przydatnej maszyny. Szeroki wybór strzępiarek marki BONFIGLIOLI stwarza możliwość wyboru urządzenia, które spełni oczekiwania oraz pozwoli cieszyć się efektami recyclingu. Złomowane sprzęty mogą zostać wykorzystane ponownie. Zastosowanie strzępiarek BONFIGLIOLI opiera się o rozdrabnianie złomu stalowego, swoim działaniem wytwarzają najwyższej jakości materiał złomowy, który nazywany jest PROLER.

Strzępiarki firmy BONFIGLIOLI, oferowane przez dystrybutora ATLAS, doskonale sprawdzają się w recyclingu metali. Modele wyposażone są w silnik VEM – SIEMENS, różnią się jednak jego mocą, który posiada od 680 do 1225 KM. Różnią się także ilością wałów. W zależności od wybranego modelu występują 10-młotkowe, 12-młotkowe, 16-młotkowe oraz 20-młotkowe.

 1. 10HM
 2. 12HM
 3. 16HM
 4. 20HM

 

 • Maszyna nowa czy używana? Kupno, wynajem czy leasing?

Każdy wyżej wypieniony typ maszyny dostępny w ofercie ATLAS Poland, producenta Ing. Bonfiglioli, można zakupić nowy bądź używany. W przypadku sprzętu używanego są także dwie możliwości: zakup sprzętu używanego z drugiej ręki bądź od producenta. Taki używany sprzęt od producenta przechodzi przed oddaniem go do procesu sprzedaży całkowitą regenerację maszyny. Redukuje to sytuacje, w których maszyna z drugiej ręki mogłaby szybko okazać się wadliwa. Kupno używanego sprzędu regenerowanego to nie tylko możliwość zakupu tańszej maszyny, ale też odpowiedzialne podejście do recyklingu maszyn. Kupując maszynę używaną nie narażamy naszej planety na niepotrzebne odpady. Dodatkowo decydując się na regenerowaną przez producenta maszynę używaną, jesteśmy uprawnieni do uzyskania 6-miesięsznej gwarancji fabrycznej na maszynę!

Kupno za gotówkę to najprostszy i najszybszy sposób finansowania maszyny, jednak nie każdy dysponuje od ręki taką kwotą lub też nie chce jej inwestować w ten sposób. Dlatego z pomocą przychodzą dwa inne rozwiązania.

Wynajem to na pewno najlepsze rozwiązanie dla tych, którym maszyna jest potrzebna do celów jednorazowego projektu. Wtedy opłacalność projektu wzrośnie, a my nie zostaniemy z niepotrzebną maszyną, którą później musielibyśmy sprzedawać na rynku wtórnym. W przypadku wynajmu dodatkowym atutem jest to, że to nie my jesteśmy właścicielami sprzętu, a więc nie odpowiadamy za jego usterki wynikające z wad sprzętu. Również zwykle przy tego typu ofertach wynajmu możemy liczyć na kompleksową obsługę obejmującą dostarczenie i serwis sprzętu. 

Jeśli jednak zależy nam na posiadaniu maszyny na własność, najlepszym rozwiązaniem będzie leasing. To doskonałe rozwiązanie zwłaszcza dla przedsiębiorców. Leasing umożliwia odliczenie raty leasingowej od kosztów, co zmniejsza kwotę do opodatkowania. 

KontaktSkontaktuj się z nami

Zapraszamy do kontaktu. Z przyjemnością udzielimy bliższych informacji na temat naszej oferty i usług    


Centrala Rumia
Atlas Poland Sp. z o.o.
ul. Towarowa 31
84-230 Rumia
NIP: 586-22-37-547

Centrala Rumia
+48 58 736 20 63

Sprzedaż maszyn
+48 58 736 20 63
tel. kom.:
+48 885 818 802

 

Czas pracy: 8.00-16.30 Pn-Pt

 

Formularz kontaktowy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wysłania informacji handlowych drogą elektroniczną przez Atlas Poland Sp. z o.o., zgodnie z art. 6 ust.1 lit.a europejskiego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz.Urz.UE L nr. 119, str.1) oraz ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U 2002 nr 144 poz.1204 ze zm)

Copyright © 2018-2020 Atlas Poland - Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.

Cookies Akceptuję